Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Még tartjátok a húsvétot?...

Még tartjátok a húsvétot? Hogyan zajlik nálatok ez a nap?

Figyelt kérdés

Mi már azóta nem tartjuk, hogy felnőttünk.

Persze egy-két rokon jön, meg a tesóm is elmegy, letudja a tisztelet köröket,de már nem húsvétozunk.

Nem festünk tojást sem.

Csak az ünnepi kaját csináljuk meg.

24/L


2009. ápr. 11. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ünnepi kajákat lerendezzük. utána összejön a család a kicsik miatt és ott letudják a locsolást.

mi sem festettünk soha tojást.

17/F

2009. ápr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából mi sem tartunk már húsvétot úgy mint régen de a megszokott rokonok,barátok minden évben eljönnek,1-ső nap családi ebéd,második nap a fiaim elmennek azokhoz akik hozzánk is jön,de volt olyan év is amikor inkább elmentünk kirándulni.Tojást mi sem festünk,mi csoki nyuszit vagy tojást szoktunk venni.
2009. ápr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebéd nálunk is lesz, de én személy szerint nem tartok húsvétot. Nem is fogok locsolkodni, mert olyan elavult az egész.
2009. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nálunk családi ünnep a húsvét, anyukám és nagymamám az előtte való napon süteményeket süt, majd húsvét vasárnap reggelire festett főtt tojás és sonka van, ünnepi ebéd, és ezen a napon "jön a nyuszi is", ilyenkor a fűben kis kupacokban van minden gyereknek a sok finomság,apróság,amit korsárba gyűjtenek össze. Hétfőn ugyanaz a finom reggeli, és üdítő,sütemények az asztalon, amivel a locsolókat "várjuk". Mivel nagy a család és mindig van aktuális kisgyerek, így mi sosem növünk ki az ünneplésből. Én és az öcsém hiába nőttünk fel, az első unokatestvéreim épp abban a korban vannak, amikor még élvezik a húsvéti felhajtást, de hogyha már ők kapnak finomságokat, a "nagyoknak" is hoz édességet a nyuszi,mert attól,hogy felnőttünk, még mi is édesszájúak vagyunk,sőt,már második éve, hogy párom van és neki is hoz a nyuszi ajándékot,mert már a család tagjának tekintik. A locsolós részét én nem kimondottan élvezem, inkább el szoktam vonulni olyankor a szobámba és megkérem anyáékat, ne árulják el, hogy otthon vagyok...de néha még ehhez is van kedvem és lemegyek,főleg, ha valami rég nem látott ismerősöm érkezik locsolni :) (20/L)
2009. ápr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Elmegyek a húsvéti ünnepi misékre, ma este is. Én így tartom. Nekem erről szól a húsvét. 24 éves nő
2009. ápr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a husvet Krisztus feltamadasarol szol es ennek az oromunneperol, mert en igy unneplem, es mivel a hitemhez hozza kapcsolodik.

Ugyanakkor elek a hagyomanyoknak is.

Ugyan kulfoldon elek( Angliaban) es husvetkor sajnos dolgozom( kivetel a hetfo) mi itt is megtartjuk a szokasokat ( hotelben)es a 2 magyar es egy lengyel kolleganovel igenis holnap fott sonakt eszunk, es hagymalevelben festett petrezselyemlevel mintas tojassal es kenyerrel es tormaval.

Hetfon pedig kis magyar barati korunk osszejon es ugyanigy fog unnepelni, a tojasfesto en voltam, a sonakt a fiuk hozzak, es hiszem hogy a locsolas sem marad el, mert a fiuk erdelyiek igy lesz benne reszunk es nem is banom...

gyermekkoromban, meg jottek locsolni, de mar kolnivel, amit ki nem allhattam, de ma ( legalabbis nalunk) visszater a szokas es a vodros hidegvizes locsolkodas, amit elonyben reszesitek a kolnihez kepest.

igenis van husvet es amig megtartjuk addig lesz is.

aldott unnepet mindenkinek

2009. ápr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

habár kinőttem már a locsolkodásból, meg a locsolók is felnőttek, mi eddig tartottuk a hagyományokat. vasárnap reggel jön a nyuszi apró ajándékokkal, akkor eszünk sonkát, főtt tojást, vasárnap délután megfestem a tojásokat, hogy hétfőn legyen mit adni a locsolóknak. hétfőn délelőtt innivalóval, süteményekkel (alkohollal a nagyobbaknak) várjuk a locsolókat.

24 éves városi lány

2009. ápr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
Bocs, de aki számára a húsvét a keresztényi tartalomról szól, és LE MERTE ÍRNI, azokat a válaszokat miért kellett lepontozni? Ugyanúgy a kérdésre volt válasz, és jó válasz, mert az is a húsvét része, nem csak a néphagyomány-locsolkodás.
2009. ápr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!