Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi okozza a cigányok tipikus...

Mi okozza a cigányok tipikus viselkedését? Ők miért mások, mint mi? Mert az kétségtelen, hogy mások.

Figyelt kérdés
genetika, hagyomány, vagy mi?
2011. okt. 29. 02:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem részint genetika részint neveltetés. Nem kell őket provokálni, hogy maguktól belénk kössenek, úgyhogy nem értek egyet azzal a válaszolóval, aki szerint azért utálják a magyarokat, mert sok közöttünk a rasszista. Engem egyszer le akartak késelni és annyi volt az össz bűnöm, hogy ültem és vártam a buszt, nem is néztem az ürgére, főleg mivel olvastam. Tehát erről ennyit. Viszont biztos, hogy a vérükben van a dolog, mert én ismertem egy cigány lányt, akit örökbe fogadtak és egy nagyon rendes normális családnál nőtt fel. Ennek ellenére még a saját szüleit is nem egyszer meglopta, pedig rendesen nevelték. Legalábbis érdekes módon a húga már teljesen normálisan viselkedett (ő nem volt cigány), tehát nem hiszem, hogy a szülőkkel lehetett baj. Minden esetre én a cigányokat egy problémának tartom, amit orvosolni kéne és itt most nem arra gondolok, hogy irtsuk ki őket meg mi egyéb, hanem vegyük el tőlük a segélyt és az állam kényszerítse őket munkára. Tudom, hogy nem egyszerű, de valamiért én is dolgozom.
2011. nov. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
de HA genetikailag ilyenek, akkor hogy tudnának megváltozni?
2011. nov. 1. 22:26
 13/22 anonim ***** válasza:
53%
a szükség nagy úr :) persze ehhez az is kell ,hogy a rend őrei is próbáljanak tenni ezek ellen vmit. Ezt mondjuk azért is írtam, mert a vezetési oktatóm civilben tűzoltó. Ő mesélte, hogy mentek ki a legputribb helyre és ott le h*lye f@sz s*ggfejezte a rendőrt a kedves roma úriember, a fakabát meg csak állt és nézett, nem csinált semmit.
2011. nov. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
ez durva
2011. nov. 2. 09:03
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Azért mások a cigányok mint mi, mert szegregáljuk, állandó atrocitásoknak vannak kitéve.kettős mércével nézünk, harmadrendű polgárnak nézünk. nem alkalmazunk a munka területén, ha alkalmazunk ötször annyi munkát kell néki végezni, persze minőségit és kiszúrjuk a szemüket fillérekkel.Kirekesztjük őket. Te milyen lennél ilyen körülmények között?
2011. nov. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
De vajon miért tesszük ezt velük? Talán ők sem szentek és ártatlanok. Nem tudom, mit tettek, amiért ekkora ellenszenvet váltottak ki...de valamit biztosan!
2011. nov. 29. 22:18
 17/22 anonim válasza:
93%
és mivan akkor ha 5x annyit kell dolgoznia? NEM OTTHON VAN,örüljön hogy van munkája,vagy irány nyugat,nem kell neki itt élősködni
2011. nov. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
100%

Kedves 15.!

Most te poénkodsz?

Azt mondod,hogy a magyar ember a hibás,hogy a kissebség nem dolgozik,segélyből él,a hivatalban kiabál ha valami nem ugy van ahogy azt ő kitalálta a magas inteligenciájával?

És mi az,hogy ötször annyit kell dolgoznia kevesebbért?Ezt hogy érted?

Én is ésa a többi magyar is gürizik,húzza az igát,fizeti az adót,hogy el tudja tartani az ingyen élő kultúrát...

Nem értem,hogy miről beszélsz!?

2012. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Az 5.nek teljesen igaza van.

Másság, tág fogalom.

Tudatlanság a helyes megfogalmazás.

Nézz meg egy tanult roma embert, meg nézz meg egy csövezős roma embert.

melyik köt beléd?

Amúgy meg a magyar emberek 80%-a rasszista elveket vall.

Ha jobban megfigyelsz egy roma fiatalokból álló csoportot, akkor hamar észreveszed hogy az egymás előtti "menőzés" váltja ki eme fajta viselkedést legtöbbször.


"Ők miért mások, mint mi?"

Mások, nem mások azok.

Csak kevésbé kulturáltak.

Tisztelet a kivételnek.

2012. okt. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Ami a rasszistázást illeti, nem vagyunk rasszisták, csak azzá tettek minket a mindennapos viselkedésük miatt.

Gyöngyöspatán az egyik magyar nő is ezt mondta a cigányokról, és igaza van.

2012. okt. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!