Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok a képeimről?

Mit gondoltok a képeimről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Nemrég indítottam be a Facebook oldalamat.

Melynek lényege, hogy a fényképeimet publikálom.

Mivel telefonnal készültek a képek, így nem kell csodát várni.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Facebook oldalam: [link]

A fényképek Kisvárdán, Nyírtasson illetve Gégényben készültek.

Logót, illetve borítóképet nézzétek el, gyorsan csináltam.

De nemsokára lesz jobb :)



2017. jún. 21. 21:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos körülmények között átlagos témánál a telefon nem egy hátrány - mert látom, attól várod a csodát, hogy majd váltasz "gép"-re. A fényképezőgép az bizonyos körülmények között nagy előny, ez kétségtelen, például, ha a Duna egyik partján állsz, ás a másik parton üldögélő horgász bajuszát akarod fényképen láttatni, akkor a telefon elég reménytelen. Vagy ha pánikból rohanó bölénycsorda közepén állsz, és kéne egy-két jó közelkép, porfelhővel, kimeredt szemekkel, mielőtt eltaposnak. De ilyen extrém körülményektől eltekintve a technika másodlagos. Kezdd el tanulmányozni a képzőművészetet, főleg a laposakat, majd külön a fotóművészet 100 évét, és ha van hozzá érzéked, és hozzáraksz még 5 év kemény tanulást, akkor utána felteheted ezt a kérdést. Persze közben a fényképezés technikájával is tisztába kell jönni, de ez már csak természetes.
2017. jún. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Őszintén szerintem bárki tud ilyen képeket csinálni egy mobillal is.

Fejlődj még a témában.

2017. jún. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

Köszönöm. Utómunka valóban nem hátrány ha nem sikerül úgy a kép ahogy szerettem volna.

Tudom, h van hova fejlődni. Lehetnék alaposabb is a képek készítésekor

2017. jún. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 ~GekkóNiki~ válasza:
Teljesen laikus vagyok a fotózás témájában, viszont szerintem van pár képed ami nagyon jó lett.
2017. jún. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Erről mi a véleményetek? Nemrég készítettem.

[link]

2017. jún. 23. 11:44
 16/22 anonim ***** válasza:

Sima hétköznapi semmilyen befotózás, amit bárki megcsinál pl egy utcára lépéskor.

Kompozició, színek, fények... stb elég sok minden hiányzik belőlül. Arról nem is beszélve, hogy pár képnél a horizont elég gagyin el van dőlve pár fokot, mintha "jajj ezt most gyors lencsevégre kapom csak legyen meg"


Élettelenek, a kép minőség se szép.

2017. jún. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ami a nemrég készítettem virágot illeti, ha kettő van egymás mögött, az jó téma (a minta ismétlődése megfogja az ember szemét), de akkor nem vághatod le a másodiknak a csücskét.

A drótkerítés sajnos agyonvágja az egészet.

Szóval sokkal összefogottabban kell nekiállni. Nem véletlenül emlegettem a tanulást...

2017. jún. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
Szerintem vannak profi fotósok, akik szintén így kezdték, mint te. Ha szereted akkor folytasd, fejleszd magad, figyelj a témára, és ha lesz fényképezőgéped és megismerkedtél vele, látványos fejlődést fogsz tapasztalni. Egyébként ha neked tetszenek a saját képeid, nem kell változnod csak azért, mert más leszólta őket. Van akinek ez tetszik, van akinek az. Elsősorban szerintem az a lényeg, hogy a kép készítője meg legyen elégedve a munkájával. Sok sikert!:)
2017. jún. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tudom, hogy nem vagyok alapos, ez mindig is gond volt velem. Nem vagyok eléggé türelmes.

Ha ezt a fényképezést el akarom kezdeni akkor ezen kell változtatni. Egy képet nem 1p hanem több idő alatt kell készíteni.

Mindneképp befektetek egy Fujifilm S4500-ra használtan kb 20-25e ft

2017. jún. 26. 21:30
 20/22 anonim ***** válasza:
53%

"Egyébként ha neked tetszenek a saját képeid, nem kell változnod csak azért, mert más leszólta őket. Van akinek ez tetszik, van akinek az. Elsősorban szerintem az a lényeg, hogy a kép készítője meg legyen elégedve a munkájával."


Fotós berkekben az ilyeneket illetik a "túrista színes diái" kifejezéssel, ha amúgy jók. De a bemutatott képek még ezt a mértéket sem ütik meg.

2017. júl. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!