Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok erről a rajzról?...

Mit gondoltok erről a rajzról? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék rajzolni egy képregényt, és készítettem is egy karakterdizájnt, de szerintem egy picit "gagyi" lett. Ti mit gondoltok?

(Előre is bocsánat a fénykép minőségéért, sajnos nincs szkennerem.)


[link]



2016. dec. 13. 00:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Talán az arca nem stimmel... bár arra fektettem a legkevesebb hangsúlyt.
2016. dec. 13. 00:17
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom is már... Az arca túl vékony és aránytalan.
2016. dec. 13. 00:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem pont az arca tetszik rajta, a haja és a melle is szép, a karokon meg a ruhán lehet még csiszolni szerintem.
2016. dec. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem az arca nagyon nem tetszik. Nem az, hogy sovány lenne az arca, inkább csak aránytalan meg olyan semmilyen. A többi részével nincs baj, de szerintem nem olyan profi ez a rajz, mint amilyeneket a képregényrajzolók csinálnak (persze vannak gázabb képregényrajzolók is).
2016. dec. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor én most gázul rajzolok?
2016. dec. 13. 11:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rajzolsz gázul, bár még azért van mit csiszolni rajta :)

Ezzel az arccal is csak az a baj, hogy kicsit olyan hatást kelt, mintha Picasso rajzolta volna. Kicsit szét van esve, csúszva, de amúgy nincs vele gond :D

Arcot talán a legnehezebb dolog rajzolni minden közül. Bármit könnyebb, mint arcot, szóval hogy nem sikerült most túl jól, azon ne törj meg. Rendes arc rajzolásához irtó sokat kell gyakorolni, tedd te is ezt.


Egyébként pedig képregénynél a rajzok csak egy részét adják a műnek, a másik fontos dolog a sztori, a harmadik pedig a kettő összhangja. Utóbbit úgy értem, hogy pl. egy csillagok háborúja szerű sztori hülyén jönne ki Gyűrűk urát idéző karakterekkel, vagy mondjuk egy szuperhősös sztori sem az igazi, ha csigák és lajhárok a főszereplői.

2016. dec. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az arca kicsit porcelánbabaarc hatását kelti, kéne rá valami textúra, pórusok, kis szín, látszódjon élőnek.


a képregényrajzok kicsit egyszerűbbek, gyakran egy fekete vonallal, határozott vonalvezetéssel megrajzolt figurát színeznek ki élénken, de azok is mind ilyen rajzként kezdték, alkoss valamit ami tetszik aztán alkosd meg ugyanazt újra amíg hasonlít stílusban arra, amit alkotni szeretnél. Vagy keress rá képregényekre, és lesd el mennyi színt, árnyékot kell belevinni hogy meglegyen az a "menő" kinézete. Meg ne felejtsd el hogy kinyomtatva, fényes papíron is mutatósabb lesz. Ne bizonytalankodj a rajzolás miatt, próbálj meg a karakternek személyiséget adni és jó lesz.

2016. dec. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenkit felpontoztam. :)


Egyébként így rajzolok, ha egy kicsit megerőltetem magam:

[link]


Tudom, hogy ez is nagyon messze van a tökéletestől, és az arányokat itt is elrontottam, de itt talán kicsit "élőbb" a karakter.

2016. dec. 14. 02:10
 9/11 A kérdező kommentje:
Ennél a képnél a perspektíva kutyulódott meg inkább egy kicsit... XDD (el kéne döntenem, hogy felülről, vagy alulról ábrázolom-e...XD)
2016. dec. 14. 02:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez egész jó arcnak tűnik. Hasonlít arra a színésznőre, aki annak a T-vírusos zombis filmnek az első részében volt a kommandós csaj (sajnáltam is hogy már a felénél meghalt). Annak is valami hasonlóan karakteres arca van, határozottan déli, talán valami dél-amerikai beütésű, de nekem nagyon tetszik.

Ez látod már lehetne is főszereplője valami középkori-jövőbeli találkozásos kalandképregény sztorijának :D

2016. dec. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!