Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Lehetek én arra büszke, hogy...

Lehetek én arra büszke, hogy magyar vagyok?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy miért vagy te úgy oda arra, hogy magyar vagy?(Nem szoktam sosem mondani, meg hangoztatni, hogy a magyarok így-úgy, csak nem szoktam mondani, hogy Amerika így-úgy) És sokan meg azt szeretik, USA-t, meg sok mást. És mikor kérdezik, hogy hol élnék.e szívesen, mondom, hogy én örülök, hogy Magyarországon élek, magyar vagyok. Na, akkor jönnek azzal, hogy miért vagy te büszke, erre a sz.r országra, ahol széthúzás van, meg utálják egymást az emberek, drága minden, és a politikusok hazudnak...

Tényleg nem kellene büszke lennem arra, hogy magyar vagyok?


2010. dec. 30. 16:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%

csak néhány okot tudok hirtelen hogy miért legyél: -"magyarok nyilaitól ments meg Uram minket"

-mert a török gyerekeket Hunyadival ijesztgetik ma is

-mert az egyik legnehezebb nyelv a mienk és legszebb is

-mert a székely rovás írás volt a világ első írása

-mert minket egy szarvas vezetett el idáig nem pedig háborúval szereztük

-mert az országunk gyönyörű,főleg még eredeti állapotában

-mert megszámlálhatatlan feltaláló tudós élsportoló költő író...tudhatja magáénak az országot

de legfőképp azért mert a sok forradalomban háborúban és szabadságharcban érted áldozták életüket önzetlenül az őseid hogy te jobban élhess és élhess egyeltalán... :)

2010. dec. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélek egy történetet ami most nyáron esett meg velem.

Angliában egy piacon sétálgattam a férjemmel.Nézelődtünk,sétálgattunk..Persze magyarul beszélgettünk egymáshoz.Egyszer csak oda jött hozzánk egy 16-17 éves leányzó,és először angolul elnézést kért,és megkérdezte,hogy magyarok vagyunk-e.Mondtuk igen.A lány nagy mosollyal szép magyar szavakkal szólt utána hozzánk.Magyarul beszéltünk,és meglepődtünk azon amit mondott.

Ugyanis elmondta,hogy a szülei magyarok,de ő Angliában született.Soha nem járt Magyarországon,de szerinte a világ legszebb országa lehet,mert az anyukája rengeteg képet/videót mutatott az országról.Dicsértük,hogy milyen szépen beszéli a magyar nyelvet.Erre azt mondta,hogy a szülei otthon csakis magyarul beszélnek,és a testvérével együtt ők is csak így dumálnak.Nagyon szereti a magyar nyelvet,és nagyon örül amikor idegenekkel is tud magyarul beszélgetni. Mesélte,hogy pár barátnőjét ő tanítja a magyar beszédre,mert ők is érdekesnek találják..A férjem mondta neki,hogy kár,hogy otthon Magyarországon a fiatalok többsége nem tudja ennyire értékelni a magyarságot mint ez az angol lány..De ő azt mondta,hogy büszke arra,hogy tud magyarul beszélni,és büszke arra,hogy a szülei magyarok,és valahol ő is. Szerinte sokkal büszkébb dolog az,hogy egy nehéz nyelvet megtanul/tud az ember mint az angol nyelvet.Hiszen a világon mindenki angolul kommunikál,de hányan mondhatják el magukról,hogy magyarul is tudnak??

Ha ez a lány büszke erre,akkor te is az lehetsz!Érdemes a lánytól példát venni szerintem..

Még valamit: Megkérdeztem,hogy miért nem volt még Magyarországon.Azért mert a szülei mindent felégettek maguk mögött,nincs kihez haza menni(nagyszülők nem élnek)és nincs arra pénzük,hogy külföldre utazzanak..Soha nem volt külföldön még,de első útját Magyarországra tervezi..

Egyébként nagyon sok olyan angol kollégám és barátom van akik soha nem hagyták el Angliát.Ott sem gazdag mindenki..

