Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mennyire utáljátok/szeretitek...

Mennyire utáljátok/szeretitek a húsvétot?

Figyelt kérdés
Egy 10-es skálán hanyas? (1: Nagyon imádom, ez életem legszebb napja, 10: Hú de utálom, nem is ünneplem) Mit csinálsz majd? Miket eszel, egyáltalán engedsz-e locsolókat/locsolkodsz-e?
2009. ápr. 9. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

7,5 - 8,00


Régebben mikor jártam locsolni jó volt de ma már egyáltalán nem jelent semmi, vallásos sem vagyok szóval...:D

2009. ápr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
-t lemaradt. :D
2009. ápr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
én lány vagyok, én nem szeretem ha locsolóverseket mondanak nekem! Locsolás, evés- ivás, tojásfestés ez mind bejön, de amikor belekezdenek a versikékbe üvölteni tudnék.
2009. ápr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

hát kb. egy 5ös :)

kisebb koromban jó volt, még a család meg ismerősök jöttek locsolni, akkor még élveztük is, megvolt a maga hangulata...:)

de aztán nagyobbak lettünk, kevesebben jönnek locsolkodni, de egy ideje elbújunk :D (3lánytesó, anyu még hagyja:D)

amit még most is szeretek, az a sok finom kaja, amiket ilyenkor csinálnak, a sonka meg a majonézes krumpli, francia saláta, kukoricasaláta, talán töltött tojás...hmmm I)

2009. ápr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
10!!!! Kiskoromban is elbújtam a fiúk elől. 11 éve minden húsvétot végig melóztam,úgyhogy napokig "illatoztam" mert már 1-2 nappal előtte meglocsolt akivel akkor nem találkoztam. Ez lesz az első ünnep amikor nem melózok.Az ajtót sem fogom kinyitni... :)
2009. ápr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

10. Lány vagyok, utálom. Már évek óta meglocsolnak, pedig gyűlölöm. Ráadásul rendet rakni, külön nagytakarítás emiatt, díszíteni, tojásfestés, locsolkodás, stb. De most tuti nem leszek itthon húsvéthétfőn.

l/14

2009. ápr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

olyan 5-ös, el is mondom, miért:

Imádom benne: a sok csokit,a jó filmeket, a finom ételeket, a kisgyerekek örömét, mikor a rejtett finomságokat keresik a fűben


útálom benne: a sok büdös kölnit a fejemen,a sok nem várt locsolót,akiket néha nem is ismerek, azt hogy az öcsém,akivel egyébként is kivételezve van, kap egy csomó pénzt, amit elverhet de én sose kaptam semmit, pusztán abból a tényből, hogy lány vagyok, és a legjobban a családom keresztény baromságait (nem ehetünk húst pénteken,bűnös vagyok mert nem megyek el a misére, és tömködnék belém azt a szar száraz kenyeret, amit hazahoznak, pusztán azért mert valami pap meglocsolgatta egy kis vízzel...)

2009. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó válaszolóval teljesen egyetértek, de velem tesó legalább a csokit megosztja, és a családom cseppet sem vallásos:)
2010. márc. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ja, és 10/8, mert csak pár ostoba perc a locsolás(családon belül), és aztán általában kirándulunk.
2010. márc. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1 nagyon imádom, ez életem legszebb napja????????????????? Sok mindenre mondhatnám, de ez nem a húsvét lenne. Pláne arról a napról, amikor egyébként Jézus halálára emlékezünk.

Ide inkább valami magánünnepet képzelnék. Vagy valami tényleg jól sikerült napot.

A gyerekeim miatt egyébként ünneplem, mert nekik tetszenek az eféle hagyományok. Ha saját magamon múlna én nem ünnepelnék semmit, mert felnőtt vagyok (szülinapomat sem tartom évek óta és kokárdát sem tűzök) De nem utálom.

2010. ápr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!