Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A japánok tényleg rasszisták?

A japánok tényleg rasszisták?

Figyelt kérdés

Itt olvastam valahol gyakorin. Na persze tudom, hogy az ilyenre nem kell feltétlen adni:D

Én úgy tudtam eddig, hogy inkább csak nagyon-nagyon zárkózottak, aztán ezután elgondolkodtam, hogy lehet, hogy azért zárkózottak, mert "rasszisták"? De végülis még más japánok előtt is zárkózottak, szóval...:D



2020. aug. 20. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem rasszisták, csak nehezen nyitnak a külföldiek, főleg a nyugatiak felé. Rasszista ember meg mindenhol van, de ezért nem kell egy egész népet általánosítani.
2020. aug. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Elég sokan azok
2020. aug. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 meszike91 ***** válasza:
94%
Zárkózottabbak, meg Japán a világ egyik leghomogénebb lakosságú országa. Nem nagyon vannak bevándorlók.
2020. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
64%
Azok.
2020. aug. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Inkább csak zárkózottak. Ha rasszisták lennének, nem szeretnék annyira utánozni nyugati kultúrát. Japánban az angol szleng divatosnak számít, ahogy az angolul írott díszítések a pólókon is, amiknek sokszor semmi értelme, de mindegy nekik, mert a legtöbbjük nem tud angolul. Amúgy nálunk is ez van a keleti feliratos pólókkal, leginkább csak halandzsa és az esztékus értéke miatt van ott.

Érdekli őket a nyugati popkultúra is. Sokan szőkítik a hajukat, mert divatosnak számít, vannak akik világos kontaktlencsét hordanak.

Szerintem japánok általában tisztelik mások kultúráját és érdekli is őket. Emellett viszont távolságtartóak és kimértebbek is. Tehát inkább csak asszociálisak.

2020. aug. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Voltam már Japánban. Férjem nem japán, de ázsiai. A japánok közt igenis van rasszista nem is egy. Pl. egyik barátnőm beszél japánul, de ezt a japánok nem tudták. Metrón mindenféle nagyorrú majomnak elhordták. Egy félig japán nő lett a legszebbnek választott az országban. Ment is a tiltakozás, hogy ő gaijin, nem japán. Így hívják a külföldieket. Egyébként nem egy olyan hely van (pl. étterem), ahová külföldi nem léphet be. És nemcsak ilyen téren van diszkrimináció. Hallottam és tapasztaltam mást is.

A japán nép azt hiszi, hogy ők a Napistentől vannak, minden más nemzet alsóbbrendű.


Az hogy a turistákkal, diákokkal kedvesek, udvariasak az egy dolog.

2020. aug. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
74%
Persze vannak rasszisták, de többség inkább xenophóbiás.Bár Hallottam már mástól, aki ként él, hogy nagyon nagyon nehéz volt apartmant találni, pedig egy céggel jöttek ki, tehát fizetéssel biztos nem lett volna baj.Azt is hozzá tenném, hogy a japánok nagyon csend szeretőek, emellé pedig nagyon vékonyak a falak.Nem egyedül élt és kicsit hangoskodtak, és csakis a thai srácnak kérték el a papírjait, mikor a rendőrök kimentek a csendháborítás miatt.Ez az egész rasszistaság persze a külsődtől is függ.Például Hallottam olyat is, hogy külföldi nőket simán leszólitanak, hogy prosti-e.A japánok viszont mindig is idegenek fogják gondolni a külföldieket, tehát úgyis viselkednek.Azt is vegyük észre, hogy az emigrálás ritka nehéz tudd lenni, bármennyire is munka hiány van.
2020. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%
Nemcsak a külföldieket érheti negatív megkülönböztetés. Félig japánokat is. Hafu a nevük. Ismertem egy olyan családot, hogy magyar anyuka, japán apuka és két lányuk. Elmentek valami vendéglőbe, de csak a hapsit és azt a kislányt akarták beengedni, amelyik japánosabb vonásokkal rendelkezett. Anyuka és a másik kislány meg várjon szépen kint az utcán.
2020. aug. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!