Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Keresztény fiatalok, ti...

Keresztény fiatalok, ti szoktatok animéket nézni, conokra járni, esetleg cosplayezni is?

Figyelt kérdés
Ha igen a szüleitek mit szólnak hozzá? Ha nem, mért nem? Mi a véleményetek az animékről és a cosplayezésről??

2016. ápr. 24. 13:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
29%

Vallási őrültekkel nehéz bármiről is beszélni ... Hosszú idő mire földolgozzák az ember hogy a gyereke mit is szeret ... Jöhetnek azok a dumák hogy mert a gyerekük vagy és szeretnek ezért biztos megfognak érteni ... DE NEM ! A világ rohadtul nem ilyen egyszerű , ha erősen vallásosak akkor jönnek majd a tiltások , kiabálások veszekedések ... Sokan nem értik és viszolyognak ettől a kultúrától , mi nem vagyunk vallásosak de anyám a vallás nélkül is hülyének néz a sok anime nézésem miatt ...


Egyik barátomat egyszer akartam hívni conra de szülei nem engedték pedig már nem vagyunk gyerekek idén töltjük a 18-at . Az ő szülei vallásosak és akármit mond nekik ők tiltják ezerrel akkor is ... Persze ez őt nem akadályozza meg de rosszul esik neki ...


Készülj fel a negatív reakciókra , mert azt fogsz kapni , 1000 szülőből 1 aki igazán megérti és eltudja fogadni a gyereke ilyen irányultságú érdeklődését ...

2016. máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Konzervatív keresztények, apám lelkész anyám hittantanár, már nem vagyok keresztény de 100% hogy nem tetszene nekik, fú meg ha megtudnák hogy démonos animék is vannak :D

meg ugye a rossz beidegződés h az animáció=gyerekmese.

Amúgy a cosplayt meg a conozást egyszer kipróbálom.

2016. máj. 16. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nem mindig voltak ilyenek, de most már semmi másról nem lehet beszélni velük, főleg apával. Mindig is vallásosak voltunk, de régebben lazábbak voltak, másról is lehetett velük beszélni.

Én is hiszek, de számomra nem csak ebből áll az élet. A múltkor noszogattak, hogy menjek ifjúsági találkozóra. Én mondtam, hogy nem akarok. Erre apám:pedig ott találkozhatnál hasonló gondolkodású fiatalokkal. Erre én: Honnan tudod, hogy milyenek a hasonlóak mint én? De nem mertem felhozni a con témát egyáltalán. Azt tudom, hogy apukám nagyon elutasító lenne


Köszönöm a válaszokat!

2016. máj. 16. 16:26
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a kérdésnek mi értelem?


Nem a vallástól függ az emberek hozzáállása, hanem hogy mennyire hülyék.

A kresztény vallást is sok féle képpen lehet értelmezni, vagy félreértelmezni. Van olyan része amit lehet az animékre is vonatkoztatni, de ennyi erővel minden szórakozást lehet vétozni valamilyen kifogással.


Nekem szüleim keresztények, ahogy az egész családom, keresztény iskolákba jártam, szóval sajnos láttam jó pár idióta, degenerált, konzervatív keresztényt. Az ilyen embereket jobb ha ignorálja az ember.

2016. máj. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

# 5


"Miféle indokot találhat ki egy vallásos személy ami miatt "méltatlannak" és helytelennek látják a jelmez készítést vagy rendezvényre járást?"


Nem kell indokot kitalálni, a mérce adott, bármiről is legyen szó:

Segítek-e az adott dologgal embertársaimon, vagy pedig éppen ellenkezőleg, az adott dolog gátol abban, hogy embertársaimon tudjak segíteni. Ilyen egyszerű.


Az hogy a pecázás, a bélyeggyűjtés, az animézés éppen melyik kategóriába esik, az mindig az adott helyzettől függ. Nem a halaktól, meg nem a bélyegtől, meg nem a jelmeztől.

2016. aug. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Azóta mi történt?
2020. dec. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Elég régi ez a téma, de most nézem, hogy anno nem válaszoltam a nekem szánt kérdésre. A 4-es válaszoló vagyok. A tanárom indoka az volt, hogy a karakter, akit cosplayeltem, velem ellentétes nemű, és hogy ez Istennek nem tetszik, mert a Biblia írja, hogy tilos az ellentétes nem ruháit viselni. Azóta sem értem pontosan ezt az érvelést, ugyanis az iskolai farsangokon is előfordultak ilyen jellegű jelmezek, és azokkal senkinek semmi problémája nem volt. De mindegy, már elég rég volt, és azóta se kérte számon rajtam senki a hármas magatartást, szóval jól kitoltak velem tényleg :D
2020. dec. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Te jó ég, milyen rég volt ez... 😅😅

Hát... azóta sem jutottam el conra. Mindig terveztük barátnőimmel, hogy na majd most belevágunk, de valahogy mindig elmaradt. Idén már tényleg mentünk volna, de a korona közbeszólt.

Amúgy még pár éve lett egy varrógépem, úgy voltam vele, hogy megtanulok varrni és nekiállok cosplayezni, de hát ez sem jött össze.


Viszont a szüleim azóta teljesen elfogadják az érdeklődésemet az ázsiai dolgok iránt. Mondjuk ellenkező esetben sem tudnának velem mit csinálni, tekintve, hogy már nagykorú vagyok.

2020. dec. 23. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!