Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek nem gáz, hogy egy...

Szerintetek nem gáz, hogy egy mai ember nem képes felismerni pl. egy fülemülét?

Figyelt kérdés
...vagy akármilyen más madarat, ami nem veréb, galamb, varjú, gólya. De igaz ez a növényekre, fákra is.
2011. máj. 2. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez megint ugyanolyan általánosítás, mint az összes többi.


Felismerek több madarat is, ha már megfordulnak a kertünkben. :)

A legtöbb kultúrnövényt már sziklevél korában felismerem, ahogy a gyomok többségét is, különben igen érdekes lenne kigazolni a veteményest. :)

A gyógynövényekből sem csak a kamillát meg a csalánt ismerem meg.

A bogarakat, gyíkokat, mezei pockokat és többi állatkát, amik társbérletben élnek velünk, fel se sorolom.


Aki meg egy betontömbben él, és legfeljebb az állatkertben lát pár állatot, azok mi alapján ismerjék fel őket, és mi szükségük rá?


De hidd el, akik testközelben élnek a természettel, azok ismerik is. :)

2011. máj. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az "gáz", hogy egy mai ember nem képes elvonatkoztatni az ilyen durva általánosításoktól... A környezetedben élők nem ismerik fel a fülemülét, és esetleg te sem. Ezt értem, de talán tudod, hogy nem csak belőletek áll a világ....
2011. máj. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem, én meg azt szeretem nagyon, amikor valaki feltesz egy ilyen -egyébként nem alaptalan- kérdést, és mindenki "általánosítással" jön. A legtisztább ellenérv, semmmi indoklás nem kell hozzá.

Milyen fura, hogy itt a fórumon mindenki mindent tud! Jól van, szóval szerinted én ugyebár nem tudok megkülönböztetni egy fülemülét egy verébtől (szerinted ha így lenne, feltennék egy ilyen kérdést?), de a legtöbben igen. Fogadok, hogy ha most kimegyek Budapest utcáira és megkérdezek 100 embert, a többsége nem ismeri fel. Az, hogy vannak, akik állatokkal foglalkoznak, illetve vannak vidéki emberek, akik jól ismerik a természetet, mit sem változtat azon, hogy azok változtatják a természetet, az élőhelyeket, akiknek fingjuk nincs róla, mit tesznek.

2011. máj. 2. 12:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Most már lassan felismerem őket, eddig csak néhánynak tudtam a fajnevét, de mivel többek között ezt is tanulom a fősulin, ezért fel kell tudnom ismerni őket.
2011. máj. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Á, már értem! Szóval csak Budapestből, és a te ismerőseidből áll a világ. Így már persze más...
2011. máj. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Természetesen nem. Ha szerinted a "kimegyek az utcára és megkérdezek találomra száz embert" csak az én ismerőseimet jelenti, akkor igen erős szövegértési gondjaid vannak. Budapestet, mint jellegzetes városi környzetet írtam, de ha ez megnyugtat, szerintem Debrecenben, Pécsben, Veresegyházán, Szombathelyen nagyjából ugyanez a helyzet. Ha nekem nem hiszel, végezd el a tesztet bátran! Az eredményt nem kell leírnod, mert ha vesztesz, úgysem fogod beismerni.
2011. máj. 2. 19:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha Debrecenben, Pécsen meg Budapesten nem tudják mi az, akkor az a debreceniek, pécsiek meg budapestiek hiányossága, nem az enyém. Én köszönöm szépen, felismerek egy verebet meg gólyát.

De én már csak egy ilyen "falusi parasztlányka" vagyok.

2011. máj. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Én köszönöm szépen, felismerek egy verebet meg gólyát. "

A kérdés nem gólyáról meg verébről szólt. A fenti két madarat azért hoztam fel, hogy szemléltessem, hogy mi az, amit még mindenki FELISMER.

2011. máj. 4. 22:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Én kérek elnézést, félreolvastam. Teljesen mindegy, mert fülemülét is felismerek:)
2011. máj. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!