Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lányok nektek mi a véleményete...

Lányok nektek mi a véleményetek a feminizmusról?

Figyelt kérdés

2018. máj. 11. 13:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Addig oké volt, míg arról szólt, hogy a nők ne gyámság alatt tartott szülőgépek legyenek, de ezek a mai vonulatai betegesek, és akkor kedves voltam. A mai feministák tele vannak gyűlölettel, keserűséggel, abszolút nem tudok azonosulni semmilyen nézetükkel. Szerintem roppant károsak is, épp a saját nemükre.


31/N

2018. máj. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Melyik feminizmus. Több hulláma volt. Mostani feminizmus: én nem akarok senki zászlóalja alá állni.


A barátommal megosztjuk a háztartási teendőket, attól függően ki dolgozik többet. Nem ítélkezek a megerőszakolt emberek (vannak férfiak is, akiket molesztálnak, megerőszakolnak) felett, hogy na milyen ruhába is volt stb.

Pár itteni ember már ez alapján feminácizni kezd.

Pedig ha szétnéznek itthon, ez a "veszély" nem fenyeget, mivel még mindig zömében a megerőszakoltakat ítéli el a többség, és a magyar nők többsége munka után csinálja a házimunkát, gyereknevelést.

2018. máj. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
a mai feminizmusra gondoltam
2018. máj. 11. 14:09
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Hasonlóan gondolom, mint az első. Eredetileg ez arról szólt, hogy a nők szavazhassanak vagy hordhassanak nadrágot... Addig rendben is van. De ami ma van, az nem normális. Van pl. ez a vita Hollywoodban, hogy a női főszereplő ugyanannyit kapjon egy filmszerepért, mint a férfi. És ezzel az a bajom, hogy nem azt nézik, hogy melyik mennyire híres, sikeres, mennyi nézőt csábít a moziba (mint ahogy 2 férfi vagy 2 nő esetében tennék), hanem csak annyit néznek, hogy ja, nő, akkor kapjon ugyanannyit. Ez szerintem pl igazságtalan.
2018. máj. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Nem igazán értek egyet vele. Szerintem a nők minimum 70%-a gyengébb a férfi nemtől. Férfiak több fizikai munkát végeznek, mert többnyire ők az erősebbek, ezért több pénzt is kapnak. Szerintem ez fair.


Az meg hogy egy cégben fifty fifty legyen a nők és a férfiak aránya meg egyenesen baromság. Ha van 50 férfi dolgozó és 49 nő, akkor nőt kell felvenni, akkor is ha a Juliskának semmi tapasztalata sincs, ellenben Józseffel, aki már 10 éve nagyon jó eredményeket ért el ezen a területen.


Aztán jönnek a feminácik és az egész feminizmustól már a hányinger kerülget. Egyszer egy férfi kinyitotta nekem az ajtót és kedves nőtársam meg lehordott, hogy mit csinálok én, hogy engedem, hogy nekem ajtót nyissanak, ezzel azt mutatom, hogy én gyenge vagyok és a férfiak uralkodnak fölöttem bla bla bla....


Feminizmus nem Európában kell, hanem olyan országokban, ahol a nőt még mindig tárgyként kezelik. Itt amit csinálnak, az csak vergődés.

2018. máj. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
amíg nem esik túlzásokba az ember, addig pártolom. amíg csak az a cél, hogy egy nőnek ugyanannnyi joga legyen, mint egy férfinak, teljesen jogos törekvés. de ma már a nők sokkal többet követelnek, mint amennyit megengedhet egy ember magának, a feminizusnak köszönhetően elkényelmesedett, hisztis 3,14csa lett a többség, akik csak a jogaikat tudják, a kötelességeiket nem. szóval elment ez egy férfigyűlölő, nőuralom irányba. és mondom ezt nőként:)
2018. máj. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Jó dolognak tartom, bár az ilyen mai szélsőséges vonulatait egyáltalán nem. Mondjuk úgy, hogy konzervatív feminista vagyok. A nők maguk dönthesség el, milyen pályára lépnek, legyenek megbecsülve, de nem kell kvázi férfivá válnunk, férfiasan viselkednünk, öltöznünk, mint ahogy egyeaek csináják. Meg egyesek már a nők felsőbbrendűségét hirdetik, ami nagyon gáz.


