Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A börtönökben tényleg jelen...

A börtönökben tényleg jelen van a börtönőröknek az a brutális és értelmetlen szadizmusa?

Figyelt kérdés

Most néztem bele a Kísérlet (Das Experiment) c. filmbe. Nem az amerikai "felhigított" változatba, hanem a német eredetibe. Nem néztem végig, de iszonyúan felkavart. Aki nem ismerné, röviden a történet: Volt egy kísérlet, amiben a börtönökben a rabok és az őrök kapcsolatát vizsgálták pszichológiailag. Voltak szabályok, de amúgy az őrök használhattak erőszakot. A vége katasztrofális lett, mert sokan teljesen szadistává váltak. A film megtörtént eseten alapszik, tehát valóban megtörtént ez a kísérlet.


különösen annak a válasza érdekelne, aki látta a filmet, de ha van börtönviselt, vagy börtönben dolgozó ember, az ő véleménye is érdekelne.


2011. aug. 13. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem voltam még börtönben de szerintem a filmet ne vetítsük át a valóságra, mert bár megtörtént (félig, a durvább részek már nem) a valóságban is csak közemberek játszottak el szerepeket. Mivel 1-2 embernek nagy volt a szája a dolog elmérgesedett, az őrök fennt akarták tartani nem létező tekintéjüket és hát ez lett a "mi és ti" érzetből. Ellentét! Ahogy a kisikolások is minden ok nélkül utálják a másik osztályt az évfolyamban.

Nekem amúgy nagyon tetszett a film, főleg hogy kisebb bosszú is volt a rabok részéről.

2011. aug. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Emberi betegseg visszaelni pozicio altal megszerzett erovel. Sokan ki/felhasznaljak a lehetoseget.
2011. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kápók is ugyanilyenek voltak a második világháborúban.

Ezek után elég nehéz elhinni, hogy az ember alapvetően jó.

2011. aug. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!