Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nyugaton miért menő nyomorogni...

Nyugaton miért menő nyomorogni és 7 emberrel együtt lakni?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


Itt van ez a kérdés, az egyik kommentelő büszkén adja elő hogy 7 emberrel él együtt és milyen fasza hogy tud pénzt spórolni. De ez Nyugaton miétr menő? Ha otthon csinálná valaki ugyanezt akkor meg mindenki Orbánozna, hogy micsoda nyomor!


2015. ápr. 6. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hippi.
2015. ápr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Esetleg azért, mert ha Angliában félre tudja rakni a fizetése 20%-át, akkor az több, mint itthon az egész keresete lett volna. Dolgozik így három évet, hazajön, és vesz egy lakást. Itthon nem 3, hanem 20 évig robotolna ugyanezért, törlesztené a hitelt a banknak, és rettegne a törlesztőrészletek miatt. Kint meg remélhetőleg még egy nyelvet is megtanul jó szinten, ami rengeteget fog számítani, amikor itthon munkát keres.


Mit olyan nehéz ezen megérteni?

2015. ápr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én vagyok a kérdés válaszoló-szereplője, és megértem, hogy miért íródott ki ez a kérdés is. De felteszem másként a kérdést:

Nyugaton miért érzi az ember kevésbé a nyomorgást, mint Mo.-n, ugyanolyan körülmények között, de havi 100-200 ezer megspórolt forinttal többel a zsebében?


De hogy válaszoljak is a feltett kérdésre: Egyrészt em büszkén adtam elő, csak ismertettem a tényeket, amiket idekint élek meg. Másrészt nem 7 emberrel élek együtt, hanem csak egy rokonommal, a többi, más szobákban lakó bérlőket alig látom, naponta ha 10 percre találkozom velük, akkor már lehet hogy sokat mondok. Viszont pénzt tényleg tudok spórolni, nem úgy mint odahaza, ahol hasonló körülmények között éltem (csak épp három rokonommal együtt, anyámmal, apámmal és a testvéremmel).


Nem ez a menő nyugaton, hanem az, hogy megbecsülik és megfizetik a munkádat. Apropó, kérdező, neked nincs is munkád, úgyhogy felteszek egy még jobb kérdést:


Vajon egy olyan ember, aki kihasználva az adott állam szociális hálóját csak élősködik annak nyakán a különböző segélyekből eltartatva magát, vajon miért akarja annyira nyomorgónak megbélyegezni a magát tisztességes munkából eltartó, ugyancsak kinn dolgozó társát?

2015. ápr. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tudod Nyugaton is van olyan hogy munkanélküliség. Én éppen az vagyok. Röhögj ki miatta, nem különösebben érdekel.


"Nem ez a menő nyugaton, hanem az, hogy megbecsülik és megfizetik a munkádat. "


Ez egy baromság. Nyugaton is ugyanolyan bérmunka van mint otthon, ugyanolyan kizsákmányolásos alapon működik az egész. Kicsit jobban van tartva a szimpla melós, de ennyi a különbség csak. Megbecsülnek mi? Hol éslz te...az egyszerű melós ugyanúgy semmibe van nézve Nyugaton is mint otthon..

2015. ápr. 6. 17:38
 5/11 A kérdező kommentje:

"Vajon egy olyan ember, aki kihasználva az adott állam szociális hálóját csak élősködik annak nyakán a különböző segélyekből eltartatva magát, vajon miért akarja annyira nyomorgónak megbélyegezni a magát tisztességes munkából eltartó, ugyancsak kinn dolgozó társát?"



Előző kérdésbe írtad ki hogy kemény 3 hete élsz kint. Én 3 éve. Hidd el hogy én dolgoztam azért hogy ha elvesztem a munkahelyem ne haljak éhen. Lehet élősködőnek nevezni, persze. Majd megnézzük hogy ha munkanélküli leszel rohansz e munkanélküliért vagy büszkén élsz a spórolt 2 ezer fontodból.

2015. ápr. 6. 17:41
 6/11 anonim ***** válasza:

Na most akkor milyen választ is vársz pontosan? :)

Mert a saját válaszod már kőbe van vésve.

2015. ápr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nem mindegy, hogy valaki kényszerűségből él társbérletben, vagy saját döntésből. Szerintem a fenti kommentelő maga döntött így, érthető okból.
2015. ápr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Te vagy az, aki a múltkor amiatt háborogtál, hogy a kint élő magyarok milyen kocsikkal menőznek, ugye? Láthatóan képtelen vagy leszakadni a témáról. Pszichológusi segítségre lenne szükséged szerintem, mert az önigazolások keresése semmire sem jó. Addig meg próbálj ne azon pörögni folyton, hogy más mit dolgozik, mennyit keres.
2015. ápr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen én vagyok az.
2015. ápr. 6. 20:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy menő lenne, csak így tud pénzt spórolni. Az más kérdés, hogy mindenki szereti úgy beállítani, mintha ő lenne a jani, és eltúlozni az érdemeit. Nyilván felnagyítja azt, milyen jó azzal a 7 emberrel együtt lakni, hogy irigykedjenek rá, amiért többet keres... vagy neki a pénz ennyire fontos, hogy ez még kis ár érte.
2015. ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!