Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit tegyek, ha félek a rajztan...

Mit tegyek, ha félek a rajztanulástól? Látottak alapján se merek rajzolni, főleg portrét, de képzeletből meg egész jól rajzolok.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 17. 17:03
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:

"Tanács: Ne tanulj realisztikus ábrázolást, hanem a saját stílusodat fejleszd tovább"


Ez talán a leghasznosabb tanács, amit valaha kaptam rajzból:D

2021. ápr. 17. 22:10
 12/60 A kérdező kommentje:
Azért félek, mert mindenkinek meg van a véleménye, hogy hogy néz ki a valóságban, főleg saját maga, úgyhogy ha nem a valóság pontos mása, akkor mondják, hogy "Nem is tudsz rajzolni." vagy hogy "Inkább hagyd ezt rá! Nem neked való a rajz." főleg a szüleim.
2021. ápr. 20. 12:24
 13/60 anonim ***** válasza:
Ne mutasd meg nekik a képeidet. Mondd azt, hogy a kritikáik miatt inkább abbahagytad a rajzolást.
2021. ápr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:

Rajzfilmrajzolóknak meg kell tanulniuk látvány után is rajzolni, ehhez nem elég egy-egy karikarisztikus stílus elsajátítása, meg kell tanulni az arányokat, perpektívát, kockát, aktot is.

Mutass még rajzot, hogy rajzolsz állatot, embert!

2021. ápr. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 A kérdező kommentje:

Aktot nem akarok rajzolni, most arra kit kérjek meg?


Meg ha élö modellröl rajzolok, hogy mérjem meg az arányokat? Vegyem elö a vonalzót, mikor vázlatot rajzolok?

2021. ápr. 22. 13:28
 16/60 A kérdező kommentje:
De nem akarok müvész lenni. Rosszul rajzolok, csak szeretek rajzolni.
2021. ápr. 22. 13:30
 17/60 A kérdező kommentje:
www.deviantart.com/getron/gallery
2021. ápr. 22. 13:31
 18/60 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 22. 13:31
 19/60 A kérdező kommentje:
Pl. így nem akarok rajzolni [link]
2021. ápr. 22. 13:39
 20/60 anonim ***** válasza:

De ha nem akarsz művész lenni, de rajzfilmrajzoló igen, akkor is meg kell tanulnod aktot, perpektívát és arányokat rajzoni. Ez összekapcsolódik, azt gondolod, hogy majd kapkodnak utánad a stúdiók, ha (szerinted jól) aránytalanul rajzolsz? Hát nagyon nem. Benne vagyok több (külföldi) rajzos csoportban, nagyon durva, mert sokan kérik a kritikát, amikor meg megkapják, meg vannak sértődve.

Vannak jó rajzot tanító köyvet vagy nézz YouTube-on videót, van miliió, ami segít rajzolni tanulni.

Az, hogy úgy nem akarsz rajzoni, egy dolog. Viszont segít az alapozásban, például sok rajzod rendkívül aránytalan, értem azt, hogy szereted csinálni, de ha csinálod, miért ne fejlődhetnél?

Őszinte leszek, nem rajzolsz jól képzeletből, de látom benned a potenciált és az akarást, ezért nem értem a hisztit, hogy ezt vagy azt nem akarsz rajzolni. Be lehet vallani, hogy nem tudsz. Én például nem tudok autót és egyééb járműveket rajzolni, fotóról portét másolni meg egyenesen utálok (de van, hogy vannak megrendelőim, akik viszont ilyet akarnak rajzoltatni velem, ezért bagóért elvállalom).

Amit javaslok, igenis gyakorolj látvány után rajzolni, de ne mutatsd meg senkinek (vagy Devin esetleg mehet a scraps-ba), gyakorolj sokat, és pár hónap múlva hasonlítsd össze, milyen volt az első látvány után készült rajz meg a jelenlegiek, meg fogsz lepődni! (De amúgy a YT videókat tényleg nagyon ajánlom.)

2021. ápr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!