Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meg lehet külföldi akcentus...

Meg lehet külföldi akcentus nélkül tanulni egy idegen nyelvet (angolt)?

Figyelt kérdés
Ha valaki erős felsőfokú szint körül van 20 éves kora körül, és anyanyelvi környezetbe kerül hosszú időre, sikerülhet? Ha igen, mennyi idő alatt?
2010. márc. 11. 05:50
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy igy sok mindent fog tanulni, mert tobb modszerrel is tanitjak. De nem mindegy, hogy csoportos foglalkozas vagy sem meg, hogy az o egyeni igenyeit ez mennyire elegiti ki. Erni biztos, hogy er nagyon sokat a szokincsbovitesben, nyelvtanulasban, az akcentusa is joval kevesebb lesz, ha sokat dolgozik rajta, de 1 ev nem fog csodat tenni es ezutan a program utan is lesz akcentusa. Max. native-like beszelo lehet valaki. Ezt el kell fogadni. Schwarzeneggernek meg mindig van hallhato akcentusa, ami szerintem kb. 20 eve ugyanolyan. Nem tudom, hogy milyen szinten vagy angolbol, de biztos, eleg magasan. Youtube-on vannak fenn tole videok, szerintem meg te is kihallod, hogy van akcentusa. Nem a szavakban, hanem ahogy beszel. Eleg monoton, mint a nemet nyelv meg bizonyos betuket nem ugy ejt (nemeteknek az amerikai r betu problema meg a z-s keverese - ezt nala is mind lehet hallani, ha meghallgatod). De o nulla angolrol indult felnottkent, szoval nem csoda. Amugy jobban beszel, mint Bush...


http://www.youtube.com/watch?v=WUl4NIAZ02M


Ahogy hallhatod, nem a szavakat ejti rosszul, csak osszessegeben van akcentusa. Ezen mar nem nagyon lehet valtoztatni, mert az anyanyelve miatt van. Hallgass meg pl. egy spanyol anyanyelvut angolul. Egybol kiveszed a ritmusabol, hogy spanyol. Vagy egy franciat, azon is hallatszik.

2010. jún. 23. 23:06
 32/40 anonim válasza:
igazad van teljesen. amúgy a spanyolt, meg az oroszt azt már távolról meghallom. Érdekeset ezek a nyelvi és hangi külömbségek. Beszéltem az öcsémmel telefonon és tolmácsoltam neki amiket mondtál és egyetértett és kicsit nyugottabb is lett. Csak azért hoztam fel ezt a sxhwarzenegger dolgot mert az öcsém színészetet akar tanulni az egyesült államokban. a tehetsége megvan hozzá Fokvárosban már játszitt 10-11 darabban is és angolból is elég jó. Ő egyébként csak 2 éve van itt magyarországon, de nem is szereti annyira most is éppen Lent van fokvárosban szüleimnél. ésmár régem úgy döntött hogy ő is kiköltözik mint a másik testvérünk. És ezért ojan ideges hogy színészként mennyire számít ezaz akcentus dolog. de fiatal még úgyhogy fejlődhet. neked-férjednek mi a véleményed erről? a szórakoztató/film-iparban mennyire függő eza dolog? én nem nagyon értek hozzá csak azért kérdezgetek. a munkám miatt havonta kel külföldre járnom de barátom ismerősöm angol anyanyelvü nincs sajnos. ezért kérdezlek téged remélem nem baj. előre is köszönöm.
2010. jún. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim válasza:

Meghallgattam és tényleg lehet hallani. ahhoz képest ő is játszott pár filmjében amerikait.

Amúgy hogy értetted azt hogy jobban mint bush :) tudom hogy Bush texasi de azért csak nem lehet olyan rossz :D

2010. jún. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Ugy ertettem, hogy Bush elegge unintelligens es kulfoldi akcentus nelkul sem tudja ugy kifejezni magat, mint Schwarzi az akcentusaval.


Szerintem a film es zeneiparban szamit a legjobban az akcentus. Nagyon nezik, hogy van-e. Ha van, akkor leszukul kulfoldi karakterekre a lehetoseged...de szerintem nem igazan az akcentuson mulik minden, hanem a szerencsen, mert olyan szerencseje, mint Schwarzinak volt anno 1 millio emberbol ha 1-nek van. Es o testepito bajnok volt, szoval a testi adottsagai miatt alkalmaztak. Ha megnezed, nem sokan vannak Hollywoodban kulfoldi akcentussal hacsaknem valamelyik mas angol nyelvu orszagbol jottek, mert rajuk van igeny meg konnyen at tudnak valtani amerikai akcentusra. Nem kell kizarni semmilyen lehetoseget, de ha nem megy, van meg ezer mas dolog, amit lehet csinalni. Van ez a srac, asszem Csaba Lukasnak hivjak es szinesz eleg nagy akcentussal...meg Gabor Zsazsa is ott van, akinek a mai napig van akcentusa. Amugy en azon vagyok meglepodve, hogy a nem eppen okosnak elkonyvelt szupermodellek beszelnek a legjobban angolul. Heidi Klumnak vagy Gisele Bundchennek szinte nincs is akcentusa, pedig nem is toltottek annyi idot az USA-ban, mint a tobbi fent emlitett...egyeni adottsag meg jo trenerek kellenek gondolom.

