Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért szaporodnak olyan...

Miért szaporodnak olyan gyorsan a cigányok?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 02:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Családi pótlék miatt.
2011. máj. 5. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt többször levezettem magamban. Egy fehér szül kb. 20-28éves kora között szüli az első gyerekét, lehet nem is szül többet. Egy cigányok sokkal korábban kezdik, szinte gyerekfejjel szülnek, és nem is állnak meg 1,2,3nál. És az a sok gyerek ismét szülni fog. Ha azt vesszük, hogy ezeknek a gyerekeknek ismét születik ugyanannyi gyerekük akkor addig amíg nálunk van 1-2tini, addig nálunk van egy rakás akik hamarosan megint szülnek :P

Ez egy hatalmas nagy általánosítás. Akinek nem inge ne vegye magára.

Amúgy a juttatásoknak is köze van hozzá. Születés szabályozás kéne ide, mint Kínába. Minél több gyerek annál kevesebb pénz.

2011. máj. 5. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt többször levezettem magamban. Egy fehér kb. 20-28éves kora között szüli az első gyerekét, lehet nem is szül többet. Egy cigányok sokkal korábban kezdik, szinte gyerekfejjel szülnek, és nem is állnak meg 1,2,3nál. És az a sok gyerek ismét szülni fog. Ha azt vesszük, hogy ezeknek a gyerekeknek ismét születik ugyanannyi gyerekük akkor addig amíg nálunk van 1-2tini, addig nálunk van egy rakás akik hamarosan megint szülnek :P (ennél a résznél nem pontos a dolog mert álmos vagyok belegondolni, hogy ki hány éves is most az elméletemben )

Ez egy hatalmas nagy általánosítás. Akinek nem inge ne vegye magára.

Amúgy a juttatásoknak is köze van hozzá. Születés szabályozás kéne ide, mint Kínába. Minél több gyerek annál kevesebb pénz.

2011. máj. 5. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
bocsi, hogy kétszer küldtem el csak időközben lefagyott és úgy jelezte, hogy nem küldte el.
2011. máj. 5. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%

Az ő kultúrájukban teljesen általános, hogy a 12-13 éves lányok szexuális életet élnek...

Mivel zömében iskolázatlanok, így a szexuális felvilágosítás sem szokás náluk, természetesnek veszik, hogy születnek sorra a gyerekek (=Isten ajándékai), akiket megszülnek...


Az is nagy probléma, hogy a fogamzásgátló tabletta számukra beszerezhetetlenül drága, és az abortuszt sem tudják kifizetni!


Sürgősen szükség lenne egy hatékony felzárkóztató programra az egész társadalom érdekében, amelyben nem csak munkahelyeket adnának a cigányoknak, hanem előtérbe kerülne az oktatás, szexuális felvilágosítás is, kedvezményesen kapható fogamzásgátló szerek, stb...

2011. máj. 5. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
03:38 jól leírta, kéne születésszabályozás és segélymegvonás, akkor talán csökkenne ez az áldatlan állapot
2011. máj. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%

Csak megjegyzem: ma márt a magyar fiatalok is elkezdik a nemi életet 14 éves korban! Nagyon sokan teherbe is esnek,mert ők sincsenek tisztában a védekezéssel. A netről szerzik egymástól a tanácsokat. Éppúgy mint a gyerek 2-3 éves korig való szoptatását. Régen csak a cigányok szoptattak ilyen sokáig,vagy a nagyon primitív nők. Részben azért,mert így nem kellett más ennivaló a gyereknek,részben,mert azt hitték,hogy amíg szoptatnak nem eshetnek teherbe.

A cigányoknál a sok gyerek nem csak a segéllyel függ össze,inkább hagyomány. (Lásd: Orbán Viktor.) Családszeretők,az öregjeiket a gyerekek nem hagyják magukra. A vándorélet,de a szegénység miatt is sok gyerek meghalt,és kellett az utód.

Ezért szülnek sok gyereket.

2011. máj. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

A cigányok értékrendje másabb mint a (mai) magyaroké. Az elején leszögezem: különbséget kell tenni a koszos, putris, "hátrányos helyzetű" 8-10 gyerekes falkák, és a normálisabb cigányok között.

Az a nagy helyzet, hogy a normálisan élő cigányok számára is a gyerek az élet legfőbb értelmét jelenti. Én elég sok normális cigányt ismerek, akik kerek perec kijelentették, hogy gyerek nélkül meg se tudnának halni, náluk ez alap dolog.


Igaz, én nagyon szomorúnak tartom, hogy egy 40-50 éven belül a cigányok lesznek többen, de végsősoron a cigányok csinálják jól....egy cigány családban minimum 3 gyerek szinte mindenhol van. Ezzel szemben egy magyar családban születik 1 vagy 2, de azokat is csak jó későn, 30 éves kor körül vállalják.


Ez a magyarok hibája is, hogy ide jutottunk. Ismerek olyan párt, akik már vagy 7-8 éve együtt élnek (!), de még nincsenek megházasodva sem, és eszük ágában sincs a gyerekvállalás, pedig már 30 évesek.


Sokan azért vállalnak 1 gyereket, merthogy a karrier, meg a megélhetés meg stb. Szerintem ha az ember végiggondolja az egészet, rájön, mi értelme a pénznek, ha nincs kikre költeni, ha nincsenek gyerekek?


Én ismerek egy olyan fogorvosnőt, akinek 6 (!) gyereke van. Érdekes módon, ő meg tudta oldani, hogy elvégezzen egy kemény egyetemet, dolgozzon, és emellett egyéb elfoglaltságai is vannak, konferenciákra jár, és mégis oda tud figyelni a családjára...

2011. máj. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%
A taládáé teszi nem? Nem máté? Ha tee neti deret, attó a ő baja.
2011. máj. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
Haha, nálunk a faluba egy cigányasszony, Iboly néni beszél ilyen tejpiten. :))))
2011. máj. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!