Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Restaurátorok! Elképzelhető,...

Restaurátorok! Elképzelhető, hogy igazat mondott?

Figyelt kérdés

Van egy restaurátor ismerősöm,de nem is a személye a lényeg.Kicsit meglepődtem pár dolgon,de mivel tájékozatlan vagyok,így inkább kérdezek.


1.) Létezik,hogy egy restaurátor kötött munkaidőben,napi 10 órát dolgozzon? ( 8-18-ig)

Én azt hittem,szabadúszó szakma úgymond..és nincs kötött munkaidő...


2.)A másik,hogy restaurátoroknak is van munkavédelmi oktatás (nem tudom pontosan a nevét) amin meg kell jelenniük ?..


3.) Egy restaurátor tánciskola falát is bevakolja,ha az egy kicsit már "omladozik" ? ( tesójának van tánciskolája,és ott segített,mert a fal egy picit viseltes volt egy-két helyen..)


Csak megfordult a fejemben,hogy nem restaurátor,hanem max.valami segéd..mondjuk restaurátor segéd,vagy nem tudom...mert azt meg pláne nem hinném,hogy falat is "javít" egy restaurátor...olyan segédmunkás szagú ez...szerintetek ?


2013. márc. 24. 00:06
1 2
 11/13 Levada válasza:

Szia! Valószínűleg már nem aktuális, de lehet még hasznos lesz a válaszom. Először is..a restaurátor dologzhat magán vállalkozásban, ami kevésbé kötött, határidőre kell dolgozni vagy múzeumban, ami természetesen, mint minden munkahely...kötött. Igen, van munkavédelmi oktatás, mivel a restaurátorok rengeteg vegyszerrel és eszközzel dolgoznak. Az, hogy levakolt egy falat, attól nem restaurátor..ha nem műemlék, akárki megcsinálja..boldog..boldogtalan.

Még valami: kik a restaurátorok? hivatalosan egyetemet végzett emberek..5 év.. az, hogy ki nevezi magát restaurátornak..az más kérdés, de papír nélkül nem dolgoznak múzeumban.

milyen restaurátor? fém? papír? bőr? textil? festmény? szobor? épület? fa?..

aki elvégezte az egyetemet, annak a hétköznapi művészeti könyvek megvannak, így én ilyesmit nem vennék.

Restaurátor "segédek" elvégzik a restaurátor assziszztens iskolát, ami 1 év és pesten van, ugyanúgy, mint az egyetem is.

:)

2016. júl. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 tebee2 válasza:
Így van, festőrestaurátor vagyok, jelenleg egy templomban dolgozom az alföldön két hónapos határidővel, sajnos ennyi idő kevés, ezért reggel 8-9től este 8 ig ott vagyunk, de így ez is kevés nem látom a végét.. Van egy nő kollégám, egy tavalyi munkánál a templom látogatói megjegyezték "nő kőműveseket még nem láttam".
2016. szept. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én megelégszem azzal, ha a párom figyel a munkámra, elismeri és érdekli őt. A munkámmal kapcsolatos dolgokat jobb, ha magam szerzem be, végtére más nem tudhatja, mire van szükségem.

Viszont minden kapcsolódó dolog azt mutatja, értékeli a ténykedésemet. Jelen esetben egy szép képeskönyv magyar műemlékekről. Minél kevésbé kommersz, annál inkább mutatja a személyes jelleget.

2016. szept. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!