Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire olyan büszkék a diplomás...

Mire olyan büszkék a diplomás emberek?

Figyelt kérdés
Pl: Tanárok?

2016. dec. 16. 19:20
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
Levitték már 18-ra az életkort.
2016. dec. 18. 17:16
 42/52 A kérdező kommentje:

#35


Na, ne is beszéljünk a történelmi rálátásról...A nagy diplomás libsi tanárok k..va okosak ám. Továbbadják a sok hazugságot a kölköknek. Tisztelet a kivétlenek!! Az én történelem tanárom nem tankönyvből tanított szerencsére...

2016. dec. 18. 17:25
 43/52 anonim ***** válasza:
85%

fáj ez a sötétség..



jelentem, az agyoniskolázott vagyok, igen, van nyelvtudásom (tekintve, hogy angol szakot végeztem...), és külföldön dolgozom, irodában.



ha levezetett valamelyikőtök 5000 km-t...


képzeld, egy diplomához elég sok minden kell, ahogy írtam, a humán "büfészakot" (mert ugye, egyesek szerint ami nem mérnök, az büfészak) se lehetett lógással elvégezni, eléggé utána kellett járni a dolgoknak. plusz esszék, (nézz utána az idegen szavak szótárában), előadások, diplomamunka megírása.

nem csak seggelésről szól ám egy egyetem.


de minek írok ilyet neked, meghaladja az értelmi képességeidet.

2016. dec. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
77%

# 35

"A munkaerőpiacon annyit érsz, amennyire pótolhatatlan vagy."


Hát ha ezt valóságnak fogadjuk el, akkor egy kamionos egyértelműen többet ér, mint egy tanár. :) "


Bizonyos szempontból lehet, hogy többet ér, amennyiben nagyobb a kereslet rá. Viszont töredék idő kiképezni. Ha most hirtelen 300-szoros túljelentkezés lenne kamionsofőrökből, akkor már mindjárt nem érne többet. Amúgy szerintem csomó tanár túlképzett, és hihetetlenül igazságtalan a fizetésük.


"Egy-két informatika- és tornatanár tényleg hiányzik egyes helyekről, de kamionosra országosan sokkal-sokkal nagyobb a kereslet."


Most éppen lehet. De lásd be azt is, hogy az egész országban egyre kevesebb a fiatal, az átlagéletkor baromi magas. Ha most jönne egy csomó pakisztáni, a kamionsofőrködést valszeg hamar meg tudnák tanulni. Azonkívül rossz munkákból azért van hiány, mert senki nem akarja őket elvégezni.


"(Az fel sem merül senkiben, hogy fizetést kellene emelni, és egyből túljelentkezés lenne.)"


Biztos felmerül bennük, aztán hamar elvetik :D

2016. dec. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
54%

"Na, ne is beszéljünk a történelmi rálátásról...A nagy diplomás libsi tanárok k..va okosak ám. Továbbadják a sok hazugságot a kölköknek. Tisztelet a kivétlenek!! Az én történelem tanárom nem tankönyvből tanított szerencsére..."


Mire gondolsz pontosan?

2016. dec. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%

"A nagy diplomás libsi tanárok k..va okosak ám. Továbbadják a sok hazugságot a kölköknek."


Rossz a példa.

Nem ezen fog múlni, hogy kubikos leszel-e vagy szívsebész...

2016. dec. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%
Az az egyik. A másik meg, hogy ki ő, hogy megítélje, hogy igaz-e, ami a történelemkönyvekben van. Ehhez pl. kéne szakirodalmat olvasni...
2016. dec. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:
A történelmet a győztesek írják.
2016. dec. 19. 04:07
 49/52 anonim ***** válasza:
100%

"A történelmet a győztesek írják."


Ez igaz, de hogy kerül a csizma (vagyis ez a mindenki által ismert, de az eredeti kérdéshez nem tartozó frázis) az asztalra?

Mi köze ennek a "büszke diplomások" papírjaihoz?

2016. dec. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, úgy látom, hogy te csak a diplomásokat szeretnéd gyalázni. Nem jó dolog ez így, ne csináld.


Ha viszont egy diplomás a papírjával büszkélkedik neked, akkor elég, ha annyit mondasz neki: ne a papírjára legyen büszke, hanem a tudására.

2016. dec. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!