Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhetek magamnak...

Hogyan szerezhetek magamnak önbizalmat?!

Figyelt kérdés

Na szóval én egy nagyon elhúzodó ember vagyok aki mindenkitöl fél nem beszélek sokat az osztálytársaimmal (azért is van nagyon kevés barátom aki megért és elfogad) amikűr egy lánnyal akarnék beszélni akkor teljesen le blokkolok nem tudok semmilyen témát felhozni de igy van ez fiuknál is egywzerűen kikerülök mindem embert de nem azért mert büszke vagyok hanem félek attól h mit reagál csak motyogok és rossz érzés amikor néha teljesen megaláznak kigunyolnak a hátam mögött kibeszélnek mert az osztálytársaim olyanoo h szeretnek pletykálni persze én ezért nem utálom őket



Baranyi István

8. o. Fiu tanuló



#Ön ibzalom társaság beszélgetés
2016. márc. 8. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Legalább 14 körül vagy, az a gond hogy a neveltetésednél lettek elpuskázva a dolgok rendesen. Ezzel nem azt mondom hogy lehetetlen, de hogy nem egyik napról a másikra megy az hót biztos.
2016. márc. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az önbizalom az önismereten nyugszik. Ahogy haladsz az önismeretben, egyre jobb lesz az "önképed" egyre több lesz az önbizalom is benned. Ez egy nehéz korszak, amiben vagy, mindenkinek. A gúnyolók is ebben a nehéz korszakban vannak, és bután, felszínesen próbálják magukat túltenni, úgy akarnak "nagyobbnak " látszani, hogy másokat lenyomnak. Talán jobb lesz jövőre, a középiskolában ez a helyzet enyhül, a szorongósok is egy kicsit megnyugszanak. Merre tovább? Mi szeretnél lenni? És tedd fel magadnak a kérdést: Ki vagyok én? Erre mindenkinek magában kell meghallani a választ - nincs kívülről érkező jó válasz. Nagyon segítő, ha elolvasod Weöres Sándor A teljesség felé c. rövid prózai munkáját. (könyvtárból szerezd meg)

[link]

Fel a fejjel, túl leszel ezen a nehéz korszakon!

2016. márc. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Most komolyan egy 8. osztályosnak ajánlod a "Ki vagyok én?" kérdést? :D A legtöbben életük végére sem jönnek rá.


Na fiú, mondok egy egyszerűbbet.

Először is fejben el kell döntened, hogy bátor vagy, állandóan le kell játszanod magadban ahogy odamész egy lányhoz vagy a fiúkhoz, és beszélgetsz vele/velük.. gondolom elképzelni csak el tudod.

Belül kezdődik a változás, aztán majd meglátszik kívül is.

A sok belső gyakorlás, elképzelés már adni fog egy adag önbizalmat, de tényleg NE CSAK BELEGONDOLJ az egészbe, hanem játszd is végig. Kérdezz vmit a képzeletbeli lánytól, és képzeld el a választ is! Aztán az újabb kérdést, újabb választ, de ezek legyenek konkrét kérdések, válaszok.

Másodszor képzeld el hogy felnéznek rád, tök bírnak, hogy abszolút laza vagy, és ezekhez is társíts konkrét helyszíneket, szituációkat, konkrét emberekkel!

Még egyszer mondom, ne csak belegondolj, hanem játszd le magadban a történéseket.

Hidd el, a nagyok is így csinálják a nagy dolgokkal! pl. élsportolók egy felkészülésnél.

Na hajrá! Csak tökösen!

2016. márc. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

És hogy az előzőhöz legyen erőd, nézd végig eddigi életed apró pillanatait. Ne csak a rosszakat, az könnyen megy, arra vagy beállva. Mindet! Mindenben te vagy a legrosszabb? Sohasem jöttél rá valamire előbb, mint a többi? Sose sikerült olyasmi, ami másnak mindig? Kizárt!

Keress ilyeneket. Ez segít elhinni, hogy nehéz, de nem lehetetlen. Kérj tanácsot. Ne osztálytársaktól, hanem akiben megbízol. Felnőttől.

Rossz korban hozakodol ezzel elő. A fiúk ebben a korban kamaszodnak. Mindenben rossznak érzik magukat. Nem elég magasak, túl magasak. Nem elég izmosak, bizonyságképp, hogy mégis, 100 kilót emelgetnek. Hogy lássák, mennyire tökösek, verekednek Pedig utálják. Fölényesek és gyalázkodók a lányokkal, mert kezdeni akarnak velük, de nem tudják hogy. A legjobban attól rettegnek, hogy felsülnek. Akkor inkább a halál. Aztán néhány év múlva ez már nem lesz akkora probléma.


Az önbizalom (mint neve is mutatja), nem egyéb, mint önmagunkban való hit. Hogy képesek vagyunk, hogy ha nem sikerül, újra meg tudjuk próbálni, mert nem dőlt össze a világ. Hisszük, hogy valamire mi is jók vagyunk. Ez mindig igaz, de vannak, akik nem hiszik el. Az önbizalomhiányosok.

2016. márc. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ki vagyok én?" kérdést ...életük végére sem jönnek rá. "

- persze, mert ez a megismerés folyamatában törtnénik. Ebben a korban felmerül minden normális emberben és dolgozik rajta egész életében, egyre mélyebbre jutva a megismerésben. Ez van. Az önismeret az önbizalom talaja. Meg kell találni a kifejezési módot is ehhez, önmagában a megismerés mélabússá tesz. Írni, festeni, rajzolni, táncolni -valami kell. Kérdező: egy fontos átgondolandó: Én nem vagyok azonos a testemmel, a lelkemmel, a szellemmel - az én csak az énnel azonos.

2016. márc. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az ember lényegét tekintve kérdés, nem felelet - mondta egy filozófus.
2016. márc. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ki vagyok én?" kérdést ...életük végére sem jönnek rá. "

- persze, mert ez a megismerés folyamatában törtnénik. "


Azért nem jönnek rá mert azonosulnak a személyiségükkel, amik csupán átvett gondolatok és neveltetés halmaza. Fel sem merül bennük hogy lehetnek ettől különállóak.



" önmagában a megismerés mélabússá tesz. "


A megismerés szabaddá tesz.


"Írni, festeni, rajzolni, táncolni -valami kell"


Kinek? Aki eljut a felismeréshez, az többé nem tesz semmit, de tanúja minden cselekvésnek.

2016. márc. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ekkor, a megismerés kínjával és gőgjével együtt, rátört a magányosság, mert az ártalmatlanok, a vidáman tompult agyúak körében nem tűrték meg őt, azokat megzavarta a homlokán világító bélyeg. De mind jobban és jobban megédesedett benne a szó és a forma gyönyöre, mert amint mondani szokta (és már fel is jegyezte magának), a lélek megismerése egymagában menthetetlenül mélabússá tenne minket, ha a kifejezés öröme fel nem vidítana..."


Thomas Mann /Tonio Kröger, részlet/

[link]

2016. márc. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kezdj el lassan, de rendszeresen edzeni, vagy futni :) Nekem segített
2016. ápr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!