Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek javulni tendenciát...

Braunito kérdése:

Szerintetek javulni tendenciát mutat a Cigány-Magyar együttélés? Nem Kérek rasszista véleményt, az írjon aki rendesen tud fogalmazni!

Figyelt kérdés
Egyébként Roma srác vagyok, és sokkal több Magyar barátom van, annak okán mert egyszerűen én is elítélem azt a réteget, akinek nem fér bele a társadalmi normába a viselkedése! De viszont a kérdés azért került fel mert titkon rémélem hogy változni fog (idővel) Most hol tart az ügy? Jobb, vagy rosszabb, mint mondjuk 20 éve? Próbálj értelmes választ adni!
2015. jan. 5. 13:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
92%
Rosszabb. Túlszaporodtak, aluliskolázottak. Max 15 èv ès összeomlasztják a szociális rendszert ilyen szaporodás mellett, ès mivel se szakmai tudásuk, se jó hìrük nincs mennek majd lopni. Másik oldalról várhatóan ezèrt enyhülni fog az önvèdelmi törvèny, ès az kèrdès nèlkül megy majd a lövès.
2015. jan. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Értelmes válasz volt leszámítva az utolsó mondatot! Egyébként van igazad az elején! Köszönöm a választ
2015. jan. 5. 13:25
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg a túlszaporodás a legnagyobb probléma. Ha tetszik, ha nem, a cigány, mindig is egy kártékony nép volt, nem hiába már a középkori királyaink is ki akarták űzni őket az országból, csak hát "csalánba nem üt a mennykő".

Persze vannak normális cigányok, nem is velük van a baj, ha nem az ilyen "Rikárdó-félékkel", ahol vannak vagy 10-en egy családban, és csak várják a segélyt. Normális ember ugye nem kölkedzik 5-öt úgy, hogy még a 8 általánosa sincsen meg. Normális ember nem a segélyre hajt, hanem megtervezi az életét, még akkor is, ha hátrányos helyzetű.

2015. jan. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%
Tèvedsz. Mo.-n règót az èletet vèdik a törvènyek, de most a legutóbbi törvènymódosìtásnál ezt enyhìtettèk. Ebből következtethető, hogy a politikusok úgy oldják meg a problèmát, hogy sehogy, helyette az emberekre fogják bìzni. Mondjuk katonaság nincs, a rendőr többet tud a trafizásról mint a saját fegyverèről, szóval nincs is sok alternatìva. A szomorú igazság, hogy itt Borsodban pl már nagyon sokan nem azèrt csinálnak vadászvizsgát mert vadászni akarnak, hanem mert a fegyver biztonságot ad. Egyszerű a kèplet, ha az embert senki nem vèdi meg hát majd maga teszi elkeseredèsèben.
2015. jan. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
94%

A probléma felszínét látják csak az emberek. Hagyományőrző cigóval dolgoztam pár éve és ő mesélt 1-2 dolgot a szokásaikról. Anno náluk a sok gyerek nem azért volt mert segélyt kaptak, hanem mert ez volt a szokás. Vándorló nép voltak, illetve szt István hívta be őket mert sok mindenhez értettek. Azóta történt elkorcsosulást nem tudom mire vélni.

20 éve épp h éltem, így csak azt tudom mondani amit mostanában látok: egyre többen vannak (de még így is kevesen) akik ki akarnak törni, mert felfogják hogy ez nem állapot. DE! nem igazán tudnak, a műveltséget nem csak tanulni kell, a környezet amiben felnő az ember nagyon befolyásolja a jellemét. Lehet hogy ki akar törni, de nem fog tudni, ha otthon még normálisan magyarul sem tud megtanulni.

Kell Magyarországnak egy cigány család akik a jót mutatják, a követendő utat (pl amerikában ilyen a "jó néger" törvény).

