Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Megéri Amerikába kimenni,...

Megéri Amerikába kimenni, "egy jobb élet reményében"?

Figyelt kérdés

Annyi jót hallok onnan: "szabad ország, mindenki teheti amit szeretne, munka az van, ha dolgozni szeretnél van rá lehetőséged, kis munkával is élhetsz elfogadható szinten, nem kell szegénységben nyomorognod, meg az adók miatt aggódni, hogy nem tudod kifizetni. Autót lehet, nem nagy szám, mint itt, kitudod fizetni a benzint."

De, egy két ember meg azt mondta, kimehet oda dolgozni, ott élni, de ha nincs valami betegbiztosításom, akkor sz*rban vagyok, és a bevándorlókkal csináltatnak olyan munkát, amit az Amerikai Őslakosok, nem vállalnak el, és Én sokkal olcsóbban csinálhatom meg.

Ilyen gyümölcsszedés, meg takarítás, meg mosogatás.


Van rá esély, ha kimegyek oda élni, jobban élhetek jobb színvonalon, mint most Magyarországon "átlag" színvonalon?


Kinek higgyek?


2011. jún. 23. 13:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

"De, egy két ember meg azt mondta, kimehet oda dolgozni, ott élni, de ha nincs valami betegbiztosításom, akkor sz*rban vagyok, "


igen mert mindenki saját maga dönti el h milyen kategóriájú tb-t fizet. nah ha rossz kategóriát választasz és lebetegszel akk szrban vagy.



"és a bevándorlókkal csináltatnak olyan munkát, amit az Amerikai Őslakosok, nem vállalnak el, és Én sokkal olcsóbban csinálhatom meg.

Ilyen gyümölcsszedés, meg takarítás, meg mosogatás."


mindenhol így müködik. nemcsak amerikában. a külföldieket nem szeretik annyira.

2011. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Megint az Amerikai álom..Többnyire ezeket hogy bárki kaphat munkát,hogy Amerika az éden,hogy nincs szegénység,ezt vagy a tévéből vagy olyanok mondják akik Beverly Hills-ben nyaraltak,és fogalmuk sincs a valóságról.

Amerikában is vannak munkanélküliek(nem is kevesen) Ott is vannak emberek akik amerikaiak,és akár éhbérért is dolgoznának.Ott is vannak hajléktalanok.

Én 1 hónapig éltem New Yorkban.Első napokban még magam is meglepődtem,hogy hétfőnként kilométeres sor állt hogy megkapják a segélyüket.Anyukák,fiatalok,középkorosztály.rengetegen voltak.Akinél voltam az hétfőtől szombatig reggel 7-től- este 10-ig dolgozott egy butikban.Nem gazdag csak elvan.De semmit nem csinál évek óta csak dolgozik.Nincs ideje mert sosincs otthon.Ő mesélte,hogy évek óta se táppénz,se szabadság.Ha elmenne,ha nem vállalná a napi 14-16 órákat vagy lebetegedne,másnap már más dolgozna a helyén.A benzinről meg annyit,hogy sok amerikainak nincs is kocsija.Lehet,hogy a benzint ki tudja fizetni,de a kocsi biztosítását nem.Az albérlet sem olcsó..Miért gondoljátok,hogy ott csakis jobb lehet??

Én végül is Angliában kötöttem ki,de itt sincs kolbászból a kerítés.It tis emelkednek az árak(és nem jelentik be előre,csak bemész a boltba,és ott veszed észre,hogy megint drágább lett a termék) Itt is emelkedik a benzin (pedig a kormány szerint idén többé nem emelik meg,mégis a bejelentéstől számítva már harmadszorra emelik meg.

A kocsi biztosítása nagyon drága,és évente kell vizsgáztatni.Itt vannak munkanélküliek,és itt is már elmennek mosogatni az angolok..Szóval sehol sem könnyebb vagy nehezebb..

