Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A fiatalabbak jobban felismeri...

A fiatalabbak jobban felismerik azt, ha valaki alkoholista?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a tizenéves fiatalokra.

Mert nekem például apám alkoholista, és ismerem töviről-hegyire minden húzását,trükkjét.A tagadástól kezdve, az illat, sokszor a has, a megjelenés, és ezt sorolhatnám.

Ezen kívül jó emberismerő vagyok, de mégis azt tapasztalom, hogy az idősebbek mindig próbálják védelmezni az alkoholistákat, sőt inkább megkérdőjelezik,hogy valóban az e.

De például az előző iskolámban volt pár alkoholista tanár, akiken én egyértelműen láttam.(és nem azért mert utáltam, volt amelyiket szerettem, de tudtam hogy alkoholista)

Most is ismerek onnét néhány ott tanulót, és ők is mondják,hogy az a tanár egy nagy alkoholista, míg például az idősebb közös ismerőseink szerint nem az.

De ez csak egy, a lényeg,hogy a fiatalabbak kimondják,hogy az egy alkoholista, mert látszik, de a felnőttek tapintatosabbak, és nem mondják ki,vagy nem látják.

Én nem tudom eldönteni,hogy csak nem akarják kimondani, vagy nem látják?

Vagy ez csak azon múlik,hogy ki mit tapasztalt?Akinek a közelében nem volt alkoholista, az szinte biztos,hogy nem ismeri fel?

(mert mint tudjuk az alkoholista minél inkább titkolja, és igyekszik megtéveszteni a környezetét, első lépésben vadul tagad)


2016. máj. 29. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Francokat ismerik jobban a fiatalok. A legtöbb fiatal azt sem tudja, az alkoholistát eszik-e vagy isszák. Te sem azért ismered az alkoholistákat ilyen jól, mert fiatal vagy, hanem azért, mert apád mellett volt alkalmad elsajátítani ezt a tudást.


"az idősebbek mindig próbálják védelmezni"


Vannak olyan típusú idiótaságok, amik tényleg jobban jellemzők az idősebbekre, mint a fiatalokra.:)


"csak nem akarják kimondani, vagy nem látják?"


Embere válogatja, van ilyen is, olyan is. És különben sincs egzakt meghatározása annak, hogy ki az alkoholista. Én pl. szinte egyáltalán nem iszom, és én úgy érzem, ha valaki rendszeresen iszik, akár csak bulihoz is, ott már nincs rendben valami. De a legtöbb ember nem értene egyet ezzel a véleményemmel.

2016. máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az idősebbeknek már sok betegségük van, ezért óvatosan nyilatkoznak. Ha valakinek piros a feje, nem biztos, hogy a piától, lehet magas vérnyomástól is.

Düllöngézik? Egyensúly probléma.

Remeg a keze? Parkinson kor.

Azért ismered fel jobban, mert van a családban. De sok ember elmegy a másik mellett, mert ráfogja, biztosan részeg. Pedig előfordulhat, hogy rosszul van.

2016. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazából pont ezek a tünetek a legkevésbé jellemzőek.Ez már inkább elvonási tünet egy masszív alkoholistánál.

Sokkal jobban felismerhető a ruházatából,hogy mennyire ápolt, és sok esetben a nagy kerek has is árulkodik.Aztán amikor megszólal...bár ismerek gazdag alkoholistát is, aki jól öltözködik, de neki is akkora a hasa, meg ahogy megszólal, ahogy mondja a dolgokat, látszik,hogy pusztultak azok a sejtek.

2016. máj. 29. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!