Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Megrendezhetem-e a saját...

Megrendezhetem-e a saját temetésem?

Figyelt kérdés

Nem szándékozom meghalni egyelőre, de már régóta a fejemben van ez a kérdés, a tegnapi temetőzés pedig még inkább elgondolkodtatott.

Valójában még sosem voltam temetésen, ezért nem is tudom, hogy zajlik az ilyesmi.

De elrendezhetem-e előre a temetésem? Nem szeretnék például keresztény jellegű temetést, Mennyországgal és Pokollal, angyalokkal és az Úrral meg ilyesmivel.

Más vallású vagyok, ezért sokkal inkább szeretném, ha az én vallásom hangulata szerint történne a temetés.

Tehát megírhatok-e előre egy rövid kis beszédet, amit megkérek, hogy olvassanak fel? Kérhetem-e, hogy a búcsúztató fehérben legyen, ne feketében? Eldönthetem-e, milyen verseket szavaljanak, milyen dalokat játsszanak le ( a neten találtam, hogy ilyesmi is szokás).


Nem szeretnék zokogós, gyászoló, fekete temetést. Megértem a fájdalmat, és nem is karok senkit bántani, de én azt szeretném, hogy a temetésemre úgy gondoljanak vissza, hogy tudják, nem féltem a haláltól, és hálás voltam az életért, illetve hiszek abban, hogy egyszer mindenki találkozik valahol.


Lehetséges-e ez?


2010. nov. 2. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennek a módját úgy hívják, hogy végrendelet. Az elhunyt végakaratát illik tiszteletben tartani. Az más kérdés, hogy az érintettek akarják, vagy tudják-e teljesíteni ezt a kívánságodat...
2010. nov. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, mondd csak hány éves vagy? szerintem írj egy végrendeletet, de azt ne várd el a szeretteidtől, hogy ne sírjanak, mert az érzelmeken igen nehéz uralkodni, és így majd fogod tudni, mennyire fontos voltál számukra.
2010. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem azt kértem, hogy ne sírjanak, mert tisztában vagyok azzal, hogy ezt senkitől sem várhatom el. Csupán annyit szeretnék, hogy egy "vidám" temetés legyen, ahol nem a halál a lényeg, hanem a lélek továbbélése.
2010. nov. 2. 19:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben tudják,hogy a te vallásod másfajta,nem hinném,hogy úgy temetnek el,mint egy keresztényt,hanem valószínű,hogy a végrendeleted szerint.
2010. nov. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van "vidám" temetés is, pl keress rá Israel Kamakawiwoole temetésére.
2010. nov. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vidám temetés? Lásd:


St. Trinian's - Nem apácazárda c. filmben Mr Darcy temetését xD

2010. nov. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én hallottam egy olyat még régen h volt egy bácsi és már haldoklott (rákos volt)és "próbatemetést" csináltak h tudja milyen lesz majd az "igazi"temetés ha meghal.Furi
2010. nov. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!