Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyar ember miért vesz...

A magyar ember miért vesz mindent olyan komolyan?

Figyelt kérdés
Sok latin országban jártam, mint pl. Olaszország, ahol sokkal lazábbak, vidámabbak az emberek, nincsen stressz. Szerintem sokkal könnyebb úgy az élet.
2010. júl. 18. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
nem tudom, de én is tapasztaltam már ismerőseim körében. mindent komolyan vesznek, és baromi sz.arnak gondolják az életüket. én meg csak nevetek rajtuk:)
2010. júl. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
azért, mert ezt nevelte belénk a kommunizmus
2010. júl. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem azért is mert az olaszok sokkal jobban élnek mint mi. Bár a déli országok genetikailag is temperamentumosabbak, lazábbak mint a magyarok.


Egyébként én nem mondanám, hogy a magyarok komolyan veszik az életet:

-mennyi nem kívánt terhesség van

-a munkanélküléséget se veszik nagyon komolyan sokan

=>inkább azt mondom, hogy a magyarok pesszimisták és nezebben élik meg a rossz(abb) dolgokat mint a többi nemzet. Persze van kivétel is.

2010. júl. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Részben a bolsevizmus a felelős érte, gondoljatok bele (nagyrészt fiatalok járnak az oldalra akik akkor még nem éltek), hogy minden lépésedet besúgók figyelik, ha elszólod magad lecsuknak, akár a házastársad is lehet kém (volt ilyen), a mostani rendőri igazoltatások is ebből az időből vannak, nyugati demokráciában, nincs olyan, hogy megállít a rendőr minden második autóst, az zaklatásnak minősül, csak akkor teheti, ha gyanús vagy.


Másrészt meg ilyen a temperamentumunk is. A felnövekvő generációk változtathatnak rajta, bár az ország helyzete mind gazdaságilag, mind társadalmilag vagy kulturálisan is siralmas. Elárulom dübörög a gazdaság a morálhoz képest.

2010. júl. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

hát szerintem az olaszok nem élnek jobban mint mi, pláne délen nem.

Ezt nevelte belénk a kommunizmus sajnos. Meg az iskolai rendszer, gondold végig, megkérdeznek hogy megy suli? Hát kínlodunk, mert a matek az csak hármas- és rossz tanuló a gyerek, hiába ötös mondjuk töriből, magyarból. Nálunk egy számít a kitűnő bizonyítvány. Nem beszélve arról milyen felháborodás volt, mikor eltörölték vagy akarták a tesi osztályzást. Könyörgöm most miért kell osztályozni például készségtágyakat. Én élatamben egyszer készítettem el egy rajzot és kettest kaptam rá. Soha többé ceruzát nem vettem a kezembe (hozzáteszem, persze mindig megkaptam az ötöst, mert rosszul nézett volna ki a bizonyítváníom, minden ötös, rajz kettes)Mi értelme van ennek?

Nem tudom Olaszországban milyen az oktatás, de Angliában soha nem osztályozzák a gyerekeket, csak felmérőket írnak, hogy mely irányba tereljék őket a pályaválasztásnál. És jól boldogulnak ebben a rendszerben.

Úgyhogy ez általános iskola első osztályában kezdődik. És beléneveleik a gyerekekbe a stresszt meg a maximalizációt.

2010. júl. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
biztos a válság miatt
2010. júl. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!