Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért utálják sokan a Poet.hu-t?

Miért utálják sokan a Poet.hu-t?

Figyelt kérdés
Érdekelne jobban kifejtve a véleményetek,hogy pontosan miért. Azt olvastam,hogy elvileg alig van kritika,és csak egymást ajnározzák az emberek. De ezen kívül?

2020. szept. 26. 14:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%
Bennfentes,mint minddn irodalmi"klub"egymást nyalnám,S a belső klubba bejönni lehetetlen,mint felsőbb körökben a megjelenés vagy"nyeres"
2020. szept. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Bennfentes? A belső klub alatt mit értesz? Az adminokat?
2020. szept. 26. 14:09
 3/28 anonim ***** válasza:
Más irodalmi klubokat ahová lehetetlen belepned...bármilyen is a versed
2020. szept. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mi értelme van annak, hogy kiírod a versedet valahova, miközben tudod, hogy úgyis azt mondják, hogy Te egy kib*szott jó költő vagy?


Mire jó az efféle hazugság? Csak meggátol a fejlődésben.

2020. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

#3 Ja,így értem


#4 Pont kritikát vártam volna a produktumaimra,azért raktam ki az oldalra őket. Egyébként teljesen jogos a válaszod!

2020. szept. 26. 15:30
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy verset írtam a poetra azt bannoltak,megkérdezem ezek után magammal van a probléma?!?
2020. szept. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Én fent vagyok az oldalon és én is azt vettem észre, hogy

1) tényleg csak pozitív „kritikát” adnak, (aki pedig nem, az még a kákán is csomót keres, durva hangnemben)

és

2) szívesen magyaráznak félre mindent.

Idézném Aranyt: „Gondolta a fene!”


Sokszor esik meg, hogy valaki kirak egy verset és két perc múlva már 3 -féle önálló értelmezés díszeleg a komment szekcióban. Némelyiknek semmi köze a vershez.


Meg vannak azok a versek, amik leginkább egy schizopassiás szókására emlékeztetnek. Amikről időnként megkérdőjelezném, hogy egyáltalán magyarul íródtak, nem egy másik, csupán formailag azonos nyelven.

Na meg, központozás nélkül – persze – és csupa mondat eleji kisbetűvel, mert az ugye, úgy menő.

És ezeknek dicsérik legjobban a filozofikus mélységeit, bölcs gondolatait és főleg a költői kreativitását.


3) Mindenki életfilozófiát igyekszik teremteni és az érzéseit versbe önteni. Ami pedig, korántsem egyszerű feladat. Valószínűleg a zsenik sem úgy kezdték – bár ki tudja – hogy rázúdították a létező összes költői eszközt és képet egy papírra, kiírták szívük, lelkük mélységeit és pikk-pakk, ha már úgyis bemelegedtek, megújították a nyelvet is.


Amúgy sincs már új a nap alatt, sok zseni után nehéz újat vagy újszerűt kreálni. Arra születni kell, és fel is nőni hozzá.


De azért akadnak minőségi és szép versek is, játékosak, ritmusosak, kreatívak.

És megértem azt is, hogy az emberek támogatni akarják egymást. Ha a magyar tanárom nem dicsérte volna meg a versemet, amit 5.-ben írtam, sosem jutottam volna el arra a szintre, ahol most vagyok. Visszanézve pedig, igen, nem voltak azok akkora mesterremekek, mint mondták. (persze, akkor egy 11 éveshez viszonyítottak)


Röviden: 1) vagy Shakespeare-nek néznek, vagy ritkább esetben bunkósbottal vernek agyon, 2) mindenbe belelátnak mindent, (persze ez is a vers lényege, hogy mindenkinek személyesen jelentsen valamit, de ez itt, kérem, túlzás) és 3) akadnak, akik végtelenül-túl művésziek.


Ezt nem emlékszem ki mondta/írta és nem is így volt pontosan, de ez a lényege:


Az emberek gyakran azt gondolják, hogy az bánik művészien a nyelvvel, aki egyszerű gondolatait jó kacifántosan tudja megfogalmazni. Pedig valójában épp ennek az ellenkezője az igaz: a nyelv művésze az, aki még bonyolult gondolatait is egyszerűen képes előadni.


(Ha valaki tudja, hogy ki mondta és hogy volt az eredeti, nyugodtan javítson ki)

2020. okt. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja, előző vagyok, valaki írt is erről egy verset:

(csak természetes, hogy a fél világ egyetért vele :D)


[link]

2020. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a részletes választ! :) Gondoltam,megragadom az alkalmat,és privátban kérnék véleményt az ott levé "alkotásaimról",ha Neked jó.
2020. okt. 14. 21:44
 10/28 anonim ***** válasza:
De jó és szép a vers!!!és igaz
2020. okt. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!