2011. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Mikor az amerikaik 16 százaléka munkanélkülni, biztos, hogy a csóró, bevándorló magyarnak fognak állást adni.

Jó vicc.

2011. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Amerika - mint minden mas is - nem fekete-feher. Minden igaz, amit mondtak. Nezopont kerdese.


En inkabb ugy mondanam, hogy egy mas elet remenyeben, nem feltetlenul jobb elet, mert masnak mas lesz, de nem mindenki fogja fel ezt jobbnak. Van, akinek tetszik, van, akinek nem. En itt elek es imadom, de ismerek olyat, aki utalta, ment is vissza, amint lehetett.


Ez a takaritas/mosogatas stb illegalis munkak, de mar ezekre sincs lehetoseg. Sok az illegalis, illegalisnak lenni meg nem leanyalom. Sem korhazba nem tudsz menni, sem semmire nem vagy jogosult. Jobb legalisan elni valahol szegenyen, mint relative gazdagon az USA-ban. Minden masodik sarokra jut illegalis, szoval ez mar nem ugy van, mint 40-50 eve. Egyebkent is keves a munka a legalisaknak is.


Ha valaki szerencses es meg is dolgozik erte, legalisan is kijuthat (nagyon lekorlatozott, de lehetseges, ha nagyon sokat tesz erte az ember, valoszinuleg evekbe fog telni).


Nekem az jott le az irasodbol, hogy semmit sem tudsz az USA-rol, nem tudod elkepzelni sem, hogy hogy elnek az emberek, ezert probald meg megtapasztalni ideiglenesen pl. par honapos au-pair vagy taborozos program kereteben, aztan elvalik, hogy ezt akarod-e.

2011. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Az USA egy látszat jóléti állam, annyi adósságuk van, mint égen a csillag (pedig még a semmiből is pénzt csináltak), pár tíz évig, még elevickélhet, de lassan összeomlik a rendszer, és akkor oda a jólét, meg nagy kocsik, a fogyasztói társadalom és a kapitalizmus fellegvára.

De ha kimész, összeszedsz egy kis pénzt, aztán van egy jó és hosszútávon is beváló ötleted, amire érdemes építeni akkor menj ki.

2011. jún. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
En is ezt latom, amit 00:14 el. Vannak nagyon gazdagok meg nagyon szegenyek es egyre jobban marginalizalodik a tarsadalom. A tipikus kozepreteg kikopik, mint mas (szegenyebb) orszagokban jellemzo. Szerintem az USA nagyon jo volt jo par evtizede, egy evszazada. Jelentos kulonbseg volt mas orszagokhoz kepest. Ha pl. Magyarorszagrol valaki a 50-60-as evekben ide jott, biztos, hogy dobott egy hatast. Ma mar nem...barmelyik varosban talalsz olyan getto negyedet, ahova a legmelyebb szegenysegben elo magyar sem merne bekoltozni. Szerintem ezert a szinvonalromlasert 2 fo dolog felelos: a bipolaris vilag felbomlasa es a globalizacio, amivel az USA szepen lassan magat teszi tonkre. Rovidtavon van haszna, de hosszutavu kovetkezmenyei meg belathatatlanok. Azzal, hogy az amerikai kultura mindenhol ott van, kozutalat targya lett az USA. A kulturalis globalizaciot csak az emberek toredeke fogja fel pozitivumkent. En pl. nagyon utalom, hogy mar akarmilyen orszagba mesz, ugyanaz megy a TV-ben, a radioban, mindenhol mar szinte ugyanolyan. Eltunik a naciok egyenisege, hatalmas veszteseg es ez az USA szamlajara irhato nagyreszt...
2011. jún. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
el -> ir
2011. jún. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%

Az Amerikai Álom nem álom ha okos vagy. Amerikában az egész rendszer fordítva működik, mint Magyarországon. Ugyebár kishazánkban 90%-nak állami biztosítása van (egészségügyi), az élet-, lakás-, és egyéb biztosításokat pedig bankok, szolgáltatók állják;viszont magánkézben vannak az ügyvédek, hozzájuk az állam nem szól. Amerikában ez megfordul, mert a biztosítók vannak magánkézben, az ügyvédeket pedig az állam irányítja.

