Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek jók ezek a rajzok?

Szerintetek jók ezek a rajzok?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt rajzra kellet csinálni


[link]


[link]


[link]


Van egy rajz(portré egy színészről) amit nem tudok megosztani itt,(pedig az egy olyan rajz amivel még elégedett vagyok)mert a privát profilomon van kint, de az a profilképe ennek a profilomnak, talán lehet látni.

Viszont érdekelne pár ember őszinte a véleménye a rajzaimról. Nem jártam tanfolyamokra meg különtanárhoz, ezeket is csak úgy itthon csináltam (kivéve a rajzórásat).



2019. aug. 3. 23:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ezeket a képeket nézegesd, és próbálj ezek alapján rajzolni! Lehetőleg ne az animést válaszd! Az arányok miatt.

[link]

[link]

2019. aug. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%

A rajzolni nem tudó népnek "szép".


Van mit fejleszteni még, de kitartó gyakorlással megoldható.

Pl arányok, tónus, kontraszt, kis anatómia és áb.geometria amiket kapásból hiányolok.


Sok sikert a fejlődéshez.


Mit tervezel a jövőben?

Hobbi marad vagy ebben is szeretnél dolgozni?

2019. aug. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs azzal baj, ha nincs saját stílusod még. Nekem mindig úgy tanították, hogy előbb tanuljon meg az ember ábrázolni, majd ráér utána saját stílussal bajlódni.

Amúgy az arc ábrázolásának meg igazából, ahogy tanulom azt látom, hogy megvan a maga menete.

Ami az arcot illeti ajánlom Mau-Kun Yim munkáit. Elvileg vannak fent videók, talán arról is hogy mik a fázisai az arc ábrázolásának. Ő azt ajánlja, hogy eleinte ha lehet kezdjen az ember gipsz szobrokkal, mivel a gipsz fehér és így könnyebb gyakorolni annak ábrázolását, hogy miként viszonyul a fény a formához.

Egy probléma van, nem biztos hogy magyar fordítása van a könyvének pl. Meg a videóinál ha van is felirat, az szerintem angol.

Pedig szépen részletezi mivel kezdje az ember a fej és az arc lerajzolását.

2019. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tuti van tehetséged!

Plusz annyit mondanék még abból, amit nekem tanítottak, hogy arcot rajzolni ne tanulj képről.

A rajz lényegében a tér illúzióját kelti síkban átültetve. Vagyis például az arc esetében is, ahhoz, hogy jól menjen képről, először meg kell tanulni ábrázolni élő modellről vagy szoborról, és aztán esetleg képről.

De nyilván nem árt egy jó rajztanár hozzá, aki végigvezet.

2019. aug. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tanácsokat!

Nem tudom hogy munka vagy hobbi lesz e, mivel ugye itt Magyarországon nagyon nehéz bekerülni a MOME-re meg egyéb egyetemekre, és nem is igazán mondanak jókat róluk. Viszont nem igazán érdekel más rajzoláson meg művtörin kívül... de mèg van 4 évem eldönteni

2019. aug. 6. 13:20
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, a MOME eléggé elit, háromszor felvételiztem, és csak egyszer jutottam el a második fordulóig, ahol aztán kiszórtak az animációs elemzés miatt, mert nem volt olyan tanárom, aki felkészítsen rá, mivel csak szobrász és festő tanáraim voltak, mozgóképhez nem igazán értettek.


De máshol is lehet felsőoktatásban képzőművészetet tanulni.

2019. aug. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ezek szerint idén portrékat fogok gyakorolni, mondjuk rám is fér. Köszönöm a tanácsokat!
2019. aug. 13. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!