Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melegek tényleg ezért nem...

Melegek tényleg ezért nem voltak régen?

Figyelt kérdés

Egy 60-as tanárunk (inkább már 70 sztem) azt mondta a mostani baloldali meleg-házasság kapcsán, hogy utálja ezt a cirkuszt, és hogy most azért van egyáltalán annyi, mert hagyják.


Azt mondja, emlékszik, hogy az ő idejében (60-as, 70-es évek sztem) a rendőrök összeszedték a homókat éjszaka pl titkos találkahelyekről meg titkos melegbárok elől, bevitték őket, jól elverték párszor, aztán nem volt kedvük többet homokozni.

De hogy most meg jönnek mindenféle emberi jogokkal meg panaszkodnak, és hogy most állítólag azért nem teszik már ezt a rendőrök.


De ez régen tényleg működött? Mert ha igen, akkor anyagilag se utolsó, h pl a pszichiátria is mentesülne egy csomó tehertől, mert hallom, h azért sokan próbálkoznak a gyógyulással. Ez a pszichiátria ugye ez megint egy modernkori divat-dili.


Ebből mi az igazság? Jól látja az ürge vagy nem? Erről nem igen lehet hallani sehol, de persze gondolom, nem propagálták annyira a dolgot.

Mondjuk emberi jogok kellenek, ez tény, de az jó kérdés, hol a határ.


2017. szept. 17. 21:35
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

Ha nem voltak melegek régen, akkor kit vertek meg a rendőrök? :DDD


Amúgy a veréstől senkinek nem változik meg a szexuális irányultsága. Legfeljebb megtanulja, hogy hova nem érdemes menni, mert ha odamegy, akkor megverik. És utána rejtőzködő életet él, a homofóbok meg azt hiszik, hogy csodával határos módon "kigyógyult" a melegségéből. Miközben csak arról van szó, hogy hazudik meg titkolózik az élete hátralevő részében.


Amúgy ha bárkit érdekel, hogy hogyan életek a meleg férfiak Magyarországon a Kádár-korszak idején, ajánlom ezt a dokumentumfilmet:


[link]

2017. szept. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

"hát de ne viccelj, pont akkor néznek rám furán, ha nem vagyok homofób :)"


Ez attól függ, hogy társadalomnak melyik rétegében élsz. A tanulatlan, műveletlen bunkók, sutyerákok között valóban divat homofóbnak lenni.

Én meg például egy egyetemen dolgozom, magasan kvalifikált, művelt, inteligens emberek között - itt a homofóbia a vállalhatatlan. Én magam is homoszexuális nő vagyok, és a kollégák között van két nyíltan meleg férfi is, senkinek nincs ezzel a leghalványabb problémája sem.

2017. szept. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:

hát de most melyik számít jó közösségnek?


nekem egy pszichiáter ismerősünk azt mondta, hogy ugyan nem önmagában a melegség egy gond, hanem neki az egy olyan dolog, ami jelzi, hogy érdemes az illetőnél mélyebben körbenézni, mert döntő többségében az ő esetei közül eddig ez a szexuális másság együtt járt más pszichés zavarokkal.

de amúgy ezt a gondolatot hallottam egyszer egyetemistáktól is, kicsit egyszerűbben megfogalmazva:

"hát de érted vaze, ha egyszer bu.., már normális nem lehet, ez pont jól mutatja" ... hát nem tudom, mit gondoljak erről, de azért van benne logikus végül is, hiszen nyilván valami miatt homó lett, azaz valami pszichés beütés érte akkor, nem?

de nyugodtan világosítsatok fel, kíváncsi vagyok a véleményekre!

2017. szept. 21. 06:36
 34/47 anonim ***** válasza:
A tanárod egy nagy barom. Én, amikor 14-15 éve középiskolás voltam a töri tanárunk KDNP-s volt, de sosem mondott ilyen dolgokat ha ókori görögök kapcsán melegekrol volt szó. A tanárod totálisan alkalmatlan, egy aljadek. Ő tényleg jó példa hogy tanárnak mostmar csak az megy szinte aki nem kell máshova.
2020. febr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

Te szenes43, te nem lehettél az osztály esze, ugye? Megkérded, miért keverem ide a március 15-ét. Szerintem elég világosan kivehető, hogy példának, arra, hogy: "bárkit összeverhettek a rendőrök különösebb indoklás nélkül"


" Engem például sohasem csapkodtak meg "

Hát, egy színvonalon vagy, az biztos. Majd én is ezt mondom az 56-ban kivégzettek sírjánál, hogy engem például sosem akasztottak fel...

2020. febr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

na oké, de akkor megoldást még senki se írt. mi lehetne a kulcsa az egyre növekvő számú embert magával ragadó tendencia megállításának? sztem %-ban kevés az, aki tényleg magátóül meg akar gyógyulni és vállal pár hónap pszichiátriai kezelést. tudok ilyenről, de tényleg csak minimális %. na de az se út, h akkor legyen csak mindenki meleg.

mi lenne a megoldás?

2020. febr. 10. 07:00
 37/47 anonim ***** válasza:
70%

"...aki tényleg magátóül meg akar gyógyulni és vállal pár hónap pszichiátriai kezelést..."


Uramisten. Te sötétebb vagy az éjszakánál.

A homoszexualitásnak genetikai okai vannak és nem gyógyítható pszichiátriai kezeléssel (sem).

2020. febr. 11. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:

37


pedig de igen, konkrét esetről tudok, igaz összesen csak kettőről, és egyiknél se ment könnyen, de azért hosszas kezelés, terápia után sikerült. ők ma is élő példák, szóval tagadhatatlan, h működik.

2020. febr. 11. 07:45
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

"pedig de igen, konkrét esetről tudok, igaz összesen csak kettőről, és egyiknél se ment könnyen, de azért hosszas kezelés, terápia után sikerült. ők ma is élő példák, szóval tagadhatatlan, h működik."


Van forrás ezekről a "konkrét esetekről". Pedig nem. Ezek legfeljebb csak azt hiszik hogy "kigyógyultak" belőle. Amennyi agymosást ezek kapnak csoda ha nem örülnek bele. Ráadásul az ilyen "terápia" arra jó hogy lelkileg tönkre tegyen embereket és az öngyilkosságba hajszolja őket.

2020. febr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%
Van forrásod ezekről a konkrét esetekről?
2020. febr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!