Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogyan látjátok a cigonyok...

Hogyan látjátok a cigonyok kultúráját, szokásaikat?

Figyelt kérdés

Nyilván rengeteg fajta cigány van a világon. 3 fő csoportot ismerünk : oláh cigány, beás, rumungró


A három fő csoport közül az oláh cigány és a beás tartja a hagyományokat ha jól tudom. De nektek magyaroknak mi a véleményetek a szokásaikról?


Nagyon szép munka tőlük szerintem az, hogy már több száz éve Magyarországon vannak és ennyire megőrzik a hagyományaikat.


Nyilván oláh cigány és oláh cigány között is van különbség. Az is nagy szerepet játszik hogy mivel foglalkoznak.


Pl teljesen más egy régiség kereskedő cigány mint egy autókereskedő cigány.



dec. 28. 16:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat el írtam! A *cigányok.
dec. 28. 16:01
 2/4 anonim válasza:
48%
Még ifjú füves koromban beinvitáltak egy oláh roma lagziba, azt nagyon élveztem, de ezt az egy élményt leszámítva csak negatív tapasztalatom van a cigányokkal és kultúrájuk ide vagy oda, tartom a távolságot tőlük.
dec. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Én csak olyat ismerek aki nem tartja a szokásokat maximum temetésnél azt hogy elsiratják még a házban meg temetnek mellé cigit, sört, ékszert hogy legyen a túlvilágon neki. Sokan nem tudnak már cigányul se beszélni csak táncolni talán
dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%
Nem látom sehogy. Általános iskolában az osztály harmada cigány volt. Nem gyakoroltak semmilyen kultúrát vagy népszokást, nem őriztek nyelvet, egy-egy "vagánykodásból" közbe szőtt kifejezéstől eltekintve (mint ahogy trendi angol szavakat magyar szövegbe szőni) semmi jelét nem adták, hogy beszélnék a cigány nyelvet. Csak a sima suttyó proliságot láttam tőlük.
jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!