Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogyan lehet az hogy valaki...

Hogyan lehet az hogy valaki retteg a pókoktól de a darázs nem érdekli?

Figyelt kérdés
Darázsfóbiás vagyok és bármilyen pókot a kezembe veszek...
2011. máj. 22. 22:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
a darázs nem félelmetes. A pók gusztustalan azzal a sok szőrös lábával, fúj
2011. máj. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy lehet póktól és darázstól rettegni... Mindkettő éli életét, ha nem bántod ő sem bánt....


A szúnyogtól rettegek, mert az rohadtul csíp ha kell, ha nem...


A békától és csigától sem félek.


Na az egér már más téma, ugyan nem félek tőle, max megijedek, meg felháborít, hogy mi kárt tud okozni, le vele!

A hernyótól viszont rettegek, na, meg az ilyen egyéb kukacok és gilisztáktól Mégpedig az undor miatt... Tudom, nem bánt, de ne másszon már rajtam...

2011. máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

22:37 "A hernyótól viszont rettegek, na, meg az ilyen egyéb kukacok és gilisztáktól Mégpedig az undor miatt... Tudom, nem bánt, de ne másszon már rajtam..."


Hogy tudsz a gilisztától rettegni? Csak éli az életét? -.-" Ismerős? Minek magyarázol, hogy hogy tud vki félni a póktól, mikor te is ugyanúgy félsz vmitől, amivel mellesleg elég ritkán találkozol, mivel a giliszták a földbe vannak...

2011. máj. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A darázs nem félelmetes? A pók lassan halad, a darázs meg gyorsan rád száll sőt még üldöz is ha kell és az amikor repül a lógó lábaival meg mikor mozgatja a potrohát iszonyú! Nem egyszer csípett meg darázs úgy hogy nem tudtam hogy ott van! Az első faj lenne amit kiírtanék a földről! Ha mást nem is de azt biztosan... Az egér az nem félelmetes de a patkány az veszélyes képes támadni is!
2011. máj. 22. 22:44
 5/14 anonim ***** válasza:
én a lódarazsktól fo_som össze magam... és minden egyéb darazsaktól... (a méhekkel nincs gondom)
2011. máj. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Hát ez egy betegség, igazából aki nincs benne, annak fogalma sincs, hogy milyen. Egyfajta pánikbetegség. És lehet több fajtája, retteghet az ember sokmindentől. De sok ember ezt nem bírja felfogni. Sokszor hallottam már, hogy jajj így félek a pókoktól meg úgy, aztán mégis le meri csapni, vagy meg meri fogni.

Én sajnos arachnofóiás (pókfóbiás) vagyok. A legkisebb pók látványára is pánikrohamot kapok. Nem kellemes, sírógörcs, remegés, hányinger, és az ájulás kerülget. És SOHA nem közelíteném meg, még azért se, hogy lecsapjam. Látni sem bírom.

A fóbia és a szimpla félelem/undor között nagyon nagy a különbség.

Viszont a pókokon kívül egyik élőlény sem vált ki belőlem ilyet. Szerintem ez sokszor így van a fóbiásoknál, hogy csak egy dologtól rettegnek...

2011. máj. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
A darázs egy olyan állat,amelyiknek az égvilágon semmilyen haszna nincsen.Még a szúnyoglárva is táplálékul szolgál egy csomó állatnak,a béka meg felnőtt korában is megeszi.Mindegyik állat a maga módján a természet körforgásában hasznos is,még a kártevők is.De a darázs??
2011. máj. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én a vombattól félek. Remélem ő is fél tőlem.
2011. máj. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

22:42: "Hogy tudsz a gilisztától rettegni? Csak éli az életét? -.-" Ismerős? Minek magyarázol, hogy hogy tud vki félni a póktól, mikor te is ugyanúgy félsz vmitől, amivel mellesleg elég ritkán találkozol, mivel a giliszták a földbe vannak..."


Igen, a giliszták a földben vannak, a zöld nemtudommilyen kukacok a fű között, a vaspondró házfalra is felmászik, a hernyó mászik és lóg le a gyümölcsfákról, a fehér kukac jön ki a dióból, almából és hasonlókból, soroljam?!

Sokkal többször találkozok ilyenekkel, mint pókokkal.

Ugyanis ha például kihúzok egy gazt a földből, jön vele a giliszta, vagy ha virágot ültetek, akkor is ott van a gödörben... A gazt is kiszoktam irtani, tehát zöldkukaccal is találkozok, meg a többivel is....


Viszont a darázs meglehetősen ritka az életteremben, ha jön, már megy is tovább, mert nem bántjuk. A pók is ritka, ugyanis szoktam takarítani, már úgy értem rendesen takarítani, és nem olyan pestiesen, mint te. Aztán ne csodálkozz a pókok jelenlétén...

Amúgy meg szép állatok a pókok, még lábuk is van. A giliszta és kukactársai meg.... szóval rémálmokat!

2011. máj. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
00:12 Hát sajnos ez most nem talált, mert lehet többet takarítok mint te, és még csak nem is vagyok pesti. Kicsit mellényúltál drágám... Kicsit jobb lenne, ha tanulnál még, legalább egy kis biológiát, ha már a jómodorra nem tanítottam meg, meg az álszenteskedésről sem szoktattak le, legalább akkor nem beszélnék ekkora bődületes marhaságokat.
2011. máj. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!