Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én látom úgy, hogy az...

Csak én látom úgy, hogy az utóbbi időkben romlik a színvonal az oldal közösségében, vagy egyszerűen leszűkült a felhasználók száma, és jobban kiütköznek ezek?

Figyelt kérdés

(Hosszú. Ha valaki mégis elolvassa, és megosztja a véleményét, előre is köszönöm.)


Veterán GYK-s vagyok, mondhatni. Az utóbbi hónapokban egyre többször találkozom olyan válaszolókkal és kérdezőkkel, akik egy mondatot képtelenek helyesen leírni, vagy megfogalmazni a mondanivalójukat.


Már lassan megkérdőjelezem, hogy én helyesen használom-e például a felszólító módos igéket, mert annyiszor találkozom itt olyan ékes példákkal, mint a "menny", és "old (meg)". Ezenkívül az igekötős igék használatáról páran nem is hallottak (megse néztem, else mehetek), a számmal írt sorszámok (vagy egyáltalán számok) ragozása is érdekes (3-al, 2-ő). További gyakori hibák a zöngés-zöngétlen párok felcserélése a szavakban (aszt), a dupla mássalhangzók szimplával írása (eggyütt), rövid-hosszú magánhangzók keverése, (körűl, kőzőtt), J-LY felcserélése a legalapvetőbb szavakban (juk). Nagybetűvel kezdett mondatok hiánya, tagolatlan bekezdések, ömlesztett szöveg, központozás hiánya, és még sorolhatnám.


Ha az alapvető helyesírási hibákon átlépünk, akkor is elég olyan leírással és válasszal találkozni, amiből ki sem lehet hámozni, hogy mit akar mondani az illető, mert magyartalan, értelmetlen a fogalmazás. Esetleg ha valaki meg meri kérni, hogy írja le érthetően, akkor kifogások hadát sorakoztatja fel (telefonról írtam, angol billentyűzetem van, siettem), valamint előveszi a kedvenc fegyverét, az agressziót ("hejesirásért ne szoj be, te kis .....").


Azt hiszem, egy névtelen kérdezz-felelek oldalon IS elvárható lenne, hogy ha az ember egyszer segítséget vár másoktól, (vagy tanácsot ad), azt világos, áttekinthető formában tegye. Főleg, mivel az írásképe az egyetlen, amelyből következtetni lehet az illető személyiségére. Egy néhány szóból álló kérdésben 6-8 hibát véteni... nem a legszebb.


Nem szokásom megszólni senkit a helyesírási hibákért, ha egyébként érthető. Nem szólok le vesszőhibákért, vagy egy elütött betűért valakit, vagy akár az ékezetmentes írásért. (Bár az utóbbi gyakran megnehezíti az olvasást.) De mégis nagyon zavar, hogy az elmúlt hónapokban tömkelegével találkozom ugyanazokkal a hibákkal a válaszokban és kérdésekben.


Szerintetek ez azért lehet, mert jelentősen változott a felhasználók száma, és emiatt jobban kiütköznek a negatív példák? Vagy esetleg, mert az átlagéletkor a tizenévesekhez közelít (12-16), akiket kevésbé foglalkoztat ez a kérdés? A való életben is akad elég, akik rémes helyesírással élnek, de ez az interneten, valamiért még az egyébként jó helyesírású emberektől is gyakoribb.


// Leszögezném, hogy nem kívánok megsérteni senkit a felvetésemmel, vagy szidalmazni akár az oldalt, akár a közösséget. Természetesen, mint mindig, tisztelet a (többségben álló) kivételnek.


A türelemért külön köszönet annak, aki vette a fáradságot, hogy elolvassa a nem éppen rövid elmélkedésem. A válaszokért szintén.



2016. júl. 23. 06:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az idősebb generáció eltünik és az ifik ezt produkálják. Sajnos, ez máshol is így van.
2016. júl. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
25%
Ha már ennyire nyelvtannáculni akarsz, akkor "felszólító módú" nem pedig "felszólító módos" ige. Csak mondom.
2016. júl. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én elég veterán vagyok. Több, mint ezer kérdésre válaszoltam és 200 felett írtam ki kérdést. Az elmúlt 9 évben...

Osztanom kell a nézetedet. A helyesírást már észre sem veszem, nagyjából hozzászoktam.

Amit én észreveszek, az az aggresszió. Nem szoktam olyan kérdést látni, ahova a válaszolók nem írnának cinikusan, provokatívan, aggresszívan. Tisztelet a kivételnek.

A másik, hogy képtelen belehelyezkedni a kérdező helyzetébe. A kérdező tanácsot kér, a válaszoló meg csak löki, löki a sódert hosszú mondatokon keresztül, hogy "csináld ezt, én ezt szoktam, ez a helyes".

Azt látom, hogy az emberek többsége képtelen felülemelkedni önmagán, és meghökken, ha a másik esetleg másként gondolkodik, érez, viselkedik.

Nehéz eldöntenem, hogy a gyakorikerdesek oldal használóinak köre hígul, vagy én nőttem fel és lettem kritikusabb.

Sajnálom, mert szerettem ezt az oldalt, de egyre haszontalanabbnak érzem.

