Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak a magyarok szokták...

Csak a magyarok szokták kényelmesen, nyugodtan csinálni a munkájukat?

Figyelt kérdés

Pl. Útépítés: Egy munkás lapátol ás, akármi, öten meg nézik, és támaszkodnak a lapáton. A szomszéd utcát is így csinálták: Egyik ül a munkagépben, figyeli a többit, egyik söpör, hárman ülnek.

És akkor még stresszes az életünk, sokan hamar meghalnak mi?

Ez tipikus magyar kép, hogy így dolgoznak sokan, vagy külföldön is ez megy?


2011. jan. 6. 16:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Alapvető dolog mind az állatvilágban, mind pedig az embereknél, hogy a lehető legkisebb energiával a legnagyobb "hasznot" hajtsuk. Az órabér, a napszám stb, hibás elmélet szüleménye, hiszen időmértékhez kötött, nem teljesítményhez. Ha a munkaidő fix, amit "le kell tölteni", ennél demotiválóbbat elképzelni nem tudok. Én pont azért szeretek "szabadúszni", mert tudom előre, hogy kb mennyi időtartam lehet az adott meló, de ha gyorsabb vagyok, akkor a magam szabadidejét növelem meg.
2011. ápr. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!