Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért jó belerúgni az elkesere...

Miért jó belerúgni az elkeseredett emberekbe?

Figyelt kérdés
Ezen a fórumon egy csomó elkeseredett ember várja a többi tapasztalatát, segítségét! Néha olyan válaszokat olvasok, amelyeknek már szinte semmi köze a kérdéshez. A fórum nem teszi lehetővé, hogy mindenki leírja az élete teljes történetét, nincs is szükség rá, mégis van aki egyből letámadja a kérdezőt. Szerintem nem kellene egymással ilyen kegyetlennek lennünk.
2010. júl. 2. 09:58
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést már én is feltettem, csak nem irtam ide le. Egyrészt az emberek azt hiszik, ha van, aki náluk is rosszabb helyzetben van, azt mutatja, hogy ők mennyivel " többek", igy igyekeznek a másikat minél jobban a sárba taposni, hogy lám, ő milyen szerencsétlen,buta stb., bezzeg én...Csak egy rövid történetet irnék le.Valaki azt hitte, milyen jópofa, amikor a szirénázó mentőt szándékosan nem engedte előzni, hagyta, hadd küzdjön mögötte a szeerncsétlen sofőr, jól szórakozott a másikon. Hazaérve kidrült, hogy a lányát kórházba kellett szállitani.Ugy tudjátok, kit vitt a mentő, amelyiket nem engedett előzni?
2010. júl. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
És ahogy írta valamelyik előző hozzászóló, vannak jók és vannak rosszak, van az életnek jó és rossz oldala. Ezt így kell elfogadni, ezzel együtt kell élni. Persze nagy részünk nem érti, hogy miért kell bántani másokat. Ezt mi nem érthetjük, ezt csak az érti, aki bántja a másikat. Hogy az ilyennek milyen gondolatok futnak át az agyán, egy-egy kérdés megválaszolásakor azt csak az Isten tudja, én nem is akarom tudni, mert az undor fogna el.
2010. júl. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

igen, teljesen egyetértek veled, h a földön fekvőbe nem kell már belerúgni.....

a férjem rengetegszer megalázott írtam ide számtalanszor, én voltam a hülye h még nem léptem le, most meg h válunk szintén teszek fel kérdéseket és most meg azt írják, h béküljek ki vele, mert a gyereknek az milyen jó.....ja és hivatalos, a válással kapcsolatos kérdésre jön ilyen válasz....

van mikor a jószándékúan mondanak dolgokat, amin esetleg meg lehet bántódni, de el is lehet gondolkodni....de legtöbbször az ismeretlenségbe burkolózva belemarnak a másikba

2010. júl. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
72%

10.28

"Szerintem csak elmondja a véleményét."


De hogyan mondja el a véleményét? Úgy kell véleményt nyilvánítani, hogy az embert megalázzuk közben, csak azért mert más a véleményünk?


Mindenki elmondhatja a véleményét, a negatív (ami nem is értem, hogy miért negatív hiszen nem negatív, hanem az adott válaszoló saját véleménye) és a pozitív véleményét (ami szintén nem tudom, hogy mitől pozitív)


De érdekes módon én el tudom úgy mondani a "negatív" vagy ellenvéleményemet úgy, hogy a kérdező ne másszon falra? Hogy ne érezze azt, hogy: nem elég a kolllégám belém rúg, még itt is belém rúgnak?


Nem igaz az, hogy aki választ vár valamire, az csak a pozitív, egyetértő véleményt fogadja el. Nyilván azért kérdezi, mert több szemszögből szeretné látni a megoldást.


A kérdező nem egyetértő, hanem megértő választ vár. Ha valaki nem tudja megérteni a kérdező problémáját, akkor ne adjon tanácsot.


Ha meg tudja érteni, akkor adjon tanácsot, egyetértőt vagy nem egyetértőt.


Na de a tahóság az tahóság, a normális hangnemben történő véleménynyilvánítás az normális hangnemben történő véleménynyilvánítás.