2010. jún. 24. 00:04
 35/40 anonim válasza:
ha megkérhetlek megnéznéd ezt a videót. http://www.youtube.com/watch?v=-QuFRvQlEts Nem tom én nem nagyon veszem észre benne hogy tanult nyelven beszél pedig igen. Kíváncsi vagyok hogy te mit gondolsz. Csak azért kérdezem mert ő is Dél Afrikai. :)
2010. jún. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim válasza:

Egyébként téged Milyen nemzetiségünek szoktak nézni, vagy milyen nyelvterületre szoktak tippelni az akcentusodból?


Egyébként ahogy látom téged is nagyon zavar ezaz akcentus dolog. tudom jó érzés lenne ha úgy beszélnéd mint az anyanyelvedet de miért zavar annyira? Csak érdekel azért kérdezem mert sokan vannak vele így, én is így voltam ezzel.

2010. jún. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

Hat az akcentus szerint nem tudjak. Van, aki csak megkerdezi egy beszelgetes utan, hogy hova valosi vagyok es akkor mondja, hogy "valahogy ereztem, hogy valami nem teljesen oke", marmint hogy hallotta, hogy picit mas, de nem tudta hova tenni vagy lehet, hogy azt hitte, hogy csak picin furan beszelek vmilyen mas okbol. De nagyon sokan kerdezik, hogy nemet vagyok e, de mikor mondom, hogy nem, mondjak, hogy csak hallottak az akcentusomat, es azert kerdeztek. Nem nemetes az akcentusom (nem is tudok nemetul), csak nagyon nemetesen nezek ki (szoke haj, kek szem, vilagos bor) es mivel a ferjem Nemetorszagban szolgalt sokaig, gondoljak, hogy nemet not vett el, szoval ebbol jon ez a dolog, nem az akcentusom tipusabol. Zavar tobb okbol. Foleg a munkam miatt nem engedhetem meg magamnak ezt. Meg utalom azt a kerdest, hogy nemet vagyok-e.


Megnezem majd, amit kuldtel, de most mennem kell. Irok kesobb!

2010. jún. 24. 01:48
 38/40 anonim válasza:
Remélem nem veszed tolakodásnak. Csak kiváncsiságból kérdezem, megírhatod e-mialben is. Mivel foglalkol? mert azt mondtad hogy nem engedheted meg magadnak, nagyon érdekel , remélem nem haragszol meg :)
2010. jún. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Neki ez a szakmaja. Neki a trening nem plusz hobbi, idotoltes, hanem ez a munkaja resze, erre idot tud szanni. Biztos, hogy nem 1 nap alatt sikerult ezt neki elernie, hanem komoly munkaja fekszik benne es mielott elkezdett filmezni, jart beszedtanarhoz, mint nagyon sok mas szinesz is (pl. Colin Farell vagy Christian Bale is nagyon jo az akcentusokban - meg nem mondanad, hogy nem amerikaiak). Eleve a szineszkepzoben, ahova jart, biztos tanitottak nekik akcentusokat. Egy szinesznek nagyon jonak kell lennie, el kell tudnia jatszani barmilyen karaktert. Sok szinesz tudja valtoztatni az akcentusat, hisz ez szukseges a szakmajukhoz. Meg azt gondolom, hogy Charlize nem ugy nott fel, hogy eleteben nem hallott egy angol szot sem 15 eves koraig. Szoval szerintem magyarral nem lehet osszehasonlitani. Meg az sem mindegy, hogy az anyanyelvben milyen hangzokat hasznalnak, hisz minel jobban hasonlitanak a celnyelvere, annal egyszerubb. Magyarnal ez nagyon eltero, az afrikaanst nem ismerem, de gondolom, hogy az sem eppen egy konnyu nyelv. De Del-Afrikaban nem ugy van, hogy van angol (British English beutessel meg mas rahatasokkal) meg afrikaans is vagy sokan vannak, akik csak egyiket tanuljak, beszelik? Suliban nem tanitanak angolt? Azt hittem, hogy ott az eleve masodik nyelvkent megy, igy sok embernek szinte 2 anyanyelve van.


Ha irsz privatot, szivesen valaszolok barmire.

2010. jún. 24. 15:42
 40/40 anonim válasza:
sokan azt mondják nem... de gondoljatok Mila Kunisra! 8 évesen költözött Amerikába és mára semmi akcentus:)
2012. okt. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!