Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ugye milyen gáz manapság...

Ugye milyen gáz manapság locsolkodni menni?

Figyelt kérdés

Tudom, régen nem volt az, de ma már nem mennék ki az utcára kölnisüveggel. :DD


( Lányok véleményére kiváltképp kíváncsi vagyok;) )


2011. ápr. 17. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

te vagy inkább a gáz, hogy nem tiszteled a hagyományokat..

és nem, nem gáz..

2011. ápr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom,nálunk minden évben sorbanállnak. 3-83 évesig. Pedig Buda.
2011. ápr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jó mondjuk a mi falunkban is vannak hagyomány-tisztelők, akik jönnek hozzánk is, csak ezek 99%-a kétszersült. Néha az anya is jön ... kölnivel.
2011. ápr. 17. 17:18
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Én nem szeretem a locsolkódókat nem tehetek róla, nagyon erőltetett ünnep. Sütni kell egész nap, mert felénk úgy illik, hogy mindenkit legalább 600 féle sós- édes kajával végig kell kinálni. Takarítani kell egész nap, hogy ne a koszban ültessem le a locsolókat. Aztán megjelennek öltönyben, fényesre suvickolt cipőben egy nap vagy 20-an. Fiatalok- idősek egyaránt. Olyanok is, akiket alig ismerek. Mondanak valami gagyi verset , aztán lefújnak valami büdös kölnivel. Nekem mindehhez jó képet kell vágnom. Utána le kell ülni minddel beszélgetni minimum fél órát, érted még az olyanokkal is, akiket évek óta nem láttam, és azóta telefonon se beszéltünk velük.... Aztán este moshatom egy órát a hajam, hogy a 600 féle kölniszag valahogy kijöjjön, na meg takaríthatok utánuk...

Legtöbbször lelépek húsvétkor, most is remélem rá tudok venni pár embert, hogy elmenjünk kirándulni vagy valami, egyszerűen semmi hangulatom a jópofizáshoz.

2011. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz, mindenki azt csinál amit akar, csak fogadják el, hogy én nem kérek belőle és menjenek olyanokhoz akik igen.
2011. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz (mondjuk én mindig is utáltam, ha meglocsoltak), alapjában véve ez egy szép szokás. Én azt vettem észre, hogy ez is már egyre inkább a pénzről szól. Régen örültek a locsolók, ha kaptak csokit, vagy tojást, ma már mindenki pénzt vár. :)
2011. ápr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
kölnivel gáz, kád vízzel nem gáz, szerintem
2011. ápr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én szeretem, bár nálunk nem divat, csak szűk családi körben, és inkább vízzel szoktam kérni

26/n

2011. ápr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

gáz lett


mivel már csak a nem idén barnultak járnak locsolkodni,de ők becsöngetnek minden házba,hátha kapnak pénzt is...


mi idén is bezárjuk az ajtót és kiiktatjuk a csengőt,párom sem locsolkodik (vagyis igen,de ő a saját locsolójával és csak engem:D)

23/N

2011. ápr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
én lány vagyok és utálom a locsolkodást..összefúják a hajamat büdös, meg csomó ember.. áh nem...
2011. ápr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!