Előttem szóló írta, hogy Amerikában 16%-os a munkanélküliség. Persze, de ez egy 300 000 000 fős országban (államban, kontinensen - ki minek hívja) sokkal szebb adat, mint a magyar 20-30% 10 000 000 főre...

Emellett Amerikában 8-15% között mozog az adó, ami ugye államonként eltérő. Ez is szebb mint a mi kis 25%-unk...


02:21-nek: Nem tudom, hogy kint laksz-e, az írásodból ítélve igen. Írtad a gettónegyedeket; gyere el Magyarországra, menj le egy romatelepre. Igazán nem vagyok fajgyűlölő, de inkább a négerek vagy a mexikóiak lőjenek le egy 9 millissel, minthogy itthon úgy megverjenek, hogy kerekesszékbe kerüljek. Van afroamerikai ismerősöm, érdekes módon egyedül is kiáll 5 ember ellen is, nem úgy mint ezek a férgek... Plusz, a négerek a saját kis világukba vannak el, eladják a drogot, futtatják a k*rvákat, de ha te, mint fehér ember, nem szólsz bele az üzletébe, ő se fog a tiédbe. Csak ne menj a területére. A másik dolog: igen, lehet hogy már sokaknak elege van az amerikai kultúrából de azért lássuk be, lterjedőben a japán kultúra. AZért ha választani kéne a nyavajgós macskazene és az amerikai country; vagy a vadonatúj anime és egy normál amerikai film között, az emberek többsége még mindig amerikát választaná. Nostradamus megjósolta: jön a keleti veszedelem. ÍMe, a kínaiak!


Ja, még egy dolog. Az itthoni benzinárak 370 ft körül mozognak (nemsoká 400). Amerikában 1 gallon benzin kb $4. Matekóra: $1=200 ft >> $4=800 ft. 1 gallon=5 liter, tehát 5 liter benzint kapsz 800 ft-ért, míg Magyarországon 2 litert. Ennyi. (:

2011. jún. 24. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
02:54: nekem semmi bajom a feketekkel. A mexikoiakkal, akik felturjak meg a szemetemet is, annal tobb. En szeretem az amerikai kulturat, engem az zavar, hogy mas orszagok elveszik az USA kulturajat, aztan panaszkodnak, pedig senki sem mondta, hogy Magyarorszagon Halloweent meg Valentin napot kell tartani. En szeretek itt elni es szerencsem van, mert nem gettoban elek es nem mosogatasbol elek. De aki nem beszeli jol a nyelvet es ha nem is legalisan van itt, az ne varjon csodat, nem fog soha meggazdagodni, max. eleldegelni, ha szerencses. A kinai kultura mas ertelemben terjed, mint az amerikai. Minden termek mar made in China, de ettol meg a zene meg a filmek nem lesznek kinaiak.
2011. jún. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
42%

Nekem a mexikói akcentus tetszik. :D Amúgy, mint leírtem, se a feketékkel, se a mexikóiakkal nincs baj, amíg nem kötsz beléjük. De itt, Magyarországon, a "nemidénbarnultak" lépten-nyomon megtalálnak. Én pl. már fel se merek menni a városba fagyizni egyet a barátnőmmel, mert a visszajárót azon nyomban elkérik, ha nem adod oda, hirtelen meghúszszorozódnak... Hát én nyaralni voltam LA-ben, és szeretnék is a későbbiekben ott élni, persze legálisan. Tetszik a környezet, szeretem a tömegnyomort.

A kínai és japán kultúrát pedig arra értem, hogy ma már minden 2. ember japánul tanul, a tévét elárasztották az anime-szennyek, stb... Nem is szép a japán nyelv szerintem, egy spanyol vagy egy portugál sokkal szebb.

2011. jún. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!