Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez már fordított rasszizmus...

Ez már fordított rasszizmus lenne? Szerintetek rendben van az alábbi dolog? ⬇

Figyelt kérdés

Előre szeretném leszögezni, hogy nem vagyok rasszista, az égvilágon semmi problémám sincsen a színes bőrű, más kultúrából és vallásból érkező emberekkel.

Viszont a következőt egy kicsit soknak találom: van egy sorozat, a lényege hogy nagyrészt Grimm-mesék szereplőiről szól, ezek ugye európai mesék, és az alkotók elég nagy valószinűséggel fehér szereplőket képzeltek el hozzájuk. Ennek ellenére pl Hamupipőkét is fekete színésznő játssza, és ezzel senkinek sincs semmi baja, legalábbis én még nem hallottam. Ha mégis, az rögtön rasszizmusnak számít.

Ugyanakkor ha mondjuk Pocahontast vagy Mulant egy mai filmben fehér színésznő alakítaná, az tömeges felháborodást váltana ki. Holott ilyen alapon ugyanúgy játszhatja ezeket a szerepeket fehér színésznő, ahogy sötét hajú, sötét bőrű nő is alakíthat Rapunzelt (magyar nevén Aranyhaj!).

Ez akkor már fordított rasszizmus, fehéreknél szembeni előítéletesség lenne?

Szerintetek van rá esély, hogy a későbbiekben ez komoly probléma lesz?

Mi erről a véleményetek?



2017. nov. 1. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nincs ezzel gond. Modern felfogásban csinálták meg, egyébként ha megnézel pl. Shakespeare-feldolgozásokat, azokban is vannak fekete színészek olyan szerepekben, amik az eredetiben vélhetően fehérekre íródtak. Pl. a Sok hűhó semmiért-ben Denzel Washington, vagy a Baz Luhrmann-féle Rómeó és Júliában Harold Perrineau.
2017. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
34%

Itt arról van szó, hogy az eddigi filmes/könyves kultúránk nagyrésze sokáig fehér embert tett meg főszereplőnek.

Most már ugye visszavettek ebből, de még mindig elég nagy az arány, szal ezért döntenek egyes esetekben így, mert akkor elég nehezen szűnne meg ez a jelenség, hiszen a klasszikusokat fehér emberek játszanák mindig.

Egyébként engem nem érdekel, leszarom.

Vannak ennél nagyobb problémák is.

2017. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ha más filmről van szó, én is lesz@rom.

De azért ezek a történetek mégis csak a mi, európai kultúránk részei, és ezt szerintem Hollywood is tiszteletben tarthatná.

2017. nov. 1. 22:03
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Miért, a Shakespeare-drámák nem az európai kultúra részei? Csak a Grimm-mesék?
2017. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Arra is értettem az előző kommentemet :)

Minden olyan történetre érvényes ez szerintem ami jelentős a mi kultúránkban, a Grimm-mesék igazából csak egy példa volt. Nyilván Shakespeare írásai sem kevésbé fontosak.

2017. nov. 1. 22:27
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Nos, a Sok hűhó semmiértet Kenneth Branagh rendezte, akinek nem sok köze van Hollywoodhoz, Baz Luhrmann pedig ausztrál.:-)
2017. nov. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jó, na, szerintem így is érthető mit akartam mondani.
2017. nov. 1. 22:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez csak sima rasszizmus, de nem agresszív. Nem ártana nagyjából tartani a "rasszokat", úgy hitelesebben átadják a történetet, de pl. a Flash-ben imádom, hogy Iris West-et az a fekete hölgy játsza. (Candice Patton)
2017. nov. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

- És amikor nő játszik férfiszerepet, vagy fordítva?

- A Rómeó és Júliában meg egy olasz párról van szó, mégis magyar színészek játsszák (meg németek, csehek, angolok stb.) Sőt, Kínában meg, gondolom, kínaiak, pedig ott még a bőrszín sem stimmel.

- Hovatovább A dzsungel könyvében az összes állatot emberek játszották, pedig nem is ugyanaz a faj! És akkor még a tündéreket meg a sárkányokat meg sem említettem.


A Egyszóval azt akarom csak mondani, hogy ez művészet, ami szabadon értelmezhető. Nincsenek szabályok, a rendezőre van bízva, és a közönség majd eldönti, hogy tetszik-e neki.

2017. nov. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
A filmkészítők gyakran felületesen olvassák a történetet, így nem jut el hozzájuk, hogy Rapunzelnek szőkének, Hófehérkének fehér bőrűnek és fekete hajúnak kell lennie, mert a mese ezt írja. Viszont a királyfi simán lehetne néger.
2017. nov. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!