2015. jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Sajnálva látom miket írtok, de be kell valljam igazatok van! Sajnos se tanulni ,se dolgozni nem akarnak! Akibe viszont megvan az hogy szeretne dolgozni, és normális is, azt nem veszik föl mert Cigány: ez tudom azért van mert az előítélet ezt követeli! Az én meglátásom az, hogy a legrosszabb réteg a 13-tól 25 ig tart. Az az, a fiatal Roma fiúk , akik mellett nem lehet elmenni beszólás és szívatás nélkül! Igaza van annak az embernek aki azt írta hogy a kormány leszarja! Nem el fordulni kell hanem bele állni a problémába és megoldani! Mindenért kitud állni a Magyar ember! Ez ami a legfontosabb mért nem éri el? Azt hogy lehessen egymás mellett élni! Én is Borsodi vagyok, és ha valaki akkor én tudom mit jelent az hogy bunkó cigány! Titeket a lopás zavar!? Ha éhezne a gyereketek ti is ezt tennétek! oké hogy van más megoldás de megpróbáltatok már egyszer is az ő szemszögükből nézni az oldalt?! Mindenki válaszát köszönöm!
2015. jan. 5. 13:55
 7/32 A kérdező kommentje:
Az előttem lévő válasz szép volt! Messziről látni hogy jó ember vagy!
2015. jan. 5. 13:59
 8/32 anonim ***** válasza:
95%

Nem igazán mondanám magam jó embernek, csak szerencsém volt és egy jó embert ismertem. S 200 méterrel lakom a cigányteleptől.


Nem a lopással van a gond. Hanem az értelmetlen lopással. Nálunk a jegyző megmondta, hogy nem ad annak segélyt, aki mercivel megy érte (majdnem rágyújtották a házát :D még a hírekben is benne volt).

2015. jan. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a baj, hogy sokszor nem azért lop, mert ne lenne más megoldás, vagy mert éhezik a gyerek (mert erre kapnak családi pótlékot, segélyt, mindenféle helyi támogatást). Hanem elmegy a pénz italra, cigire, szórakozóhelyekre, játékgépbe. Sokszor látni, hogy drága cuccokban feszítenek az utcán, plázákban azok, akik pl a teszkóból lopják a drága parfümöt, miegymást. Nem tipikusan az "éhezik otthon a gyerek, ezért lopok" szituáció szokott fennállni. Nem kenyeret szoktak lopni.


Régen azért volt velük kevesebb gond, mert törvényileg kötelezve volt mindenki a munkára. Nem lebzselhettek szabadon, kevesebb szabadidejük volt. Lekötötték az energiájukat, így kevesebben sántikáltak rosszban.

2015. jan. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
34%

Nem, kérdező, te sem látod a lényeget.

Az együttélés ma egyszerre javul és romlik. Van nagyon kevés ember mindkét oldalon, akik megértették a probléma lényegét, nekik nem okoz gondot az együttélés. Számuk lassanként nő, de messze elnyomja a hangjukat a szitkozódó tudatlan többség, akiket vastagon vezet meg egy szűk réteg mindkét oldalról. Mondjak példát erre? A nagy vezető és az ő nagy barátja, aki minden lében kanál, minden lényegtelen de látványos eseményen tetszeleg és nyomja a sódert, és mindketten minőségi munkát végeznek "saját népük" lerablásában és birkává nevelésében.

A romák lopnak csalnak hazudnak. Csak éppen nem a "romaságuk" miatt, hanem azért, amiért ezt teszi a világon bárki hasonló helyzetben. Nem tanulnak, mert a tanulásnak vannak elemi feltételei. Éhesen például nem lehet. Meg úgy se, ha valakit a részeg apja ver közben. Úgy se, ha lopni kényszerítik, mert valamiből élni kell. Akiknek nagy hangjuk van, hogy a romák nem dolgoznak, igazuk van. De javasolnám, ezek a nagy pofájúak jöjjenek elvégezni a munkámat. Ha elvégzik, percenként fizetek százezret. Ha nem végzik el, percenként fizetek egy nagy maflást. Aztán úgy fél óra múlva lehet jönni megnézni a sok hullát.

Eddig én csak kétféle embertől hallottam roma ócsárlást. Az egyiket folyamatosan meglopják és kétségbeesésében már másra nem telik. A másik az a nagy többség, aki bár dolgozhat keményen, nem sok fogalma van a társadalom működéséről, és nem sok minőségi értékteremtésre képes.

2015. jan. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!