Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Magyarok! Miert utaljatok...

Magyarok! Miert utaljatok annyira magatokat, a sajat nepetek es orszagotok?

Figyelt kérdés
En magyarok kozt elek,Hargitha megyeben,de en roman vagyok(nem,nem romaniai magyar!)es mindig azt latom es halom,hogy sajat magatokat szidalmazzatok es azt hiszitek ti vagytok a legrosszabbak.Meg mielott barki leszolna ,hogy roman vagyok,elmondom en nem vagyok a magyarok ellen,koztetek elek,az ismeroseim tobbsege magyar.....Tudatok,hogy Romania is nagyon szegeny es a roman sem egy "nagy" nep,megsem van nalunk annyi panaszkodas.......mindig azt hiszitek a rossz tulajdonsagokra,hogy csakis magyar sajatossag,holott emberi....azt hiszitek,hogy nalatok van a legnaygobb szegenyseg es legrosszabb biztonsag.....nalunk is sok a problema de megis buszkek vagyunk ra ,hogy romanok vagyunk,megha le is neznek ezert....Sokszor annyira szidjatok magatokat,hogy egy atlag roman sem tenne...:)en azert kedvellek titeket,nem erdekel a tortenelem....Miert utaljatok hat magatokat annyira? Koszi a valszokat elore is!
2010. szept. 16. 16:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%
Na ez az amivel én sem tudok kibékülni:(
2010. szept. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%

Én külföldön élő magyar vagyok és megmondom őszintén én már rég feladtam, hogy a kérdésre választ találjak, vagy egylátalán megpróbáljam az otthoniakkal megértetni, hogy a látásmódon, a hozzáálláson kéne változtatni.


Viszont kiváncsi vagyok a válaszokra. Sajnos sok anyázásra számítok, meg olyanokra, akik esetleg a helyesírásoddal kötözködnek. Ezeket kérlek ne vedd majd magadra! Én nagyon örülök neki, hogy megtanultad a nyelvünket és ilyen jól használod. Azt pedig nagyon remélem, hogy azért értelmes válaszok is fognak érkezni.

2010. szept. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
91%

Írok egy példát erre.

Barátnőmnek 28 évesen saját galériája van, ahol saját-és mások képeit árulja. Keményen megdolgozott ezért, mindennap bent van, tart kb. háromhavonta pár napos szünetet...

És mégis szinte napi rendszerességgel megy be hozzá valami hülye, kérdőre vonván, ugyan ki tartja ki őt, hogy ilyen "sokra" vitte?...

Nem hiszik el, hogy megdolgozott érte.

Ismerősi körömben is meg az állandó fanyalgás, ha valaki hisz az "álmaiban", és véghezviszi, az nem érdekel senkit, de ha elbukik, rögötn kárörvendés övezi.


Nem értem.

2010. szept. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos ez valóban így van, pedig lenne mire büszkének lennünk! :)
2010. szept. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
83%

Ezt én se értem...

Pedig lehetne változtatni a hozzáálláson, csak megkéne erőltetni magunkat, vagy összefogni.

Én még azt vettem észre, hogy elég arrogánsak is. :/

Talán ez azért, mert nehezen találnak munkához, kevés a megélhetőség. Szüleim is kapva kapnának munkáért- de sajnos nem kapnak. :S Mert mindenhova fiatal dolgozó kell.

Szép lenne ez az ország, de így valahogy nem érzem jól magam én sem.

2010. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
88%
Ha én erre azt mondom, hogy ez igaz, és hogy óh, ez a hülye magyar nép milyen pesszimista meg ez meg az, az nem paradox? :D
2010. szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
87%

16:36

Na igen:)

2010. szept. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
92%
ezt én sem tudom megmondani, hogy ez mitől van :( keményebb kézzel kell fogni a magyarokat, különben ez így megy tovább sokáig :(
2010. szept. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
79%
Én mondjuk ezeket nem vettem észre. A kormányainkat tényleg utáljuk, akik pedig a székbe tolják őket, azokra haragszunk, de a liberókon kívül senki sem szidja a saját népét :)
2010. szept. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem minden relatív. Amikor Németországban dolgoztam, sokszor volt olyan érzésem, hogy tessék, itt minden működik, mi meg nem vagyunk képesek semmit megcsinálni, csak panaszkodunk, stb.

Máskor meg ukrán vendégek voltak nálunk, jó néhány dologra rácsodálkoztak, hogy de jó, itt ilyen is van, de szép, milyen tiszták itt a parkok...stb. Akkor meg büszke voltam, és örültem, hogy azért mégsem olyan elcs.eszett nép ez a magyar.

Amúgy általában nem is önmagunkat szidjuk ( a magyar ember mindig is büszke volt pl. az eszére, kreativitására), hanem inkább a politikát, meg az egész rendszert. De ez sztem sok helyen van így.

2010. szept. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!