Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szoktatok embereket letiltani/...

Szoktatok embereket letiltani/törölni az ismerőseitek közül facebookon?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert én utálom magának a facebooknak a "szellemiségét", nem az oldalt, és az eredeti célját, hanem azt ahogy a legtöbb ember kezeli,hogy lájk, 5 ezer ismerős, napi 5 kép, és akkor talán vagy valaki.

(hiába tagadják, a lájkokat mindenki szinte vadássza, figyeli stb..)

Jómagam is megnézem a lájkot, de engem csak maximum az bosszant,hogy vannak akik azon nevetnek,hogy csak 10-et kapok mondjuk.

Lényegében én törölném is magam, de nem tagadhatom,hogy alapvetően egy hasznos oldal, kapcsolattartás, tájékozódás szempontjából, meg nekem munkahelyi csoportom is van, ami sok hátránnyal járna ha nem tudnám követni.

De igazából nekem 20 ember van durván, aki fontos, ebbe rokonok is beletartoznak, mégis van 300 ismerősöm.

Általában nem csak törlöm, de le is tiltom azokat az embereket, akikről mondjuk megtudom,hogy kibeszéltek engem, hogy nem kedvelnek, hogy töröltek az ismerőseik közül stb...

Viszont a napokban megkaptam, hogy ez a tiltás milyen gyerekes dolog,hogy a végén mindenkit letiltok, és egyedül leszek örökké, mert mindenki tiltva lesz.

De igazából nem, mert csak azt tiltom le aki nem számít.Például aki kioktatott azt nem tiltottam le mert kedvelem, és elmondta a véleményét, amin most is gondolkozom, ezért írtam ki a kérdést is.

Most is úgy gondolom,hogy jól teszem ezt a tiltogatást, ez nem fáj senkinek, nekem meg jobb így, de alakít mások véleménye, és itt ez a kérdés, lehet,hogy a válaszok alapján simán változtatni fogok, és talán még pár embert fel is oldanék, ha más is úgy gondolja,hogy gyerekes, vagy hogy butaság.

De a volt legjobb barátomat sem tiltottam, de még csak nem is töröltem annak ellenére,hogy 10 év után szó nélkül megszakította a barátságunkat, mindig lerázott, és évek óta nem beszélünk, mégis a mai napig az ismerősöm.

Ezen kívül is van még pár ember akire haramszom, de őket nem tiltom, mert nem ez a lényeg.


Összefoglalva, én úgy mondanám, hogy minél több "haragosomat" likvidálom az online életemből, én annál jobban érzem magam az webes felületen, mert nincsenek ott a rosszalló szemek, és ennek gondolatiságában teszem ezt.


2016. máj. 1. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. máj. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam tiltani embereket, de törölni szoktam azokat, akikkel igazából semmi kapcsolatom.
2016. máj. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!