Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A törvény miért bünteti a...

A törvény miért bünteti a házasságtörést?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vérlázítónak hat elsőre kicsit a kérdésem, de mielőtt leírnák a nekem címzett sértéseket, gondolkodjanak el a következőn: az, hogy ki kit szeret, a magánélet része. A törvénynek ehhez mégis mi a fene köze van? Ennyi erővel azt is büntethetné, hogy eláruljuk egy barátunkat. Oké, hogy erkölcsileg undorító dolog mind a kettő, ezt nem is vitatom, de mi köze ennek a törvényhez? Úgy tudom, egyes iszlám országokban ilyenekért a nőket megkövezik, a férfiakat megfosztják a nemiszervüktől. Szerintetek ez nem undorító?
2011. okt. 1. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Ez az egyik véglet. A másik,hogy az un. civilizált országokban a házasságtörés nem csak elfogadott,de mindennapos dolog. Ha egy anya szeretőt tart,azért még ő erkölcsös feleség,és alkalmas a gyerekei erkölcsi nevelésére,ami nem igaz.

A középutat kellene mindenütt megtalálni.

2011. okt. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na, ez is igaz. Sosem értettem, miért olyan elfogadott, ha valakinek szeretője van. Olvastam tavaly a Vörös és feketét - ott úgy beszélnek róla, mintha tök normális lenne. Oké, hogy az egy könyv, ami egy régi korról szól, de akkor is... ráadásul régen gondolom szigoróbban is vették.
2011. okt. 1. 16:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én nem is tudtam. Mióta, és mivel?
2011. okt. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

És kinek a vérét lázítja? Azt hiszem, többnyire a megcsaltét. Már feltéve, ha fontos volt a megcsaltnak a megcsaló. Mert különben kit izgat...

Ne keverd a törvényt egy erkölcsi kérdéssel. Ráadásul ahány ország, annyi törvény. Igazából az egyház próbálja büntetni a házasságtörést, pontosabban onnan hangzik ez így. A törvény nem "beavatkozik a magánéletbe", hanem a megcsalás következményeinek kárát próbálja csökkenteni.

Ha például úgynevezett nyílt házasságban élsz (a két fél egy háztartásban él, de azzal és akkor...), és kulturáltan tudjátok kezelni a helyzetet, a törvény nem avatkozik be, mert nincs mibe. De ha a híradásokat nézed, jó néhány gyilkosság történik emiatt (szerelemféltés), amit már büntetni kell. Nem ennyire tragikus, de mi van, ha emiatt szétmentek, a gyerek meg nem kell senkinek? Ez azért mégiscsak a ti felelősségetek, ebbe a magánéletbe a törvény is beavatkozhat.

2011. okt. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 seesee válasza:
47%
A házasságtöréssel az a baj, hogy az utódok (akik a népszaporulatot biztosítják) isszák meg a levét.. Ezen gondolkodj el, és szerintem nem is kell tovább folytatnom.
2011. okt. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Tetszik, nem tetszik, az ember poligám élőlény. Hiába kényszeríted monogámiára, ez csak egy általa természetellenesen felvállalt érzelmi alapú dolog lesz, mert a fajfenntartás törvénye (az ELSŐ számú biológiai törvény, még az önfenntartást is megelőzi) poligámiára kényszerít, hogy minél több, minél heterogénebb génállományú utódod legyen. Az, hogy a sariá és az ortodox zsidó törvények ennek tilalmát szigorúan veszik, annak az az oka, hogy a szemita népek (arab és zsidó) így biztosítják a fajtájuk tisztaságát, annak fennmaradását, felfoghatod ezt egyfajta fajfenntartási ösztönnek. A közvetlen oka az, hogy bő ötezer éve akarják folyamatosan kiirtani őket. Meg ők egymást. Meg mindenki mást. Undorító? Nem, nem az. Más népek, más erkölcsök. Ők így gondolkodnak. Szerintem joguk van hozzá.
2011. okt. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Endre_ válasza:

Elnézést, de számonra így nem értelmezhető a kérdés. Nem derül ki, hogy milyen korra, és mely országra vonatkozik.


Jelenkorban Magyarországon a törvény nem bünteti egyébként.

2020. febr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!