Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az az egetverően nagy...

Mi az az egetverően nagy probléma az europid poligám kapcsolatokkal? Nem házasság, csak két-három nő egy fedél alatt élése a férfivel. Sok helyen olvasható, hogy előjön bennük a nők önérzete, féltékenykedése, stb.

Figyelt kérdés

Lehet a férfi valóban őszintén és egyformán szerti őket.


Lehet, hogy így (még anyagilag is!) nagyon szép, kellemes, nyugodt életet tud biztosítani számukra.


(Nem éltem poligám kapcsolatban, nem védeni akarom, csak érdekel. ^_^ Meg az is, hogy mi ez a nagy elutasítási hullám ellene? A melegek együtt lehetnek (gyerekeket nevelhetnek?!), a monogám kapcsolatokban rendre ott lesz előbb-utóbb irgalmatlanul sok helyen a szerető (mindkét oldalon!), de a poligám együtt élés az baj. Ezt nem értem... Ennyi csupán. ^_^)



2017. ápr. 3. 10:35
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Európa, Oroszország érdekel elsősorban, nem az Egybesült Államokban élő mormon családkomplexumok. Mivel nekik ez a megszokott/természetes, értelemszerűen így ők nem érdekesek a kiírás szempointjából.
2017. ápr. 3. 10:45
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Próbáld ki fordított felállásban, aztán meglátod... Minek ennyi smiley amúgy? 12 éves vagy?
2017. ápr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha nem esett volna le kedves témában hozzászólni teljességgel képtelen, azonban a fontos válaszadás helyett holmi gyrekes kötekedésre rengeteg energiát pazarló elsőcske: ezzel nyomatékosítom az itt (el)rettentően számban jelen levő megkeseredett, valószínűleg otthon (meg máshol is) elnyomott, ezért frusztrációit alaptalanul itteni ártatlanokon kiélő "válaszadók" (válaszadó egyáltalán az ilyen ennyire besavanyodott alak?!) között, hogy ez egy normál hangnemben, kedvesen feltett kérdés volt, hanyagolják a mindennemű ok nélkül esetlegesen elkövetett infantilis agressziót.
2017. ápr. 3. 11:05
 4/16 A kérdező kommentje:

Ja és a végére csak Neked:


^_^

2017. ápr. 3. 11:07
 5/16 A kérdező kommentje:

A többieknek pedig:


"Mi az az egetverően nagy probléma az europid poligám kapcsolatokkal? Nem házasság, csak két-három nő egy fedél alatt élése a férfivel. Sok helyen olvasható, hogy előjön bennük a nők önérzete, féltékenykedése, stb.


Lehet a férfi valóban őszintén és egyformán szerti őket.


Lehet, hogy így (még anyagilag is!) nagyon szép, kellemes, nyugodt életet tud biztosítani számukra.


(Nem éltem poligám kapcsolatban, nem védeni akarom, csak érdekel. ^_^)

2017. ápr. 3. 11:10
 6/16 A kérdező kommentje:
Tényleg kíváncsivá tett, hogy mi ez a nagy elutasítási hullám ellene? A melegek együtt lehetnek (gyerekeket nevelhetnek?!), a monogám kapcsolatokban rendre ott lesz előbb-utóbb irgalmatlanul sok helyen a szerető (mindkét oldalon!), de a poligám együtt élés az baj. Ezt nem értem... Ennyi csupán.
2017. ápr. 3. 11:10
 7/16 A kérdező kommentje:

"A monogám kapcsolatokban rendre ott lesz előbb-utóbb irgalmatlanul sok helyen a szerető (mindkét oldalon)."


Ezzel azt akartam észrevetetni, hogy valójában most sincs (tényleg nagyon) sok helyen monogámia! (Tisztelet a kivételeknek.) De azért ellene vannak. :D

2017. ápr. 3. 11:20
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit túlhajtod a dolgot.

Egyáltalán nincs mindenhol szerető... sőt: nem is mindenki szeretné, hogy legyen.


Viszont van egy érdekes dolog. Elég sok poligám társadalom létezett az idő folyamán, és egyben mind megegyeztek: fejlődés az aztán nem nagyon volt ott.


Ugyanis egy férfit csak és kizárólag a SAJÁT gyerekei érdekében lehet rávenni, hogy minden áldott nap 20 órát dolgozzon, mint egy ökör. Ugyanígy a fejlesztők, feltalálók, stb: - mindenki a SAJÁT családja előrejutását nézi.


A poligám társadalmakban nagyon szeretik a gyerekeket, de ott nagy nyugalom van, nem munka.

2017. ápr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nincs mindenhol, akkor ott van válás tízévente. Lehet kicsit sokat is mondtam, legyen öt. A gyerek meg inkább szétválasztja őket, ahelyett, hogy összetartaná. Micsoda emberek vannak...


Ötven százaléka a monogám házasságoknak már bizonyítottan szétmegy. Ez elborzaszt!


Ebből (és a természetellenesekből - a melegekből) kifolyólag indítottam a fentebb olvasható kérdést, és annak bő leírását.


A gyermekek iránti odaadó, szívélyes szeretetet a poligamistáknál (rendben, hogy mormonéknál nincs feljődés, de ez azért mégiscsak nagyon kedves és pozítiv! ^_^) ugye előnyként említetted?

2017. ápr. 3. 13:47
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Már megint te vagy az??


Vajon mi vele a baj? Próbáld már ki. Legalábbis én ezt nem tudnám elviselni, számomra ez egy undorító, beteges dolog. Szerintem a szerelem két személyről kellene, hogy szóljon, nem többről.

2017. ápr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!