Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ti is sajnáljátok, hogy...

Ti is sajnáljátok, hogy leváltják Alföldit a Nemzeti Színház éléről?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon jól vezette a Nemzetit, jó kis csapatot sikerült felépítenie, nagyon jó alkotások kerültek a közönség elé az igazgatósága alatt. Szerintem. Arról nem is beszélve, hogy mindig kell 1-2 év, mire kezdenek formát ölteni a dolgok egy igazgatóváltás után. Mire a Nemzeti elkezdett igazán jól működni Robi vezetősége alatt, már vége is van. Még ha Vidnyánszky jól is fogja tovább vinni ezt az egészet, sok időbe fog telni, mire igazán kiforrnak a dolgok.

2013. márc. 2. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Én nem szerettem Alföldit , igen provokatív személyiség volt.
2013. márc. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

[link]


Ezt azért nem kellett volna,bármennyire is kedvelem.

2013. márc. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 margo777 ***** válasza:
96%

Műbalhé. Korábban Fideszes államtitkárok és "Nemzetpolitikusok" is ünnepeltek Romániában, senki se szólt be nekik, ahogy azoknak a kulturális intézményvezetőknek sem, akik az elmúlt 5-10 évben MüPÁ-tól Uránia Nemzeti Filmszínházon át Thália Színházig teret adtak ennek a rendezvénynek, csak Alföldit vették elő, aki csak szóbeli ígéretet adott és végül meg sem tartotta.


Magyarul ami nem elítélendő egy államtitkártól vagy a Fidesz nemzetpolitikai tanácsadójánál, vagy bármilyen más kulturális intézmény vezetőjénél, az elítélendő Alföldinél. Nem furcsa?

[link]

2013. márc. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Porig vagyok sújtva.Addig fetrengek a földön,míg újra ki nem nevezi valaki valahová...
2013. márc. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mustafa33 ***** válasza:
5%
Egy homunkuluszt mindig bedugnak valahová. ☻
2013. márc. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
A magam részéről nagyon sajnálom. Remek munkát végzett, kár, hogy ott nem folytathatja.
2013. márc. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én pont azt szeretem benne - többek között -, hogy provokatív. Felkavarta kicsit az állóvizet ebben a besavanyodott országban :) Egyébként az általa rendezett darabok mondanivalója tökéletesen a helyén van, csak a legtöbb ember túl szűk látókörű ahhoz, hogy felfogja a jelentéstartalmukat. Az egyik ilyen legbotrányosabb darab a János vitéz volt, pedig ha valaki a felszín alá nézett, illetve kicsit elgondolkozik a Petőfi által írt mű jelentésén, akkor beláthatja, hogy hazánk jelenében (illetve az már jó pár évvel ezelőtt volt, de szerintem azóta sajnos nem sok minden változott) sajnos igenis van értelme a darab mondanivalójának, nem (csak) puszta provokáció. Én nagyon sajnálom, hogy a Nemzeti újra egy "múzeum" lesz.
2013. márc. 10. 13:10
 8/11 mustafa33 ***** válasza:
48%

Alföldi valóban egy nemzeti színház élére való, csak éppen nem a magyar Nemzeti élére. Nem azért mert a neve eredetileg másképp hangzott, ezt még őse változtatta meg, nem mindenféle másságaért, hanem két okból 1. - egy nemzeti színház nem avantgárd műhely, az is kell, de nem ott.

2. - Erdély román bekebelézéhez való hozzáálása miatt. Egy ilyen érzelmű ember nem való magyar nemzeti intézmény éllére.

2013. márc. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Alföldi egy olyan ember, aki nem fogja magát csak azért cenzúrázni, hogy megfeleljen egy bizonyos rétegnek/hatalomnak. Ő ezt akkor valamiért így látta jónak. Ki elhiszi, ki nem, az ő szándéka azzal, hogy kiadta a Nemzetit arra az ominózus ünnepségre, az volt, hogy javuljon a magyar-román kapcsolat. Egyébként amennyire én tudom, végül nem is ott ünnepelték. Ez az egyik dolog. A másik az, hogy minden évben egy hasonlóan nagy kaliberű helyen ünneplik ezt az eseményt. Ez csak azért lett akkor így felkapva, mert a NEMZETI színházban volt, és MERT az Alföldi Robi engedélyezte. Az elmúlt 5 év végig arról szólt, hogy beleköthessenek valamiért. Az egyik legnevetségesebb botrány például Az ember tragédiája miatt tört ki. Máig nem értem, miért.

És a harmadik. Többször előfordult már, hogy MAGYAR politikusok együtt emlékeztek meg erről a román nemzeti ünneppel a románokkal. Mégsem kavart ekkora botrányt egyik ilyen incidens sem. Szóval hagyjuk ezt, ez megint csak a média által felfújt dolog volt.

Azt meg nem értem, miért ne lehetne avantgárd művészetet folytatni a Nemzeti Színházban. Kifejtenéd erről a véleményed? Érdekel:)

2013. márc. 11. 22:21
 10/11 mustafa33 ***** válasza:
Hogy azt az ominózus ünnepséget hol rendezik minden évben, az a románok dolga. De a magyar Nemzeti Színházban rendezni olyan ötlet volt, mintha a becsület napját a Dohány utcában akarnák rendezni. Hogy ezt a gyalázatos eseményt magyar politikusok is ünneplik, az őket minősíti.
2013. márc. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!