Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Internet. Áldás vagy átok?

Internet. Áldás vagy átok?

Figyelt kérdés
Mit gondolsz magáról az Internetről? Pozitívumok, negatívumok, amiket az életünkbe hoz. Ami eszetekbe jut, bármilyen témakörben.
2010. dec. 10. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Nagyon sokan szidják e netet, de pont ma gondolkodtam azon, hogy mennyi ember van, aki amúgy soha semmit nem olvasna, de közben már attól is művelődik (na persze már aki), hogy a neten szörfözget, lát és olvas érdekes cikkeket, vagy akár itt olyan kérdéseket és válaszokat, amiből tanulhat. Én inkább tartom áldásnak, mint átoknak. Nehezen tudom elképzelni, hogy milyen lehetett az a világ, amikor egy-egy információ a világ másik pontjáról csak napok vagy hetek alatt jutott el A-ból B-be. Az informális tanulás mellett szerintem nagyon jó közösségfejlesztő, közösségépítő hatása is van, annak ellenére is, hogy sokan úgy gondolják, hogy elidegeníti egymástól az embereket.

Szerintem az információs társadalomban nagyon nagy szükség van az internetre. Sokan olyasmire használják, amire nem kellene (lásd pedofil pornó, stb.), de a többség életét szerintem jobbá tudja tenni (on-line tanulás előnyei, stb.).

Tőlem sokszáz km-re élnek a barátnőim, msn nélkül nem is tudom, hogy tudnánk tartani a kapcsolatot. A páromat is az interneten ismertem meg. Nekem abszolút pozitív, de persze kibírom nélküle is elég sokáig. :)

2010. dec. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vannak dolgok, amniket nem lehet mindig kiszűrni (idegesítő reklámok), de lehet értelmesen használni az internetet, kizárni a zavaró dolgokat blokkolókkal, tiltásokkal.
2010. dec. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van és kész. Nem tudom mi ez a sok fszság, hogy meg kell magyarázni jó e vagy rossz mindenről. Nyilván jó is meg rossz is különböző szempontok szerint. Ha nem néznél ennyi aktívot meg 21. századot, akkor nem ilyen tematikájú kérdéseket tennél fel. Ez kb. ilyen vujics trutymó színvonal. TÉRJ ÉSZHEZ!
2010. dec. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdéshez írtam, de ide is bemásolom, mert témába vág.


Az internet (...) forradalom az ismeretterjesztésben, talán még jelentősebb, mint a nyomtatás és könyvkötés feltalálása.


Persze vannak, akik rá vannak kattanva, és egész nap a szórakoztató jellegű dolgokat nyomják rajta, de velük nem foglalkozom. Nekem az a fontos, hogy ha meg akarok ismerni/tanulni valamit, akkor pillanatok alatt hozzáférek a leírásokhoz. Anyum orvosnő, igyekezett mindig napirenden állni a szakmájával, 3 szoba tele van a szakkönyveivel, nekem meg itt van minden az íróasztalomon.:)


Sokmindent szeretek tanulni, de amióta hozzáférek a nethez gyakorlatilag nem látom értelmét a könyvvásárlásnak. A múlt héten a webes programozással kezdtem ismerkedni, és istenien haladok vele, azelőtt az autóm váltójában érdekelt valami speciális dolog, utánanéztem, és örültem, hogy megtudtam. De ugyanígy lehetőségem nyílt kóstolgatni az etológiát, biológiát, csillagászatot, topográfiát, fényképészetet, fizikát, az autók mechanikáját, pszichológiát stb.


Pokoli lehetőségek vannak benne, nagyon sok újság lassan már nem bírja fenntartani magát a nyomda- és terjesztési költségei mellett a hasonlóan színvonalas, internetes konkurenciáival szemben. Nem véletlen, hogy a könyvtárak is nekiláttak az anyagaik digitalizálásához. És még mindig csak csipegetünk a rengetegből. Említhetünk olyan zseniális találmányokat, mint Google Earth, web alapú telefonok.

2010. dec. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem szoktam aktívot, meg 21. századot nézni, ezen teljesen magamtól kezdtem el gondolkodni, kb. egy éve
2010. dec. 11. 08:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Összetett kérdés! :-)

A Wikipédia elvileg egy olyan szótár, ami e szempontból minden korábbinál demokratikusabb a tudás összegzését tekintve. Sokat kotyognak a szakértők rémuralmáról, ennek mintha ellene menne pl. a Wikipédia.

Meg hát globális összefogás, a szólásszabadság eszközeként is szokták emlegetni, pl. Indymedia.

Ugyanakkor szerintem nem ez, hanem a szórakoztató része, tehát a képek és videók, és játékok miatt igen sok energiát igényel a fenntartása, ami növeli a környezetterhelést, (a google szerverei mellett egy külön erőmű van, ami adja külön nekik az áramot) és a kockázatát, hogy ennek az egész civilizációnak vége lesz (nem önmagában az internettől). Itt a Hilty meg a Fuchs [link] izgalmas a témában.

Vagy ez is érdekes kérdéseket vet fel:

[link]

2010. dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"teljesen magamtól kezdtem el gondolkodni, kb. egy éve"


Már egy éve teljesen magadtól gondolkodsz???? :D Hát ez kva jó.

2010. dec. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:D
2010. dec. 20. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!