Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire olyan büszkék a diplomás...

Mire olyan büszkék a diplomás emberek?

Figyelt kérdés
Pl: Tanárok?

2016. dec. 16. 19:20
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
53%

Na, itt pont nem a tanarakat kellett volna felhozni a diplomások védelmében. Köztük van a legtöbb semmit érő diplomás.

Vegyétek csak sorra a tanáraitokat, általános iskola első osztálytól, ha még emlékeztek rájuk.

Én egyszer megtettem, és kb. ez jött ki:

10 % szuper ember, aki háromszor annyi keresettel se lett volna megfizetve. Mind emberileg, mint szakmailag a csúcson álltak. A gyerekeket nem csak az adott tárgyra tanították magas szinten, hanem az Életre.

40 % egyszerű, jó oktató szakmunkás, aki tűrhetően leadta a tananyagot, észbeli és szakmai képessége is elért egy bizonyos szintet, de semmi extra.

25 % vagy ilyen, vagy olyan téren csak a minimális elvárásoknak felelt meg.

25 %-ot nem lett volna szabad gyerekek közelébe engedni, mert vagy ostoba volt, mint a főd, vagy hozzá nem értését rosszindulattal takargatta, vagy okos, de oktatásra tökéletesen alkalmatlan embernek bizonyult, vagy egyéb.


De azt is meg lehet nézni, hogy a volt osztály- és évfolyamtársak közül kik (milyen emberek) szereztek diplomát.

Aki azt állítja, hogy a többségük tényleg képes sokat tenni a társadalomért, hát az egyértelműen azok közé tartozik, akikre nem lehet büszke a társadalom.

Manapság egy közepes intelligenciával, és ehhez párosuló jó memóriával bárki szerezhet diplomát, mert a felsőoktatási intézményeknek nem az az érdekük, hogy kizárólag jó képességű diplomásokat gyártsanak, hanem hogy minél több ember tanuljon náluk, mert ez alapján kapják a támogatást.

Természetesen: tisztelet a kivételeknek, a ténylegesen magas tudású diplomásoknak.


Az előrejelzések szerint éveken belül erősen közeledni fognak egymáshoz az átlagos diplomások és a szakmunkások bérei, mivel feleslegesen képzett, alacsony tudású diplomásokkal már most is Dunát lehet rekeszteni, hozzáértő szakmunkásból meg alig van már itthon, mert külföldre migráltak.

2016. dec. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak van igaza mindenben. :) Menő a diploma aztán sokan azért mennek, hogy ne kelljen dolgozniuk még egy pár évig. Persze, akiket nem a szüleik pénzelnek dolgoznak mellette.
2016. dec. 17. 08:27
 23/52 anonim ***** válasza:
93%

Én jártam fősulira, de egy betegség és más körülmények miatt kimaradtam, és pont sofőr lettem.


15 éve vagyok kamionos. Van nem egy diplomás kamionos kollégám egyébként.


Egy diploma megszerzése sok munka - én mérnöknek tanultam, erre van rálátásom. Szerintem az is gond, hogy diploma és diploma között is van különbség.


Én ezt nem feszegetném, senki tudását, munkáját nem nézem le, de a műszaki téren elég sokat kell seggelni. Kemény matek, fizika, mechanika, anyagszerkezettan ezeket úgy kell vágni mint az ABC - t.


Rengeteg tervezési feladat, lepedőnyi műszaki rajzok. Aki elvégez egy jobb műszaki fősulit, egyetemet jó eredménnyel, az joggal büszke, mert nem kevés munka van benne.

2016. dec. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
81%

A kamionsofőrös hozzászólásodból látszik, hogy buta vagy, mint a föld.


Na, én pl. ezért vagyok büszke magamra, diplomával vagy anélkül, (van), hogy nem vagyok ilyen sötét, mint te.

A tanárok munkájáról meg gőzöd sincs, mondjuk, az átjön, hogy iskolába max melegedni jártál.

2016. dec. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
86%

"Vegyétek csak sorra a tanáraitokat, általános iskola első osztálytól, ha még emlékeztek rájuk. "


Az általános iskolát szerintem nincs sok értelme ide keverni, oda különben is elég elvileg a főiskolai végzettség. Egyébként is az számít, hova jártál. Egy egyszerűbb szakközépben nyilván nem lesznek olyan jó tanárok, mint egy menő városi gimiben.


Egyetértek azzal a válaszolóval, aki szerint nagy különbség van diploma és diploma között.

2016. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
50%

Ha majd sikerül beiratkoznod egy valamit is érő szakra, akkor meg fogod tudni, hogy miért. Sokat kell tanulni.

Vajon mit csinál a kőműves, ha tönkremennek az ízületei úgy negyven-ötven éves korára?

2016. dec. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
83%

sikerül beiratkoznia egy valamirevaló szakra? neki? ennyi ésszel?

még egy semmit nem érőre se...

mellesleg, a humán, állítólag büfészakon (angol) meglehetősen sokat kellett tanulni, sőt. utánajárni dolgoknak (és akkor még nem volt az internet ennyire elterjedve). magadnak kellett megkeresni a szakirodalmat, átolvasni, kijegyzetelni.


tény, hogy ennek húsz éve, a mostaniakkal nem vagyok tisztában.

2016. dec. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:
Összességében a diplomások 50%-a nem nagyon ért semmihez, csak megtanulta amit kérnek aztán kitörli a valagát a 200 ezres papírjával.
2016. dec. 17. 20:09
 29/52 anonim ***** válasza:
93%

neked ez a rögeszméd, a kamionsofőrködés? más munkáról, tevékenységről még nem hallottál?


fejtsd már ki, hogy egy kamionsofőr mivel is tesz a társadalomért. azzal, hogy levezet X kilométert? mégis, hogy függ ez össze? csak erre lehet büszke valaki, vagy mi?


fáj a sötétséged.

2016. dec. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:
Ami a te hűtőszekrényedben van az valószínűleg: Pár napja/hete egy pótkocsiról lett lepakolva, a raktárosok leszedték, elrendezték és az árufeltöltők meg szépen helyükre rakták a termékeket és te leszedted aztán beraktad a hűtőbe. És ez egy egyszerű példa volt...igaz, a vonatok is szállítanak elég sok anyagot, de a kamionok már többet.
2016. dec. 17. 22:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!