Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van értelme saját múzeumot...

Van értelme saját múzeumot csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves vagyok és egy évem van még az érettségiig. Egy nagyon nagy ötletem támadt, amire érettségi után ráalapoznám az életem. A barátnőmmel nagyon szeretjük a magyar irodalmat, az írókat, költőket. A lényeg, hogy egy saját múzeumot csinálnánk, ami tényleg nagyon egyedi lenne, amit még senki sem csinált. Elvont ötlet, viszont mint vállalkozás is nagyot ütne. Biztosan érdekelné az embereket -pláne, aki nagy irodalmár. A munkánk csupán annyi lenne, hogy ötletelünk, kutatunk, művészkedünk és ebből meg is élhetünk (nem szeretném leírni a pontos ötletet - gondolom értitek, hogy miért :)) ).


Leginkább kutatni, gyűjteni, új ötleteket megvalósítani, interaktív dolgokat (pl szabadulószobát), eseményeket létrehozni, esélyt adni fiatal művészeknek ahhoz, hogy felfigyeljenek rájuk az emberek (pl ingyenes szavalás lehetőséget biztosítani nekik a látogatók előtt) + még rengeteg dolgot kell felhasználnom ehhez az ,,álombeli szakmához”.


A kérdésem az, hogy mit javasoltok, milyen egyetemre menjek, ami segítségével létre tudjuk hozni ezt?


Pár -talán- fontos dolog rólunk:


-A barátnőm egy évvel nagyobb, mint én és ő idén kezdi el a bölcsészeten a magyar- német szakot.

- Én költők, írók aláírását/ dedikálását gyűjtöm. Sok pénzt gyűjtöttem össze (Karácsony, szülinap stb.) és belőle ilyen könyveket vásároltam. Van már Kosztolányi, Zelk Zoltán, Babits és Karinthy aláírásom + egy Szabó Lőrinc dedikált könyvem.

- Édesapám vállalkozó. Egy kisebb faluban élünk Erdélyben (ne kezdjetek ki azzal, hogy román vagyok kérlek, mert nem tartom annak magam). Ő 18 éves volt, amikor az édesanyja, mamám meghalt. Szegények voltak és 11. osztályban otthagyta az iskolát. Nagyon sokat küszködött, dolgozott és emiatt elérte, hogy a faluban egyedüli élelmiszerboltja van. Ezt csak azért írtam le, mert fontosnak tartom azt, hogy ő nagyon sokat tudna segíteni nekünk, mert ért a marketinghez és a vállalkozáshoz.


Nagyon szépen köszönöm, hogy elolvastátok és várom a válaszokat!



2023. aug. 4. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

kulturális menedzser képzés, vagy valamilyen vállalkozói suli

menjetek el önkénteskedni múzeumokba, pl. a PIM-be.

2023. aug. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom elvenni a kedved azzal hogy pontonként szedem szét amit írtál. Mentsd el magadnak ezt a kérdést és pár év múlva jót fogsz mosolyogni rajta.


Az elméletet megkapod egy művészeti menedzser szakon, de azzal nem leszel sokkal előrébb. A nyelv a legfontosabb. Legalább angolul beszélj és próbálj minél hamarabb minél jobb galériához bekerülni akár gyakornokként. Onnan tudsz építkezni. Gyakorlati tudás és kapcsolatok nélkül teljesen mindegy milyen sulit végzel.

2023. aug. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!