Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az ókori Hellászban miért...

Az ókori Hellászban miért volt teljesen normális a homoszexualitás?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 17:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem. De nem értem, hogy ez hogy jön ide.

Én csak azt mondtam, hogy teljesen értelmetlen, hogy a kereszténységet szapulod ezért, mivel más vallások (pl. az iszlám) is így gondolkodnak. Az már teljesen mellékes, hogy ezek közül akkoriban még egy sem létezett.

2011. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"Valóban nem. De nem értem, hogy ez hogy jön ide.

Én csak azt mondtam, hogy teljesen értelmetlen, hogy a kereszténységet szapulod ezért, mivel más vallások (pl. az iszlám) is így gondolkodnak. Az már teljesen mellékes, hogy ezek közül akkoriban még egy sem létezett."


Nem én szapultam, én csak a szapulónak adtam igazat, két külön ember vagyunk :D De a lényeg az az, hogy nem tudom miért kell ezt szapulásnak venni, amikor ez egy vallási felekezettől és nézettől független tény. Amíg nem jöttek a keresztények, addig ITT, és ismétlem: nem az araboknál/kínaiaknál/akárhol a Földön, hanem ITT, azaz Európában nem volt senki se szemérmes, se homofób se semmi ilyesmi. Annak meg, aki hívő, ezt nem is kell szégyellnie, hiszen ez az egyik fontos újítása volt a kereszténységnek. Vagy tán arra is megsértődsz, ha valaki azt mondja legközelebb, hogy a Földön a kereszténység szerint mindenki bűnös? Szóval hiába jössz az iszlámmal, mert az Európaiak nem az iszlámok miatt ítélik el a homoszexualitást. De ha jobban érzed maga: Igen, az iszlámok is így gondolkodnak, de nekik meg mifene közük van az ókori görögökhöz? Hisz nem miattuk változott meg a szexuális kultúrájuk...

2011. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
83%

"Nem én szapultam, én csak a szapulónak adtam igazat, két külön ember vagyunk "


Már bocsi, de az nem ugyanaz?


"De a lényeg az az, hogy nem tudom miért kell ezt szapulásnak venni, amikor ez egy vallási felekezettől és nézettől független tény."


Azért, mert egy vallás hibájának mutat be valamit, ami egy olyan (egyébként vallásoktól független) értékrendre épül, amire több más vallás is.

Tehát az a kijelentés, hogy a homoszexualitás elítélése a kereszténység képmutatása lenne, téves.


"Amíg nem jöttek a keresztények, addig ITT, és ismétlem: nem az araboknál/kínaiaknál/akárhol a Földön, hanem ITT, azaz Európában nem volt senki se szemérmes, se homofób se semmi ilyesmi."


Ha így gondolod, akkor nagyon is tévedsz.

A homofóbia mértékében valóban volt különbség, de már megvolt korábban is. Rómában igen sok időszakban legjobb esetben is csak megtűrtnek mondható a homoszexualitás.


"Annak meg, aki hívő, ezt nem is kell szégyellnie, hiszen ez az egyik fontos újítása volt a kereszténységnek."


Az nem lehetett újítása, amit nem ők találtak ki. Ezt magyarázom.


"Vagy tán arra is megsértődsz, ha valaki azt mondja legközelebb, hogy a Földön a kereszténység szerint mindenki bűnös?"


Igen, mert ez ilyen formában nem igaz. Sőt. Semmilyen formában nem igaz. (Gondolom az eredendő bűnre gondolsz, ami alól viszont a keresztség feloldoz, tehát...)


"Szóval hiába jössz az iszlámmal, mert az Európaiak nem az iszlámok miatt ítélik el a homoszexualitást"


Ezt nem állítottam. Csak azt mondom, hogy nem a kereszténység találmánya a homofóbia, csak abban is jelen van. Nagy különbség.


"De ha jobban érzed maga: Igen, az iszlámok is így gondolkodnak, de nekik meg mifene közük van az ókori görögökhöz? "


És a kereszténységnek mi köze van?

Az ókori görög civilizációnak a khaironeiai csatával (Kr. e. 338) befellegzett. A római hódításig (Kr. e. 168) talán még valamennyire eléldegélt, de utána már legfeljebb görög-római civilizációról beszélhetünk. Ógörögről nem.


"Hisz nem miattuk változott meg a szexuális kultúrájuk..."


Szerintem félreértettük egymást.

Az teljesen irreleváns, hogy épp Görögországra ki volt hatással. Csupán azt akartam mondani, hogy nem a kereszténység találta fel a homofóbiát, ezért (csak) őket elítélni érte alapvetően téves.

2011. jan. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!