Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyarok egy jelentős része...

A magyarok egy jelentős része miért szereti annyira Angliát?

Figyelt kérdés

Angol szakra jártam és az évfolyam 80%-a majd' megőrült Angliáért, mindenért, ami angol, a tanárokról nem is beszélve. Nem tudom, hogy ez az anglománia, "rajongás" Nagy-Britanniának szól-e vagy csak Angliának. A neten is gyakran olvasom a kommentekben, hogy nemcsak angol szakosok körében kelt ilyen nagy érdeklődést Anglia/Nagy-Britannia illetve az angol kultúra.


Miért van az, hogy más országok nem ilyen népszerűek, nincs annyi ember, aki "rajongna" értük? Pl. vannak kifejezetten népszerűtlen nagyhatalmak, mint Franciaország, USA vagy az arab országok. Ezek az országok pl. hogy hogy nem váltanak ki akkora rokonszenvet a magyarokban, mint Anglia? Lehetne történelmi okokra hivatkozni, de Anglia is a másik oldalon állt a háborúkban.


2011. ápr. 21. 19:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem fogsz választ kapni tőlem, te az anglomániára keresed a magyarázatot, én pedig egyszerűen itt élek - mindenféle mánia nélkül. Van különbség. Gondolom, te sem vagy hungaromán, attól, hogy Mo.-n élsz.
2011. ápr. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
43%
Mert Magyarországnál százszor több, rendesebb, élhetőbb.
2011. ápr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!