Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi a törvény arra vonatkozóan,...

Mi a törvény arra vonatkozóan, hogy egy nagykorú fiú fiatalabb lánnyal járjon?

Figyelt kérdés
Értsd: ha én 18 éves vagyok, akkor háy éves kell, hogy legyen a lány? Milyen fiatal lenne az a lány, akivel szemben már bűncselekményt követnék el?
2011. márc. 15. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Bárkivel járhatsz, csupán nem feküdhetsz le vele addig, amíg be nem töltötte a 14. életévét. De járni vele, hajrá.
2011. márc. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Így igaz. A "szexelési" beleegyezési korhatár 14 év. Ha ez alatt van a lány, akkor még ha beleegyezik is, bűncselekményt követsz el.
2011. márc. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Én úgy tudtam 16 év a határ. Lejjebb ment volna azóta?
2011. márc. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudtam 16 év a határ. Lejjebb ment volna azóta?"


Már vagy 20 éve 14 év a korhatár, nemtom mikor vesztetted el a fonalat :)

2011. márc. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát elsősorban a szexre voltam kíváncsi, nem tudom, hogy vagytok vele, de szerintem a "járásba" egy idő után beletartozik... legalább mostmár ismerem a jogaimat.


Csak egy kérdés: 18 év alatti viszont szexelhet 14 év alattival? Vagy 14 év alatti 14 év alattival? Mert ha igen, akkor nem igazán látom értelmét, mert nincs sok különbség, hogy a kislány 18 évessel vagy 16 évessel fekszik le, ha teszem azt, ugyanakkora a két ember...

Amúgy jól gondolom, hogy ennek a törvénynek a betartatása nem túl hatékony (lásd cigányok)?

2011. márc. 15. 10:32
 6/10 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, semmi ilyen szándékom nincs.
2011. márc. 15. 10:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogy a fenében szexelne 18 év alatti 14 év alattival? Leírták világosan mindkettőnek 14évet betöltöttnek kell lennie!
2011. márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Hogy a fenében szexelne 18 év alatti 14 év alattival? Leírták világosan mindkettőnek 14évet betöltöttnek kell lennie!"



Jól van, kérlek azért ne harapd le a fejem. Megjegyzem, nem tudom, hova írták le világosan... ha a Törvénykönyvre gondolsz, azt még nem olvastam, azért tettem fel itt a kérdést.

Egyébként kíváncsi lennék, hogy ha így van, akkor ezt hányan tartják be... hisz tele van az utca 13 éves k*rvákkal. Ezek jogilag mind "bűnözők"?

2011. márc. 15. 11:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Na jó, de aztán ezt ki ellenőrzi?
2011. márc. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ugy van hogy ha betöltötted a 18 at akkor szinte semmien viszonyod nem lehet egy 14 év alattival... lenni lehet de ha pl a szülei megtudják a 14 év alattinak és pl feljelentenek hogy "molesztálod a gyerekét" szopi van de ha már be is töltötte a 14 et és akkor lefeküdtök és a 14 év alattinak a szülei megtudnák és ö azt mondja hogy nem akarta akor is cumi
2011. márc. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!