2016. júl. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%

Had kötözködjek akkor már egy kicsit én is. Előrebocsátom, hogy elnézést kérek, ha az óhajtó mondat végére felkiáltó jelet illett volna tennem.


Ezt Írod:

"Természetesen, mint mindig, tisztelet a (többségben álló) kivételnek."


Most akkor tulajdonképpen mi a probléma? Korábban eszerint azt tapasztaltad, hogy a mai többségen túlmenően, kivétel nélkül mindenki kifogástalan nyelvi kifejezésmóddal és helyesírással szerepelt az oldalon? Ellenkező esetben kissé értelmetlen a kérdés (a zárójeles megjegyzésed fényében).

Amúgy nem tudom, helyes ilyet írni, hogy "had kötözködjek"? 😁

2016. júl. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt kötekedni szeretnétek, igaza van a kérdezőnek. Engem a helyesírási hibáknál sokkal jobban zavar, hogy mostanában egyre kevesebb értelmes kérdéssel találkozni, vagy ha van is, az értelmes válaszokat lepontozzák. Szerintem a felhasználók száma is lecsökkent, eddig egy válaszra több oldalnyi, használható választ adtak, most meg valahol 3 válasz is csak napok alatt jön össze, ezek is többnyire a kérdező kifigurázásáról szólnak segítő szándék helyett. Sok válasz csak ott várható, ahol valláskritikáról, cigányok, vagy egyéb nemzetiség gyűlöletéről van szó.

Már gondolkozom rajta, hogy itthagyom ezt az oldalt, csak időpocsékolás.

2016. júl. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

Egyébként biztos igazad van a megfigyelésed és kritikáid tekintetében, s főleg azoknak, akik hozzáfűzték, hogy sok a krakélerkedő, nem feltétlen jó szándékkal megnyilvánuló ember; mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy én is pl. krakélerkedtem az imént egy kissé.

Ezért megkövetlek.

Jól írtam, hogy "mi sem"? 😁

2016. júl. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem akik kiírják a helyesírási és megfigalmazási hibákkal teli kérdést, oda sem figyelnek csak mihamarabb kint legyen és jöjjenek a válaszok.. Az első 10 percben még figyel a válaszokra és csodálkozik, hogy nem kap értelmes választ, ami segíthet. Aztán mikor írnak segítő szándékú válaszokat akkor meg több kommentet nem ír a kérdező tehát valószínűleg már nem jön fel erre az oldalra megnézni a válaszait.

Egyébként igaz, hogy elszaporodtak azok, akiknek pocsék a helyesírása, de a többség még tud magyarul ;)

2016. júl. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
100%

Engem a helyesírás nem zavar annyira, én sem vagyok tökéletes,sok hibát vétek.

Ami idegesít, hogy nagyon gonosz emberek is vannak itt. A legtöbb válasz már nem hasznos , vagy éppen vicces trollkodás. Nem, keményen belerúgnak az emberbe, bármit is kérdez. Ami még nagyon bosszant, amikor 2-3 emberke elkezd szájkaratézni és oldalakon keresztül egymást ócsárolják ..teljesen eltérve a kérdező kérdésétől.

Meg sokszor olyanok adnak tanácsot, akiknek semmi közük nincs az adott témához. Vak vezet világtalant..

Romlott az oldal színvonala, az biztos. Sokan itt vezetik le a napi stesszt, idejönnek kötekedni.

2016. júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#2: Már a kérdésben is említettem, hogy nem nyelvtannáci hajlamaimat élem ki. Egy elméletet vetettem fel a tapasztalataimról. Hibáztam én is, emberből vagyok, a korrekciót köszönöm.


#7: Nem hatásvadász célokkal tettem fel a kérdést, nem vitát és válaszrengeteget várok. Nem vártam tenyereimet dörzsölve az első 10 percben a válaszokat, és nem hanyagoltam el utána sem a kérdést, csak mert nem reagáltam azonnal.


#4 és #6: Nem gondoltam, hogy ennyire kötekedőnek tűnnék a kérdésből, egyáltalán nem ez volt a célom. De talán ezt a kérdésben is kifejtettem. A megjegyzés óvatosságból került oda olyan formában. Bár lehet, felesleges volt.


Egyébként, a félreértések miatt szeretném még egyszer hangsúlyozni, hogy eszem ágában sincs tökéletesnek vallani magam helyesírás, vagy bármi más terén. Leginkább a szélsőséges példákat szerettem volna kiemelni.


..


A trollkodó, gonoszkodó, minden kérdésben kamut látó válaszolók valóban szintén sokan vannak. Gyakran nem hajlandóak elfogadni, hogy nem mindenki ugyanúgy él, mint ők, és léteznek olyan dolgok is, amik kívül esnek az általuk megszokottól. De a kérdések között is van bőven, ami röpke kereséssel megelőzhető lett volna. Kár, hogy ez a "stresszlevezetés" egyenlő a másik hátbadöfésével.

2016. júl. 23. 10:37
 10/20 Titusztitusz ***** válasza:
Engem nemis annyira az itteni felhasználók helyesírási hiányosságai szoktak néha zavarni,(Mondjuk az én helyesírásom se tökéletes...)hanem inkább az átlag felhasználók végtelen butasága,és rosszindulatu gonoszsága...Amiböl azért kijut itt bőven...
2016. júl. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!