19/L

2018. máj. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Melyik mai feminizmus? Jó sokféle van.

És nem kell különbséget tenni, a feminista pont ugyanúgy jó vagy rossz, ahogy bármilyen aktivista vagy politikus. Már az is gond, hogy ahány csoport, annyiféleképpen gondolja. És hogy miként, az zömmel a hangadók intelligenciájától függ.

Ennyit arról, milyen a mai feminizmus.


De bármely szerveződés mindig valami miatt van. Ahol erősen elnyomják, megbélyegzik, ott harciasabb, ahol nem, ott békésebb. Nálunk valójában az extrém esetek ritkák, a kismértékű hátrány pedig általános Annyira, hogy a nők többsége is ezt tartja normálisnak. Pedig nem az.


A nemi szerepeket összetéveszteni az élet funkcionális szerepeivel végzetes tévedés. Egy értelmes feminista nem azt követeli, hogy lehessen katona, ülhessen traktoron, lehessen olvasztár. Hanem az, ha mégis katona lett, akkor (azonos minőségű és mennyiségű munka esetén!) kapjon azonos megbecsülést és lehetőséget, hogy vegyék tekintetbe a nemi különbségeket, egyáltalán, ahol a nemiség bármely jegye nem játszik szerepet, ott ne is vegyék figyelembe. Azaz röviden: a lehetőségekben és a megítélésben nem játszhat szerepet a nemiség, játszik viszont az egyes ember igényeiben, amit maga old meg.


Ma nálunk annyira vegyes a feminizmus jelenléte is, megítélése is, hogy úgy általában erről beszélni nem is lehet, csak konkrét szempontok alapján.

2018. máj. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
6%
Részemről a legtöbb esetbe amolyan elgorult a gyógyszerük kategória. Komolyan azt akarják elrni, hogy végső soron rosszbb legyen nekünk?
2018. máj. 13. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Addig rühelltem, amíg csak másodkézből hallottam róla ("fuj-fuj hülye feminácik el akarják nyomni a féérfiakat") de miután mélyebbre ástam, már messze nem tűnik akkora baromságnak a dolog. Az átlag abból indul ki, hogy manapság már nem számít az ember neme ha a lehetőségeiről van szó, hanem csakis és kizárólag a tehetsége, szóval pofátlan és logikátlan még erre extrát kérni a nőknek. Hiszen mire fel, igaz? A nők azért nincsenek jelen sok területen, mert nem érnek fel a férfiakhoz, nem...?

A valóság mást mutat.

Amíg ilyenek vannak:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


addig szükség lesz feminizmusra.


Továbbá azt is megtanultam, hogy a feminizmust minden. egyes. szakaszában. túlzásnak tartották. Bármeddig mész vissza a feminizmus történetében, mindig pont ugyanezeket a véleményeket lehetett róla olvasni, mint ma is: a nőknek megvan mindenük, szóval minek kárognak? Amink ma van, azt mind sajnálták tőlünk, mondván, hogy ez igazságtalan a férfiakkal szemben (igazságtalan elhagynunk a lakást, és a saját életünket élnünk, hiszen ki főzi meg a férfi vacsoráját, igazságtalan, hogy lehet beleszólásunk az ország sorsába, igazságtalan, hogy dönthetünk a saját testünk felett, hiszen mi van, ha a férfi akarja a gyereket, bla bla..)

A nők egy része meg - ma is és 60 éve is - fogja a fejét, hogy a "követelőzők" ne égessék őket is, miközben mindenük, amik van a feminizmusnak köszönhető.

2018. máj. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!