Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van olyan aki még soha nem...

Van olyan aki még soha nem volt disznóvágáson?

Figyelt kérdés

Én már gyerekkoromban is mentem disznovágásra a szüleimmel a rokonokhoz.

Gyakori a városiaknál hogy soha nem jártak még disznóvágáson?


2022. dec. 11. 15:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Soha nem voltam szerencsére, nem is érdekel az ilyesmi.
2022. dec. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Igen, a legtöbb emberre igaz ez az állítás.
2022. dec. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Városban születtem, városban élek, szerencsére sosem voltam disznóvágáson, és nem is akarok.
2022. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Persze. Minek és hova mentem volna? Még a távoli rokonságomban sincs senki, aki falun élne és/vagy disznót tartana.
2022. dec. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
Én egy faluban élek 20 éve, de még sose voltam. Nem mintha különösebben zavarna a dolog, csak szimplán nem is érdekel.
2022. dec. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Nagy szerencsémre nem voltam gyermekként, felnőttként ha meg is hívnak, csak illemből,tudják, hogy ilyesmin soha nem vennék részt.
2022. dec. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem sokan vannak. A szüleim is városon születtek, nincsenek vidéki rokonok.
2022. dec. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
Egyre többen, ahogy egyre inkább "megy ki a divatból" a privát malactartás.
2022. dec. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Falun születtem és éltem felnőtt koromig, talán 2x voltam disznóvágáson 4-6 éves korom körül. Ma már alig tart valaki disznót falun is, nem igazán éri meg.

Szerintem az emberek többsége vagy sosem járt disznóvágáson, vagy nagyon régen volt utoljára.

2022. dec. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Ugy latszik sokan irtoznak attol hogy disznovagasra menjenek, pedig nem kell vegignezni a diszno halaltusajat, nem is neked kell leszurni :D


Ma mar nem tartanak otthon disznot az emberek, de van olyan aki nevel egyszerre tobbet is es elosulyban eladja. Szolsz egy hentesnek, elmentek az illetohoz aki arulja a disznokat, ott kivalasztod, leszurjak, lemerik neked es elviszik a hazadhoz, ahol pedig a hentesed feldolgozza es o hozza a kelleket is a munkahoz( nem kell megvenned semmit . Akik meg mennek "vendegsegbe" azok segitenek es csinal a gazda ebedet, esznek, isznak.


Sot ma mar olyat is csianlnak hogy nem tartanak disznovagast, csak egy csalad vesz egy disznot, elviteti a henteshez aki pedig viszi a kesz hustermeket de en most nem erre gondoltam.

2022. dec. 11. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!