Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ön vesz a gyerekének drága...

Ön vesz a gyerekének drága művészeti eszközöket?

Figyelt kérdés

Eredti kérdésben "Ti vesztek", csak úgy nem engedi feltenni a kérdést.


Tehát olyanra gondolok, ami kifejezetten nem gyerekek, hanem professzionális alkotók számára készült, mint az alkoholos mvészfilcek, színes ceruzák, nyestszőr ecsetek vagy drágább vízfestékek, tehát nem a gagyi, olcsó, gyerekvízfesték eg műanyag fejű ecset, olcsó zsírkréta.


A gyereket úgy értem, hogy max 12 éves korig.

Nekem nincs gyerekem, csak kíváncsi vagyok.



2020. aug. 13. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt idő amikor Télapóra stb kapott már nagy gyerekként.Amióta viszont ismeri az árakat nem engedi, hogy vegyek neki:D mert azt mondja, jó az ami van, majd ha elfogy..
2020. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én művészeti szakon vagyok. Mostmár nem engedem, hogy vegyenek nekem ilyen eszközöket a szüleim, mert már megbírom engedni magamnak az ösztöndíjakból.

De, pl. amikor még általánosba meg szakközépbe jártam, akkor szívesen támaszkodtam a szüleim segítségére, mivel tisztába voltam az árakkal, így én is akkor kértem ilyet, ha elfogyott vagy tönkre ment. De, akkor is az olcsóbbak fajtát, mert elég drágák tudnak lenni, sajnos.

2020. aug. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan gyerekem még nincs, de egyszer kinéztem magamnak művészboltban egy 72 darabos ceruzakészletet. Nemrég kellett cserélnem a bojlert. Az árat hallva inkább letettem róla.

Ha lenne gyerek, akkor is a pénztárcámhoz mérném az árat. Ha azt mondanák a tanárai, hogy tehetséges, akkor valamivel több pénzt költenék rá, de nem annyit, hogy egy esetleges váratlan kiadásra ne legyen.

2020. aug. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én csemetéim már verik a harmincat, de a kérdésben szereplő tárgyakat akkor kaptak, amikor valamelyik ígéretesnek bizonyult valamely művészeti ágban.
2020. aug. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Néha, művészeti eszközös csoportokban tapasztalom, hogy megveszik a lurkónak a nagyon drága művészfilm- vagy színesceruza készletet, de ugye a gyerek nem feltétlenül tud rá úgy vigyáni, beviszi az iskolába, ahol a többi gyerek elhordja, szétroncsolja a tollhegyet, stb.

Örülök, hogy az emberek többsége hasonlóan gondolkozik, mint én.

2020. aug. 16. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!