Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek van tehetségem a...

Szerintetek van tehetségem a fotózáshoz? Folytassam, fejlesszem, vagy hagyjam inkább?

Figyelt kérdés

[link] Itt találhatóak a képeim :)

Nem régóta fotózgatok így komolyabban, eddig csak nyaralások alkalmával, most már ha van lehetőségem, akkor inkább azt, amit én szeretnék :)

14/L vagyok.

Megköszönném, ha mondanátok véleményt! :)


2011. jún. 27. 16:17
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Elég gyengék még, de ha sokat gyakorolsz/tanulsz jobb is lesz! (a virágosak már kezdenek alakulni, de van bennük is hiba, pl. az aranymetszés hiánya)

De nyugodj meg, senki nem úgy kezdi, hogy rögtön egy állati jó képet csinál, szóval ne menjen el a kedved!

Sok sikert!

2011. jún. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Gyakorlással, tanulással nagyon jó lehetsz. A képek nem rosszak, bár Dorinánál a fényt valahogy nem igazán találtad el, a virágos képeknél meg inkább a géped makró módját dicsérhetjük. Van hova fejlődnöd, de szerintem érdemes foglalkoznod vele.
2011. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Könyvet tudsz ajánlani, esetleg? :)
2011. jún. 29. 14:47
 24/30 anonim ***** válasza:
85%
Nem tárgyat vagy embert fotózol,hanem a róluk visszaverődő fényt. Ezért a hatás érdekében úgy kell módosítanod a fényt, vagy a tárgy és/vagy géped pozícióját,hogy az erősítse a tartalmat. A látott képek számomra kevesek. Azt viszont nem árt tudni,ha komolyan akarsz vele foglalkozni,akkor nagyon nagyon sok pénzbe fog kerülni és hazánkban viszonylag nehezen fogsz megélni belőle.
2011. jún. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Nem akarok olyan szinten foglalkozni vele, hogy megéljek belőle. Igazából csak a sportot egy időre abba kellett hagynom, sajnos, így más elfoglaltságot keresek. Muszáj valami hobbi, ami legalább úgy megy, mint az úszás.

Tudom, hogy a képeim még nagyon kezdőek, rájöttem, hogy a kérdés is elhamarkodott volt, de volt képekkel kapcsolatban egy kérdés, amit barátnőm mutatott, mert szerinte az én képeim jobbak, így ezért mertem rákérdezni.

Tudom, hogy rengetegbe kerül, hiszen ahhoz, hogy tökéletes képeket csináljak, később egy nagyon jó fényképezőre lesz szükségem, ahhoz pedig objektívekre, stb.

Nagyon nem szeretnék belemélyedni, viszont fotós tanfolyamon is gondolkoztam, vagy táboron.

2011. jún. 30. 10:21
 26/30 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Előbb könyvet javaslom akkor ,mert olcsóbb. A tanfolyam se rossz,de lehet ott a géped lesz kevés,ezért válogasd meg,hogy olyan legyen,ahol kompakt géppel is tudsz dolgozni.Esetleg fotósklub is megoldás lehet.
2011. jún. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményt! Ment a zöld kezecske :)
2011. jún. 30. 10:47
 28/30 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne hagyd abba, ne törődj a kritikákkal. Majd megy jobban is. Olvasgass a tükörreflexes gépekről, gondolom most még valamilyen kompakttal kattintgatsz. Ahogy én is...

Már rég befektettem volna egy komolyabba, de 18 év alatt nem kapok áruhitelt sem. A 3 havi nyárimunka pedig még egy jobb kompakt géphez is kevés. Szóval ne vegye el a kedved semmi, ha komolyan érdekel és szereted csinálni.

Sok sikert! :)


ui.: Annak aki a fotozz.hu oldalt linkelte elmondanám, hogy ha nem apuci-anyuci pénzeli a gyereket elég nehéz venni mondjuk egy eos 20D-t is ami szettben 150.000 felett van bőven.

2011. aug. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! :)

Sokat olvasgattam a tükörgépekről, nézegettem is őket, de ha belegondolok, most általános iskola mellett, sőt egészen érettségi utánig tuti nem lesz rá saját pénzem :S

Anyáék pedig tudom, hogy nem fognak nekem venni, mert tényleg nem tehetjük meg.

Nem olyan rég vettem meg John Freeman A portré című könyvét, azt már tanulmányozom, de majd fogok venni másikat.

Igazából a gyakorlat teszi a mestert :)

Egy nagyon egyszerű kis kompakt gépem van, Kodak c195.

Ha lenne pénzem, most Nikon D5100at vennék :D

Neked milyen fényképeződ van? Tudsz képeket mutatni? :)


Nagyon köszönöm a válaszod! :)

2011. aug. 24. 10:12
 30/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Írtam e-mailt, inkább ott folytassuk. :)

2011. aug. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!