Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyarok egy jelentős része...

A magyarok egy jelentős része miért szereti annyira Angliát?

Figyelt kérdés

Angol szakra jártam és az évfolyam 80%-a majd' megőrült Angliáért, mindenért, ami angol, a tanárokról nem is beszélve. Nem tudom, hogy ez az anglománia, "rajongás" Nagy-Britanniának szól-e vagy csak Angliának. A neten is gyakran olvasom a kommentekben, hogy nemcsak angol szakosok körében kelt ilyen nagy érdeklődést Anglia/Nagy-Britannia illetve az angol kultúra.


Miért van az, hogy más országok nem ilyen népszerűek, nincs annyi ember, aki "rajongna" értük? Pl. vannak kifejezetten népszerűtlen nagyhatalmak, mint Franciaország, USA vagy az arab országok. Ezek az országok pl. hogy hogy nem váltanak ki akkora rokonszenvet a magyarokban, mint Anglia? Lehetne történelmi okokra hivatkozni, de Anglia is a másik oldalon állt a háborúkban.


2011. ápr. 21. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem van az a fajta ember, aki még mindig a gyors pénzhez jutás lehetőségét látja az angliai munkákban és ezért vannak úgy oda az országért.


És van a másik fajta, akinek egyszerűen tetszik a kultúra, az ott élők mentalitása, maga az ország.


Én Németországért rajongok, és eszembe sem jutott a munkalehetőségeken agyalni, egyszerűen a hely tetszik, szeretek ott lenni, szeretek németekkel beszélgetni, németül olvasni. Szeretem a nyelvet, a logikát. Ennyi.

Angliától meg kiráz a hideg.


Gondolom sokan pont fordítva vannak ezzel. :)) Nem értem miért, de nem is akarom érteni. :D

2011. ápr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem minden országnak megvan a maga rajongótábora, csak te - mivel angol szakra jártál - ebben a közegben mozogtál. Egyébként én is angol szakra jártam, a barátnőim meg franciára, és ott meg a franciaimádat a jellemző.
2011. ápr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Anglia az utóbbi időben a hírek alapján elég tré hely lett. Most már nem mennék oda.
2011. ápr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De a franciafanok sokkal kevesebben vannak és olyat nem nagyon hallani, hogy valaki utálja az angolokat, de olyat igen, hogy utálja az arabokat, franciákat, amerikaiakat.
2011. ápr. 21. 19:41
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
"A hírek alapján..." Úristen... :/
2011. ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Miért "Úristen"? Mit hallani Angliáról a híradóban, mit lehet olvasni róla az újságban? Nem éppen kvalifikált bevándorlók tömkelege, tömeges alkoholizmus és bűnözés. Nem tűnik valami vonzónak.
2011. ápr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Londonnak vannak olyan részei, ahol már nemigen találkozni fehér emberrel. Talán a vidéki Angliában még lehet eredeti angolokkal találkozni.
2011. ápr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
A médiából ez áramlik az angol és amerikai imádat sajnos most ez a "menő". Kifejezetten nem szeretem az angolokat, amerikaiakat, franciákat. A magyar hazaszeretet kellene erősíteni.
2011. ápr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Azért mondtam, hogy úristen, mert milyen már, hogy az alapján döntesz, amit a média tol... Vagy ez csak nekem visszatetsző? Mindegy, vitatkozni egyáltalán nem szeretnék, bele sem kezdek.


Angliában élek, és sok mindenről teljesen más véleményem van, mint amit otthon hisznek.

2011. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
81%-os, pont a te véleményedre vagyok kíváncsi, hogy neked mi tetszik Angliában annyira. Nem rosszból, csak kérdezem, hogy tudjam, hogy ezek az emberek miért gondolkodnak így.
2011. ápr. 22. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!