2010. júl. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
10.28 pl. tipikus példa arra az "ember"fajtára, amit a kérdező leírt. A példájában szereplő 20 éves kisgyerekes lány is a kétségbeesett, idegösszeroppanás szélén álló kérdezők közé tartozik, akit ez a "kedves" válaszoló a segítségnyújtás helyett (pl. tanács arra vonatkozóan, hogy hogy jöjjön ki jobban az anyjával), egyszerűen csak leoltana. Gondolom, ha 20 évesen elment volna a lány abortuszra, legyilkosozná, ha meg idősebb korban -pl. 30 fölött - szülne, leöregezné, lefelelőtlenezné vagy lekarrieristázná, arról meg hogy hogyan vagy miért esett teherbe, nyilván fogalma sincs, és nem is érdekli. Lényeg, hogy megmutathassa, ő aztán tudja a tutit. És még büszkén veri itt, a hozzászólásában felfedezhető a rosszabb helyzetben lévő emberekbe élvezettel belerúgó, önmagát fényező, megkeseredett válaszoló összes tipikus fajtasajátossága.
2010. júl. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
10,45 jav.: büszkén veri itt a MELLÉT (kimaradt)
2010. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Igen, tipikusan ezért irtam ide nektek ezt a példát.

Nem szeretek senkibe belerúgni, nem az a fajta ember vagyok, tehát az adott kérdésnél nem is válaszoltam, hiszen a válaszom szaloncukorba csomagolt semmi lett volna, azért meg kár gépelni. Ha leirtam volna az őszinte válaszomat, utolsó bunkó lettem volna. Belőlem ezek a kérdések ilyen válaszokat váltanának ki, ezért nem váalszolok. MEgvan bennem a hallgatás képessége. Mellesleg a 20 éves nem azt kérdezte, hogy jöjjön ki jól az anyjával... Mert arra szándéka se volt...


Halkan megjegyzem, hogy az előttem szóló 10.48 komplett életrajzot (??) festett rólam egy hipotetikus válaszom alapján, ami jól példázza azt az embertipust, akit a kérdező is emlit. Nem ismer engem, nem ismer semmit, de jellemrajzot állit össze rólam!!! Jót röhögtem.


Egyébként 30 felett szültem, abortuszellenes vagyok és biztos karrierista is, hiszen vezető beosztású. Bár ez nem tudom, hgy fér össze a 3 gyerekemmel, de attól biztos az vagyok...

De hát mindig jönnek bunkók, akik azt hiszik, ők tudják a tutit és itt verik a mellüket...

36/L, alias 10.28

2010. júl. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Tudod az a büdös nagy helyzet, hogy az emberek utálják egymást.

Bárhol járok csupa bunkó emberrel találkozom.

Ha kedvesen köszönsz még téged néznek hülyének.

2010. júl. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
ebben a család témakörben még nem láttam olyan kérdést h ti is nagyon szerelmesek vagytok, vagy nektek is nagyon jó fej a családotok? jójó, akad némi pozitív is, de a legtöbb ember aki idejön lelkileg már kivan és nem tudja ezt mással megbeszélni.....ez vonatkozik a kérdezőkre és a válaszolókra is.....én azt nem értem mikor egy válaszoló kioktatja a kérdezőt, h h elrontotta az életét, bezzeg ő mindig is nagyon jó döntéseket hozott....szerintem akkor nem itt lenne, ha olyan marha jó lenne az élete.....pl miért olvasgatja a válás témakörét az, akinek ebben semmi tapasztalata?.....sokan nem a saját házuk táján söprögetnek....és ez a baj forrása
2010. júl. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Kedves 10.28

Nem akarok személyeskedni, mert mindenkinek meg lehet a véleménye arról a "fiktív" 20 éves lányról.


De látod, neked is ugyanúgy kirajzolódott egy kép arról, hogy milyen lehet az a lány, ahogy a 10.45-ös válaszolónak is kialakult egy képe rólad a hozzászólásod alapján.


Neked a lány történetéből annyi jött le, hogy ennek a lánynak nincs más dolga, mint tűrnie a sorsát, ha már az anyja nyakára szült.


Míg előttem teljesen más kép rajzolódott ki. Én látok egy 20 éves lányt magam előtt, akinek gyermeke van, akinek fáj a szíve valamiért, akinek problémája van, és aki ide fordult tanácsért, mert tanácsot vár. Akinek átérzem a helyzetét, és akit ha nem tudok hasznos tanáccsal ellátni, akkor legalább pár jó szóval ellátok. Ha nem ezt látom egy emberben akinek problémája van, akkor kár is élnem.

2010. júl. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!