38/N

2010. dec. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Hogy lehetsz-e büszke a magyarságra?

Igen..

nézd meg a linket..

http://www.youtube.com/watch?v=Hmz8Ni9zO4M

2010. dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon örülök, hogy vannak még normális emberek. Azt hiszem, tényleg csak a politika témakört kell kerülni ezen az oldalon :)
2010. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Végre összejött egy pozitív gondolkodású társaság:)


Büszke vagyok, hogy magyarnak születtem!

2010. dec. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom, sokszor szidom ezt az országot, sokszor elkap a hányinger tőle... de legbelül mégis büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok. Tényleg siralmas a helyzet és hihetetlenül ellenszenvesek az emberek (nem általánosítani akarok, de nagyon sokan azok, főleg az ismeretlennel). Sorolhatnám még, hogy lehet ez az igazságtalanság hazája és így tovább. De azt mondom, lehetne rosszabb is. Tervezem, hogy egyszer kiköltözöm hosszabb-rövidebb időre külföldre, de ott sem fogom letagadni, hogy magyar vagyok.

Minden jót!

2010. dec. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Az az érdekes, hogy nemrég elkezdték egyesek szajkózni ezt a "pesszimisták, depressziósak vagyunk, képtelenek vagyunk bármire is, nekünk semmi sem sikerülhet, el van cs*szve ez az ország reménytelenül" maszlagot, és egyre többen átveszik, anélkül, hogy elgondolkoznának. Lehet, hogy sok a munkanélküli, meg a szegény, de hát hol nem? Egy átlag afrikai ölni tudna azért, hogy itt éljen.


Tény, hogy sokan depressziósak, de ha megnézzük, más, sokkal fejlettebb országok sincsenek olyan nagyon lemaradva mögöttünk... azt meg, hogy mi, magyarok különösen sokat tudunk panaszkodni, még nem hallott egy olaszt vagy egy franciát. Német ismerőseim is sokat rinyálnak, mert hogy megszorítások, magasabb árak stb. Német bnőm otthagyta a középiskolát, mert elege lett belőle. Rá két hónapra már lett is munkája, nem is akármilyen, de azért panaszkodik :) Minden ember csinálja, nem csak a magyarok.


Persze most divat lett szidni az országot. Nem értem: ki kezdte? Ráadásul olyanok is lendületesen rinyálnak, akiknek a világon semmi gondjuk nincsen, mert eltartják őket a szüleik, vagy frankó munkahelyük van stb.


Tényleg nem értem.

2010. dec. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

én szeretek magyar lenni, szeretem Magyarországot! szerintem nagyon fontos a nemzeti összetartás, remélem, a jövőben még erősödni fog. persze, azért nem kell elszállni magunktól! :)


akik szerint meg USA olyan álombeli szuper hely, azok gondolom csak a filmekből általánosítanak... szánalmas.

2010. dec. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

16:53 elmondanád az okokat?? csak egy párat.

kérdező nem kell szégyelned szerintem. én nem szégyellem sőt...

2011. jan. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

persze!!!

http://www.youtube.com/watch?v=goeOUTRy2es

http://www.youtube.com/watch?v=3X9LvC9WkkQ&feature=related


és még 1000 dolog miatt!


pl. csak nálunk van túrórudi, a magyarok messze földön a legtehetségesebbek,nálunk voltak a világ legnagyobb költői, a mi népzenénk évszázadokra nyúlik vissza, oktatásunk híres, csakúgy mint a konyhánk :)

sőt! az úgynevezett "kodály módszert" még amerikában is használják! Van történelmünk, és régen mi voltunk a nagyhatalom. Nálunk teremnek a legfinomabb gyümölcsök, nekünk van a legjobb helyünk (kárpát medence), rengeteg vizünk van. Más kérdés, hogy van persze sko rossz is, de amerikánál sokkal jobbak vagyunk. Van egy kicsi országunk, egy csonka földünk, mégis rengeteg kategóriában vezetjük a listát!

szóval legyél csak büszke!

2011. jan. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!