Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elképzelhető, hogy egy életvid...

Elképzelhető, hogy egy életvidám, célratörő, igényes embert teljesen kicsinál egy proli életfelfogású élettárs?

Figyelt kérdés

43 F vagyok,ugyan szakmunkás,de gyűlölöm a tipikus proli felfogású embereket.Ismerem a szokásaikat,elméleteiket,életvitelüket.Sokat olvastam a napokban róluk,és egyre jobban látom,hogy a Barátnőm ilyen.Ugyan tiszta,nagyon higiénikus,szép a lakása,ami amúgy önkormányzati,és dolgozik,de csupán ennyi.Van két lánya,és eszméletlen irritáló a viselkedésük,de sokszor a Barátnőmé is.Visítanak,ordítanak,hihetelen primitívek.Szotyola,tökmag,való világ,X faktor,stb.Panelben élünk,és is 1 éve itt,de a Barátnőm a panelvilágban nőtt fel.Egész életében nem látott el szinte soha a koszos,Edda-P mobilos,betonrengetegtől messzebb,a pasik,a kocsmák,a sör,a cigaretta,és a nyugtatók világától.

Mi gyerekkorunkban jártunk,25 év után együtt vagyunk 1 éve.Én szeretem a munkámat,boldog lennék,van egy kisebb házam a Balcsin,kocsim.stb.Amikor összejöttünk,azt hittem,Ő is boldog lesz,hogy végre élhet egy nyugodt szeretetteljes kapcsolatot egy normális pasival.Én mindent megtettem,plusz munkák,itthon rengeteget segítek,mert szeretem Őt.De úgy veszem észre,hogy mindez hiába,mert a proli nem értékel semmit.Nincsenek céljai,nincs szeretetigénye,és Ő maga sem tud adni.Nem tud 1-2 napnál előrébb gondolkozni,nem fogad el semmit,mert ezáltal Ő úgy érzi,hogy le van alacsonyítva.Buta,primitív,céltalan az életük,nem lehet sehová jutni egy ilyen társsal.Kezd nekem is elmenni a kedvem mindentől,gyomoridegem van.Úgy érzem,még mindig abban hiszek,hogy szép lassan a Barátnőm "átáll az én oldalamra"és elhagyja ezt a nyers,faragatlan világot.Ez nagyon lassan talán megy,de viszon ennél sokkal gyorsabb az én idegi kikészülésem.Véleményt szeretnék arról,hogy én vagyok e túl érzékeny,vagy finnyás(?)Egyébként a munkám napi eszközei a hegesztő,az olaj,és az elég csinos méretű viláskulcsok,illetve a flex:)



2012. okt. 12. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen ember nem fog megváltozni. Okosabb lenne, ha otthagynád.
2012. okt. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ha a fent leírtak valóban az alapállásod lényege,akkor azt senki nem tudja lehúzni rólad!Legfeljebb átmenetileg azonosulsz a nézeteivel,de mint az észrevételed mutatja ez legfeljebb megerősít abban,hogy különbségek vannak köztetek világlátás tekintetében!


Ha komolyan gondolod és úgy érzed,hogy van értelme,mert látsz változást,akkor hajrá!

2012. okt. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Párkapcsolatban még nem, de komoly barátságban már próbáltam "jó útra téríteni" prolit. Évekig voltunk közeli barátok, majdnem napi rendszerességgel találkoztunk, mindent megtettem érte, könyveket ajánlottam és adtam kölcsön neki, igényes dolgokról meséltem neki, mindent megtettem azért, hogy képes legyen elhagyni a proli szokásait, amelyekben felnőtt, és amelyeket te is írtál. Jó ideig próbálkoztam, aztán apránként beláttam, hogy falra hányt borsó az egész. A könyveket nem olvasta el és nem adta vissza, továbbra is az X-faktor meg a ValóVilág volt a fő téma nála, az öltözködési, viselkedési tanácsaimat nem fogadta meg... gyakorlatilag minden igyekezetem hiábavalónak tűnt.

Fel is adtam. Ő azóta is a létminimumon él, anyagilag is, de szociálisan még inkább. Sajnálom, hogy nem sikerült, mert őszinte jó szándékkal próbáltam segíteni rajta. Már nem vagyunk barátok, vagy csak egészen távoli ismerősök. De legalább nem húz le a maga szintjére.

Ez is valami.


Tanulság: meg kell válogatni, hogy kivel áll össze az ember, mert a felek óhatatlanul hatnak egymásra. Csak olyan emberrel kezdj, aki jó hatással van rád. Ne kockáztass.

2012. okt. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Te falun nevelkedtél, ő meg városban ha jól tippelek?

Biztos nagyon elüt a gyerek-kamasz-fiatal felnőtt korotok.

Ezt pedig nem lehet levakarni magunkról.

Igenis számít, ki hol nő, és éli az életét, és milyen környezet veszi körül.

Hát ti lehet, hogy nagyon mélyen egyáltalán nem illetek össze.

2012. okt. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én 40 N vagyok...nálunk ugyanez volt a helyzet...a párom nem akart változtatni...ugyanaz mint amit írtál...most egyedül vagyok,nevelem a két fiam,készülök elköltözni innen és új életet kezdeni,új munka,stb...mert mellette kalitkába voltam zárva és elegem lett...
2012. okt. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!