Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szeretnék hegedülni. Hogyan...

Szeretnék hegedülni. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok és kevés tapasztalatom van hangszerekkel. 2 évig tanultam zongorázni gyerekkoromban, szóval mémi alapismeretem azért van de ez azt hiszem nem sokat számít most. Hegedű talán kétszer volt a kezemben és az sem most volt. Akárhányszor hegedűszót hallok mindig lelkes leszek és azon gondolkodom el kéne kezdeni, de fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá ilyen korban. Ráadásuk túl sok pénzt nem is akarok beleölni, hátha rájövök hogy nem nekem való.

2014. dec. 8. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress tanárt. A hegedülést, nem olyan amit tanár nélkül meg lehet tanulni. Néha még tanárral sem, vigyázz, hogy jó tanárt találj. Gyerekként tanultam hegedülni egy csapnivaló tanárnőtől. Ez a tanárnő minden alkalmat megragadott, hogy megalázza a diákokat. Az egyik kislány kezébe úgy beverte az írószerét, hogy vérzett utána.

Természetesen a szülők nem hitték el. Ha szülő bent ült a hegedű órán, akkor olyan volt mint egy angyal.

Utáltam a tanárnőt, de az a baj, hogy miatta megutáltam a hegedűt is. Tíz éven keresztül csak azért vettem elő a hegedűt, hogy ne felejtsek el játszani rajta. Tíz évnek kellett eltelnie, hogy a traumát legyőzzem, és hogy ismét megszeressem a hegedű hangját.

...

Egy szó mint száz, tanár nélkül ne kezd el.

2014. dec. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Attól függ, milyen szinten szeretnél megtanulni játszani. Ha csak otthon akarsz néha nyekeregni, akkor veszel egy olcsó hegedűt (akár használtan is), lehangszigeteled a szobaajtódat, aztán autodidakta módon nekikezdesz. Ha ennél magasabb szintre szeretnél eljutni, akkor egy jobb minőségű hangszer és egy magántanár elkerülhetetlennek látszik. De ez viszont már erősen a fizetős kategória.
2014. dec. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Sajnálom hogy ilyen rossz tapasztalatod volt :(
2014. dec. 8. 22:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Én tanítok hegedűt, nem akarom Rád erőltetni, csak egy kis reklám kedvéért írok ide. Nálam lehet olyat, hogy nem veszed meg rögtön a hegedűt, hanem kölcsönadok egyet az elején.


Én is sajnálom az első válaszolót, de ne higgyük, hogy ez az áltatlános! Nagyon kedvesek vagyunk mi, hegedűtanárok! :)

2014. dec. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én magamtól tanultam meg, nem vagyok profi, de az alapokat nagyjából tudom, meg pár lagzis nótát, tényleg nem nehéz dolog, ha az embernek van hallása, némi ritmusérzéke, meg elegendő elszántsága... És soha sem késő megtanulni! :)
2015. jan. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!